ورزش ایران / شناسه خبر: 98255 / تاریخ انتشار : 1398/2/20 17:56
|

تکواندو و آرزوهای بزرگ در منچستر / بدون‌ستاره‌ها به دنبال ستاره

تیم ملی تکواندو با کنار گذاشتن سونامی و ویرانگر با ترکیبی جوان راهی مسابقات قهرمانی جهان در منچستر انگلیس شد، تا با سومین قهرمانی جهان، ستاره سوم را هم به دست بیاورد.

تیم ملی تکواندو شب گذشته و در دو مرحله راهی مسابقات جهانی در منچستر شد. دیر صادر شدن ویزا مشکلاتی را برای تیم ملی به وجود آورد و باعث شد تا تیم چند تکه شود. تیمی که مدت‌هاست از روزهای اوج خود فاصله گرفته و در واقع بعد از قهرمانی جهان در سال 2015 با سرمربیگری بیژن مقانلو دیگر نتوانست به موفقیت چشمگیری برسد. مدت‌ها تیم در حاشیه بود تا این‌که در بازی‌های آسیایی موفقیتی حاصل شد و تیم جان تازه‌ای گرفت .حالا هم تکواندوی ایران با اتکا به درخشش نسبتا خوب در بازی‌های آسیایی در جاکارتا می‌خواهد به سومین عنوان قهرمانی‌اش دست پیدا کند. کسب این عنوان قهرمانی یعنی نشستن ستاره سوم روی سینه هوگوپوشان ایران اما رسیدن به این موفقیت مهم ممکن است؟

فریبرز عسگری در ماه‌های اخیر سعی کرد که تیم خود را با اتکا به نتایج انتخابی برای جهانی منچستر معرفی کند که اتفاقا این اصرار او منجر شد که تیم جوان و یک دستی برای مسابقات جهانی معرفی شود. تیمی که با کنار رفتن فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی حالا دیگر نه سونامی دارد و نه ویرانگر اما متکی به تکنیک و انگیزه جوانان جویای نامی است که در ماه‌های اخیر همه را شگفت زده کرده‌اند. این تیم حتی سعید رجبی را هم در کنار خود نمی‌بیند. تکواندوکاری که در بازی‌های آسیایی جاکارتا با شایستگی به مدال طلا رسید اما برای رسیدن به جهانی منچستر حریف انتخابی تیم ملی نشد و حالا با حسرت باید پیگیر نتایج این تیم در انگلیس باشد. این تیم حالا بدون ستاره‌هایش و با حضور آرمین هادی پور در وزن ۵۴- کیلوگرم، محمد حسن پلنگ افکن در وزن ۵۸- کیلوگرم، سروش احمدی در وزن ۶۳- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی در وزن ۷۴- کیلوگرم، عرفان ناظمی در وزن ۸۰- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن   ۸۷+ کیلوگرم راهی منچستر شد تا دست به کار بزرگی بزند.

فریبرز عسگری روی لبه تیغ حرکت می‌کند. انتقادات از او مدتی است که فروکش کرده است اما از بین نرفته است. اوضاعی که او در تیم ملی دارد همانند آتش زیر خاکستر است که هر آن ممکن است دوباره غر بگیرد. مسابقات جهانی منچستر برای او حکم مرگ و زندگی دارد. آیا جوانان با انگیزه و با تکنیک به کمک او می‌آیند تا بتواند دومین المپیکش را هم به عنوان سرمربی تجربه کند یا تکواندو باز هم بعد از مسابقات جهانی دچار تغییر و تحولات می‌شود؟

captcha
تازه ها
بیشتر