فوتبال ایران / شناسه خبر: 98238 / تاریخ انتشار : 1398/2/20 16:09
|

 

سه جام قهرمانی لیگ ساخته شد

با توجه به اینکه حداقل سه تیم پرسپولیس ، سپاهان و استقلال شانس قهرمانی در هجدهمین دوره لیگ برتر را دارند سازمان لیگ فوتبال ایران سه جام قهرمانی سفارش داده و اماده کرده است. دیدارهای هفته بیست و نهم لیگ برتر شنبه شب برگزار می شود و احتمال دارد که درپایان این هفته وضعیت قهرمانی لیگ مشخص شود اما احتمال دارد که همچنان سه تیم شانس قهرمانی داشته باشند.این جام نمادی از سپر هخامنشی است که از قلب خود یعنی خلیج فارس که لوگوی آن در میانه جام حک شده محافظت می کند.

سقوط  کمک داور داماش

داود رفعتی رئیس دپارتمان داوری با اشاره  به اینکه د ز دو هفته پایاین لیگ از برخی کمک داوران جوان اتسفاده خواهد شد اعلام کرد:« در دیدار پلی آف لیگ دسته دوم از دو کمک داور با تجربه استفاده کردیم که متاسفانه کمک داور اول این مسابقه اشتباه تاثیرگذاری در نتیجه مسابقه داشت. برهمین اساس طبق آیین نامه کمیته داوران با وی برخورد کردیم و کمک داور این مسابقه به لیگ یک تنزل پیدا کرد.»

امارات ، قرقیزستان، نپال حریف جوانان

قرعه کشى مرحله مقدماتى رقابت‌هاى قهرمانى جوانان آسیا روز پنجشنبه برگزار شد.بر اساس این قرعه کشى ٤٤ تیم حاضر در مرحله مقدماتى در ١١ گروه چهار تیمى قرار گرفتند که تیم جوانان ایران در گروه چهارم این بازى‌ها با تیم‌هاى امارات، قرقیزستان و نپال هم گروه شد.ایران همچنین یکى از ١١ میزبان بازى هاى در مقدماتى است.گفتنى است تیم‌هاى سرگروه در ١١ گروه دور مقدماتى همراه با ٤ تیم برتر دوم گروه‌ها و میزبان مسابقات به دور نهایى بازى هاى قهرمانى جوانان آسیا در سال ٢٠٢٠ راه خواهند یافت.

حریفان نوجوانان هم مشخص شدند

مرحله مقدماتی رقابت‌های فوتبال نوجوانان قهرمانی آسیا در دو منطقه غرب (25 تیم) و شرق (22 تیم) برگزار می شود.  بر اساس قرعه کشی انجام شده تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در گروه سوم مسابقات میزبان تیم های افغانستان ، فلسطین و مالدیو خواهد بود. ضمن اینکه دیگر تیم ها نیز در 10 گروه به رقابت خواهند پرداخت.برترین تیم های 11 گروه این مسابقات به صورت مستقیم راهی مرحله نهایی می‌شوند و از میان برترین تیم های دوم گروه ها نیز ، چهار تیم به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد.البته با توجه به مشخص نبودن میزبان مرحله نهایی،چنانچه میزبان،یکی از تیم‌های صعودکرده از مرحله مقدماتی باشد،پنجمین تیم از بین برترین تیم‌های دوم گروه‌ها نیز به مسابقات مرحله نهایی در سال ۲۰۲۰ اضافه خواهد شد.

3-350

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر