فوتبال ایران / شناسه خبر: 98237 / تاریخ انتشار : 1398/2/20 15:53
|

از میان ناگفته‌های کفاشیان: ۵۰ درصد کارهای کی‌روش خوب بود ، ۴۰-۳۰ درصد زور می‌گفت

قبل از عید سال ۹۳ بود که با کی‌روش به اختلاف خوردیم و به او گفتیم شما باید از تیم ملی بروی و حتی همه چیز تمام شد. حتی خود وزارت ورزش هم گفت او حتما باید برود. اما به یکباره گفتند او باید باشد!

 

علی کفاشیان با حضور در برنامه ورزش حرف های جالبی زد که بخشی از مهمترین حرف هایش را می خوانید:

* اصلا قرار نبود رئیس فدراسیون شوم. آن زمان ریاست سازمان وقت گفت شما کاندیدا شو که بعد کنار بروی و من رئیس شوم ولی او کنار رفت و من ماندم!

*در یکی دو سال اول واقعا مانده بودم که چه کار کنم، مدتی در کمیته المپیک بودم و به کارهای فدراسیون فوتبال هم می‌رسیدم، بعد از جا افتادن در کار و سرمایه‌گذاری که روی من صورت گرفته بود مجمع فدراسیون به من رای و نمرده قبولی داد.

* در دوره سوم همه می‌گفتند کاندیدا شو ولی من دیدم دعوای 2 نفره در نهایت در حال ضربه زدن به فوتبال است،من همان جا تشخیص دادم که باید بروم.

* متاسفانه در کار من دخالت می‌کردند و هر روز نامه بلندبالا می‌زدند که چرا فلانی به فلان جا رفته است.حتی درگیری‌هایی برای من در قوه قضاییه ایجاد کردند. برای اولین بار می‌گویم که اتفاقات به بازداشت من منجر شد!

*روزی که به فدراسیون آمدم صفایی فراهانی اساسنامه‌ای به من داد که با همین کار را جلو ببرید، بعد از زمانی به من گفتند که شما بازنشسته هستید ولی من گفتم بازنشسته مستقل هستم.

* وقتی رئیس فدراسیون پرتغال را در سوئیس دیدم از او سوال کردم کی‌روش چگونه است که او گفت مربی خوبی است ولی کمی  اخلاقش تند است.من هم گفتم خودم چون خوش اخلاق هستم می‌توانیم با هم کار کنیم.

* زمانی که کی‌روش با ما قرارداد بست گفت حقوقم را می‌خواهم و باید بیمه شوم.ما هم با یک شرکت بیمه قرارداد بستیم که هزینه‌های او را پرداخت کند، حتی هزینه منزل و مالیات او هم بر عهده ما بود.

* متاسفانه او در مورد بازی های دوستانه کمی زیاد ورود کرد. کی‌روش کسی بود که در ایران حمایت می‌شد و او خودش هم این را فهمیده بود، معتقدم آن زمان فدراسیون مقداری باید ناز او را می کشید.

* قبل از عید سال 93 بود که با کی‌روش اختلاف خوردیم و به او گفتیم شما باید از تیم ملی برو و حتی همه چیز تمام شد.حتی خود وزارت ورزش هم گفت او حتما باید برود. اما به یکباره گفتند او باید باشد! بعد از بالاتر از آقای گودرزی گفتند کی‌روش باید بماند! یادم است مسوول حراست وزارت ورزش آمد و با کی‌روش جلسه گذاشتیم که به او گفتم من با آقای کی‌ر‌وش تمام کردم که او جدا شود ولی او گفت نه کی‌روش باید بماند! من گفتم چطور شد همه چیز برگشت که فهمیدیم نیرویی بالاتر از وزیر گفته او باید بماند.

*یادم است در برزیل(جام جهانی) یا استرالیا( جام ملت‌ها) اگر واقعا یک ایرانی کنار من بود- چون کی‌روش نمی‌گذاشت یک ایرانی قوی کنارش باشد- بلافاصله کی‌روش را برکنار می‌کردم و همان ایرانی را انتخاب می‌کردم چون واقعا کلافه شده بودم و به حد انفجار رسیده بودم. کی‌روش اخلاقی داشت که درست در جایی که گیر می‌کردیم  بیشتر پافشاری می‌کرد.

* آقای ترابیان سرپرست بود که آنقدر اختلاف خورد که خودش ول کرد و رفت. کی‌روش گفته بود یا جای من است یا جای ترابیان.کی‌روش کارش خوب بود و تیم را ۲ بار به جام جهانی برد ولی یک جاهایی زور هم می‌گفت. 50 درصد کار او خوب بود و 30-40 در صد هم زور می‌گفت.

* شایعه شده  بود کی‌روش با قطری‌ها دست به یکی کرده که آنها به جام جهانی بروند آن هم در حالی که باید هر ۳ بازی را می‌بردیم.من می‌گفتم چطور چنین چیزی ممکن است؟یادم است در بازی با قطر عرق می‌ریختم که کی‌روش من را در راهرو دید و گفت آقای کفاشیان چه خبر است که این همه استرس داری؟

* یک بار آنقدر از تصمیم خودمان دفاع کردیم که در نهایت گفتند روابط بین ایران و عربستان سیاسی است.مثلا عربستان و امارات خیلی از نظر مالی به AFC‌کمک می‌کرد و آنها می‌گفتند اگر قرار باشد به ایران بروند همه بازی‌ها را بر هم می‌زنند.شما فکر کنید درآمد چند صد میلیون دلاری AFC به خاطر برگرداندن این رای از دست می‌رفت.

* در دور دوم به خود آقای تاج گفته بودند که اصلا کفاشیان را معرفی نکن. حتی از ای اف سی به تاج گفتند اگر او را معرفی کنی رای نمی‌آورد.واقعیت این بود که اگر می‌رفتم رای نمی‌آوردم، این تشخیص رئیس فدراسیون بود که من را معرفی نکنند چون  اگر یک جاهایی هم در ای اف سی با آنها مخالفت کنید سر بزنگاه به شما کمک نمی‌کنند.

3-670

 

 

 

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر