فوتبال ایران / شناسه خبر: 98194 / تاریخ انتشار : 1398/2/18 18:06
|

اعضای هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در شرایطی که هنوز چند ساعت از صعود این تیم در لیگ قهرمانان آسیا نمی‌گذشت، تشکیل جلسه داده‌اند تا مدیرعامل باشگاه را تغییر دهند اما موفق نبودند. هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن که طی هفته‌های اخیر بارها بدون سعید آذری مدیرعامل و شاهرخ شهنازی رییس هیأت مدیره تشکیل جلسه داده، صبح چهارشنبه هم اقدام مشابهی انجام داد. در غیاب سعید آذری که همراه تیم ذوب‌آهن در کشور عراق به سر می‌برد و همچنین شاهرخ شهنازی، جلسه مدیران ذوب‌آهن در تهران و با حضور منصور یزدی‌زاده مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن برگزار شد. در شرایطی که تیم ذوب آهن با کسب یک تساوی ارزشمند مقابل تیم الزورا عراق صعودش به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کرد و تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها بعد از حذف استقلال و پرسپولیس محسوب می‌شود، مدیران ارشد باشگاه چهارشنبه دستور جلسه عجیبی را دنبال می‌کردند و به دنبال برکناری سعید آذری بودند.

اختلافات بعضی از اعضای هیأت مدیره باشگاه که منتسب به مدیرعامل کارخانه هستند با سعید آذری از مدت‌ها پیش آشکار شد. در پی این اختلافات، ابتدا سعید آذری از هیأت مدیره باشگاه برکنار شد تا فقط پُست مدیرعاملی را داشته باشد. همچنین آذری که همواره به دنبال گرفتن حقوق باشگاه ذوب‌آهن بود و مصاحبه‌های تندی را برای دفاع از سیاست‌های باشگاهش انجام می‌داد، محدودتر شد و با انتخاب احمد جمشیدی به عنوان سخنگو، عملاً مصاحبه آذری با رسانه‌ها با محدودیت مواجه کرد. بعد از این اتفاقات، هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن در غیاب سعید آذری و شاهرخ شهنازی رییس هیات مدیره، تشکیل جلسه دادند تا مدیرعامل باشگاه را تغییر دهند اما این بار هم شرایط آنطور که می‌خواستند پیش نرفت و سعید آذری همچنان مدیرعامل ماند تا کشمکش‌ها و لجبازی‌ها ادامه پیدا کند.

این در حالی است که ذوب‌آهن در نیم فصل دوم به تدریج اوج گرفت و جایگاهش را در لیگ برتر بهبود بخشید. سبزپوشان اصفهانی در لیگ قهرمانان آسیا هم موفق‌ترین نماینده ایران بودند و یک هفته مانده به پایان این مسابقات، صعودشان به مرحله یک هشتم را قطعی کردند. کاری که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بر خلاف سال‌های قبل از عهده آن بر نیامدند. مشخص نیست باشگاهی که چنین روند رو به رشدی را داشته، به چه دلیل به دنبال برکناری مدیرعاملی است که کارنامه کاری و ورزشی او برای اهالی ورزش مشخص است اما فعلا آنها به هدف خود که برکناری آذری بود نرسیدند.

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر