فوتبال ایران / شناسه خبر: 98181 / تاریخ انتشار : 1398/2/18 18:02
|
اتفاقات تلخ بازی ذوب‌آهن و الزورا که باورش سخت بود

انصراف ذوب‌آهن از میزبانی در ورزشگاه کربلا

سمیرا شیرمردی/ بعد از گل دوم ذوب‌آهن اصفهان به الزورا، هواداران عراقی به گونه‌ای به زمین بازی حمله بردند و بازیکنان ذوب‌آهن اصفهان را کتک زدند که انگار مقصر حذف الزورا از لیگ قهرمانان آسیا، ذوب‌آهن است نه نتایجی که بازیکنان عراقی کسب کردند. بازی الزورای عراق و ذوب‌آهن اصفهان با حواشی زیادی همراه شد که باورش سخت بود. در بدترین شرایط هم نمی‌شد تصور کرد که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و هواداران عراقی بدون هیچ مانعی با هر چیزی که در دست داشتند، وارد زمین می‌شوند. این اتفاقات تلخ، نه تنها خاطره تلخ‌تری در ذهن بازیکنان ذوب‌آهن اصفهان به وجود آورد بلکه باعث شد میلاد فخرالدینی فعلا یک جلسه محروم شود و البته منتظر محرومیت سنگین‌تری باشد. در حالی که او فقط در مقابل حمله هواداران الزورا از خود دفاع کرد اما شکل آن شاید چندان جالب نبود یا آنقدر بدشانس بود که تصویری از او منتشر شد که نشان می‌داد دفاع او سنگین بود.

در هر صورت اتفاقات تلخ بعد از گل دوم ذوب‌آهن که می‌توانست برای نماینده ایران شادی‌آفرین باشد، با غم و ناراحتی همراه شد. هنوز چند ثانیه هم از گل دوم ذوب‌آهن اصفهان توسط رضا حبیب‌زاده به الزورای عراق نگذشته بود که تعدادی از هواداران الزورا به زمین رفتند و با چوب، سنگ، میله آهنی، بطری آب و هر چیزی که در دست‌شان بود، به بازیکنان ذوب‌آهن اصفهان حمله کردند. حمله عجیبی که احتمال هر اتفاقی حتی مرگ هم در آن وجود داشت. شاید قاسم حدادی‌فر کاپیتان ذوب‌آهن شانس آورد که فرد حمله‌کننده به او، فقط بطری آب در دست داشت، نه سنگ، چوب یا میله... شاید اگر میلاد فخرالدینی به آن شکل از خودش دفاع نمی‌کرد، امکان داشت هر اتفاقی برایش بیفتد، یا حتی رشید مظاهری که مورد ضرب و شتم هواداران الزورای عراق قرار گرفت. این حمله هواداران عراقی به خاطر حذف شدن الزورا از لیگ قهرمانان آسیا به واسطه تساوی با ذوب‌آهن اصفهان بود اما خیلی از بازیکنان ذوب‌آهن معتقدند حمله هواداران عراقی به صورتی بود که انگار همه تقصیرات برای حذف الزورا به گردن تیم ایرانی است.

با این شرایط، لحظه تلخ و عجیبی در ورزشگاه کربلا رقم خورد. ورزشگاهی که خیلی‌ها فکر می‌کنند آن را ایرانی‌ها ساخته‌اند و نباید در آن شاهد چنین اتفاقاتی می‌بودند. در مورد اینکه سازنده ورزشگاه کربلا چه کسی بوده، خبر موثقی در دسترس نیست اما گفته می‌شود این ورزشگاه توسط یک شرکت ترکیه‌ای با پیمانکاران ایرانی ساخته شده. شرکتی که باید دید هزینه آن را چه کسی تامین کرده و تصور بازیکنان ذوب‌آهن در مورد سازنده آن و هزینه‌کننده‌اش درست بوده یا نه. به هر حال، به نظر نمی‌رسد سازنده ورزشگاه، تاثیری روی رفتار هواداران داشته باشد اما انتظار بازیکنان ذوب‌آهن که وسایل و تجهیزات ورزشگاه از جمله شیرآلات، کاشی‌ها و... را ایرانی می‌دیدند این بود که هواداران به خاطر داشتن چنین ورزشگاهی، با آن‌ها رفتار مناسب‌تری می‌داشتند اما چنین نبود.

بازی تمام شد اما ترس از اتفاقات بازی هنوز تمام نشده و باعث شد حالا تصمیمات جدیدی گرفته شود. بعد از اینکه بازی تمام شد و تیم‌ها به رختکن رفتند، همه بازیکنان ذوب‌آهن به کادرفنی و مدیرعامل باشگاه اعلام کردند دیگر در این ورزشگاه بازی نخواهند کرد. سعید آذری مدیرعامل باشگاه هم همان‌جا به اعضای تیم و کادرفنی قول دادد ورزشگاه میزبانی از تیم النصر عربستان که فعلا ورزشگاه کربلا است را تغییر دهد و به کشور دیگری ببرد. بعد از اینکه تیم (چهارشنبه بعد از ظهر) به ایران برگشت، سعید آذری خیلی زود دست به کار شد تا نامه تغییر میزبانی از النصر عربستان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بفرستد تا به جای کربلا، در دوبی از حریف خود میزبانی کنند. اینکه AFC با این مساله موافقت می‌کند یا نه، معلوم نیست اما با توجه به اتفاقات پیش آمده احتمال تغییر میزبانی زیاد است. هر چند که باید این احتمال را هم در نظر گرفت که ممکن است میزبانی ذوب‌آهن از حریف عربستانی یک بار دیگر تغییر نخواهد کرد. با این شرایط، احتمالا باید یک بار دیگر شاهد اتفاق تلخ دیگر از سوی هواداران باشیم. البته اگر بازیکنان با بازی در عراق موافقت کنند و به کربلا بروند تا در آنجا بازی کنند، چون آنها اعلام کردند تحت هیچ شرایطی حاضر به بازی در ورزشگاه کربلا نخواهند بود.

9

captcha
تازه ها
بیشتر