فوتبال ایران / شناسه خبر: 98151 / تاریخ انتشار : 1398/2/17 17:47
|
صحبت‌های بهزادی‌کریمی اشتباه منعکس شد/ مقابل پرسپولیس برد می‌خواهیم

مهاجری: ما برای خودمان بازی می‌کنیم، نه دیگر تیم‌ها

سمیرا شیرمردی/ ماشین‌سازی تبریز این روزها بیش از هر زمانی نگاه‌ها را به خود جلب کرده. تیمی که تاثیر مستقیمی در تعیین قهرمان لیگ هجدهم دارد. ماشین‌سازی تبریز در هفته‌های پایانی لیگ برتر، مقابل تیم‌های بالا جدولی پرسپولیس و پدیده مشهد بازی دارد که هر کدام می‌توانند نقش مهمی در قهرمانی و حتی سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بازی کند. رضا مهاجری سرمربی ماشین‌سازی تبریز که این روزها شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد، درباره وضعیت تیمش، شکست سنگین مقابل سپاهان و... صحبت‌های جالبی دارد.

* * *

- ماشین‌سازی تبریز این روزها شرایط ویژه‌ای دارد. تیم‌تان نه تنها در تعیین قهرمان لیگ برتر نقش مهمی ایفا می‌کند بلکه حتی می‌تواند سرنوشت تیم‌های خواهان کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را تغییر دهد.

بله، دقیقا همین‌طور است اما ما بدون توجه به شرایط جدول به میدان می‌رویم و می‌خواهیم بهترین بازی‌ها را انجام دهیم. اگر بخواهیم به شرایط جدول توجه کنیم، بازیکنان دچار استرس می‌شوند و نمی‌توانند خوب کار کنند.

- اما به نظر می‌رسد در بازی‌های گذشته مقابل استقلال و سپاهان هم شرایط به همین صورت بود و بازیکنان‌تان استرس زیادی داشتند...

شاید اینطور باشد. به هر حال ما بارها با بازیکنان صحبت کردیم که توجهی به شرایط جدول نداشته باشند اما بحث‌های رسانه‌ای روی این مساله تاثیر می‌گذارد. با این وجود تلاش می‌کنیم با بچه‌ها جلسه داشته باشیم که به دور از استرس و توجه به شرایط جدول مقابل پرسپولیس و پدیده مشهد بازی کنند.

- تیم‌تان در نیم فصل اول خیلی خوب کار کرد و حتی به نیمه اول جدول رسید اما در نیم فصل دوم چندان موفق نبود و گل هم نمی‌زند...

درست است. ما در نیم فصل اول شرایط نسبتا بهتری داشتیم اما در نیم فصل دوم کمبود بازیکن باعث شد دچار مشکل شویم. به هر حال پیمان بابایی و یکی، 2 بازیکن دیگر از ماشین‌سازی تبریز جدا شدند که شرایط ما را سخت کردند.

- چرا به جای آنها بازیکن نگرفتید؟

خیلی دوست داشتم این اتفاق بیفتد اما در نقل و انتقالات نیم فصل، جذب بازیکن خوب واقعا سخت است چون هیچ باشگاهی با جدایی بازیکن کار‌آمد و خوب خود موافقت نمی‌کند. به خاطر همین دچار مشکل شدیم.

- بازیکن خارجی هم نمی‌توانستید بگیرید؟

سخت بود چون بازیکن خارجی نیاز به زمان دارد تا هم با شرایط فوتبال ایران هماهنگ شود و هم با تیم. به خاطر همین نمی‌شد ریسک کرد و بازیکن خارجی هم گرفت.

- در بازی با سپاهان انتظار می‌رفت ماشین‌سازی تبریز بازی بهتری انجام دهد و حداقل یک مساوی بگیرد اما این اتفاق نیفتاد.

ما تمام تلاش‌مان این بود که واقعا در این بازی امتیاز بگیریم اما زورمان نمی‌رسید. سپاهان تیم خیلی خوب و کاملی است که امتیاز گرفتن از آن واقعا سخت بود و نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.

- بعد از این بازی، فرید بهزادی‌کریمی بازیکن سابق سپاهان که در ترکیب اصلی ماشین‌سازی قرار داشت، در مصاحبه‌ای گفت دوست دارند سپاهان قهرمان شود، نه پرسپولیس که همین صحبت‌ها حاشیه‌های زیادی به وجود آورد.

من دقیقا نمی‌دانم فرید چه چیزی گفته اما ظاهرا صحبت‌هایش درست منعکس نشده. ما واقعا برای موفقیت ماشین‌سازی تلاش می‌کنیم و به خاطر آن تمام توان و تمرکزمان را می‌گذاریم. من با فرید صحبت کردم که به خود من هم گفته برداشت اشتباهی از صحبت‌هایش انجام شد.

- به هر حال با این صحبت‌ها، حالا این شایعه به وجود آمده که رضا مهاجری به خاطر علاقه خاصی که به استقلال دارد و البته کمک به سپاهان، تیمش را طوری مقابل پرسپولیس به میدان می‌فرستد که حتما امتیاز بگیرند و اجازه ندهد شاگردان برانکو قهرمان شوند؟

من الان سرمربی ماشین‌سازی هستم و توجهی به دیگر تیم‌ها ندارم اما به هر حال به خاطر خودمان تلاش می‌کنیم بهترین بازی را مقابل پرسپولیس انجام دهیم و به پیروزی برسیم. بدون شک بازیکنان‌مان به خاطر اینکه بازی پخش زنده است، انگیزه زیادی برای خودنمایی دارند و تلاش می‌کنند بهترین نمایش را داشته باشند. در این بازی هم مثل بقیه بازی‌ها به چیزی جز کسب پیروزی فکر نمی‌کنیم. با توجه به اینکه پرسپولیس مقابل پاختاکور هم باخته و شرایط خوبی به لحاظ روحی ندارد، الان زمان خوبی است که بتوانیم از پرسپولیس، 3 امتیاز را کسب کنیم.

- در هفته پایانی هم بازی مقابل پدیده مشهد، می‌تواند نقش مهمی در کسب سهمیه آسیا ایفا کند.

همانطور که قبلا گفتم ما برای موفقیت تیم خودمان تلاش می‌کنیم. ضمن اینکه فکر می‌کنم تراکتور بدون کمک هیچ تیمی می‌تواند سهمیه آسیا را کسب کند و نیازی به این ندارد که ما در هفته پایانی لیگ به کمک آنها بیایم.

- اما گفته می‌شود ماشین‌سازی تا الان به گونه‌ای برای موفقیت تراکتور کار کرده!

اصلا اینطور نیست. به هر حال شرایط ماشین‌سازی طوری است که همه برایش شایعه درست می‌کنند اما همه من را می‌شناسند و می‌دانند چیزی جز موفقیت تیمم اهمیت ندارد. ما برای تراکتور بازی نکردیم اما به خاطر همشهری بودن‌مان تا الان حرف و حدیث‌های زیادی را تحمل کردیم.

9

captcha
تازه ها
بیشتر