ورزش ایران / شناسه خبر: 98126 / تاریخ انتشار : 1398/2/17 14:16
|
از جریمه مالی تا نیمکت نشینی‌های پی در پی

پایه های لرزان حکومت رحمتی در استقلال

مهدی رحمتی که بارها به دلیل غیبت‌های غیر موجه در تمرین‌های بعد از بازی با اغماض مربیان استقلال مواجه شده بود این بار بعد از غیبت با جریمه مالی از سوی فرهاد مجیدی مواجه شد!

اینکه شکست استقلال مقابل پرسپولیس ناشی از فرمان خودسرانه ای بود که رحمتی در شهرآورد به فرشید اسماعیلی داد و او را مامور به ثمر رساندن پنالتی کرد هنوز هم مورد تایید خیلی ها نیست به این دلیل که مخالفان، در نهایت شفر را مسئول اول و آخر تصمیم گیری ها در استقلال می‌دانند. اما اگر می‌بینیم رحمتی به همین بهانه که چندان هم در شکست استقلال سندیت ندارد، از ترکیب اصلی کنار گذاشته شد و دیگر نتوانست برای استقلال بازی کند، این تصمیم را باید ناشی از رفتارهای گذشته او دانست که حالا حتی فرهاد مجیدی را هم بر آن داشته تا در مقابل برخی بی نظمی هایش ایستادگی کند.

یکی از رفتارهایی که همواره رحمتی در مواجهه با انضباط درون تیمی استقلال داشت، غیبت های مکرر درتمرین های روزهای بعد از بازی بود. این ماجرا بیشتر در زمان مربیگری منصوریان و مظلومی از دروازه بان استقلال سرمی‌زد و به خاطر داریم که آقای شماره یک بارها خودسرانه در تمرین ها شرکت نکرد. در زمان مربیگری شفر البته رحمتی همواره روی مسیر احترام به قوانین تمرینی بود اما بعد از مدت ها دوباره او را در قامت همان دروازه بان بی تفاوت به تمرین های بعد از بازی دیدیم.

شاید تصور می‌شد فرهاد مجیدی به دلیل اینکه خود نیز در استقلال حکم سرمربیگری قطعی نگرفته در مواجهه با رفتار تکراری رحمتی سیاست سکوت اختیار کند تا 3 بازی باقی مانده نیز تمام شود و او با کمترین تنش به پایان فصل برسد اما از ظواهر پیدا است که فرهاد با توپ پر آمده و حتی در برابر یکی از هم بازی های قدیمی خودش تصمیمی غیرمنتظره می‌گیرد و او را به دلیل غیبت غیر موجه با جریمه مالی مواجه می‌کند.

این جریمه مالی نشانه هایی از سخت گیری مجیدی در دوران کاری اش است اما در اصل چنین تصمیمی را باید مقدمه ای برای کنار گذاشتن مهدی رحمتی از استقلال دانست. دروازه بانی که در هفته های اخیر جایگاه خودش در ترکیب اصلی را هم از دست داده و بعید است که در تفکرات سرمربی آینده استقلال باشد. حال اگر نام سرمربی استقلال مجیدی باشد، یا مجیدی و یک مربی خارجی و حتی امیر قلعه نویی؛ در 3 حالت رحمتی در استقلال فصل بعد جایی نخواهد داشت و پایه های حکومت چند ساله این دروازه بان در استقلال عمیقا سست و متزلزل شده است.

رحمتی البته در طی سال هایی که در ترکیب استقلال حضور داشت به لحاظ فنی دروازه بان بی نظیری بود. او را حتی بعد از احمدرضا عابدزاده می شود بهترین دروازه بان 20سال اخیر فوتبال ایران نامید. رحمتی به لحاظ فنی یکی از بهترین های تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود و اگر آن حاشیه ها میان او و کی‌روش به وجود نمی‌آمد چه بسا در جدول بیشترین بازی ملی عدد دست نیافتنی را صاحب می‌شد کما اینکه با وجود حذفش از تیم ملی همچنان به لحاظ تعداد بازی در راس همه دروازه بان های تاریخ تیم ملی قرار دارد.

با این حال ماجرای او با استقلال ممکن است با آنچه پیش بینی می‌شد متفاوت تر پیش برود. شاید این ذهنیت وجود داشت که رحمتی با استقلال دراوج خداحافظی می‌کند اما تمام نشانه ها و خبرهایی که از استقلال به گوش می‌رسد دلالت بر کنارگذاشتن این دروازه بان برای فصل آتی دارد و تصمیم اخیر در جریمه کردن او نیز نشان دهنده اجرای روش های تازه در مقابل برخی قانون شکنی های این دروازه بان دارد.

رحمتی شاید تصور می‌کرد همچون گذشته در مقابل غیبت های او بعد از بازی های استقلال اغماض می‌شود اما مجیدی تصمیمی گرفت که شاید برای مهدی رحمتی هم بسیار شوک برانگیز بود.  

10-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر