فوتبال ایران / شناسه خبر: 98080 / تاریخ انتشار : 1398/2/16 16:18
|
همایش مکمل‌ها را با ما هماهنگ نکرده بودند

چالش فدراسیون پزشکی ورزشی با فدراسیون فوتبال

ینکه نفس کار در برگزاری این همایش با لوگوی فدراسیون فوتبال چه بوده، مسوولیتش با فدراسیون فوتبال است. هر اتفاقی هم رخ دهد، فدراسیون فوتبال باید پاسخگو باشد.

همایش مکمل‌ها را با ما هماهنگ نکرده بودند

غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص برگزاری همایشی در مورد مکمل‌های رژیمی و غذایی با همکاری فدراسیون فوتبال و اینکه آیا برگزاری این همایش به اطلاع فدراسیون پزشکی ورزشی رسیده بود یا نه، گفت:«این همایش گویا به شکل نمایشگاهی برگزار شده بود و حتی صبح جمعه که من در هتل المپیک بودم، متوجه برگزاری این همایش نشدم.در موضوع برگزاری همایش‌هایی درباره مکمل‌ها در ورزش، همیشه از ما دعوت می‌شد، ما هم می‌رفتیم و نظرمان را می‌گفتیم. معمولاً این همایش‌ها با هماهنگی ما برگزار می‌شد و زیر نظر فدراسیون پزشکی ورزشی بود اما این بار در خصوص برگزاری این همایش به ما خبر ندادند.»

نوروزی گفت:« مکمل‌ها در اصل کار خوبی در ورزش است و ورزشکاران هم از آنها استفاده می‌کنند. در چنین همایش‌هایی هم ورزشکاران حاضر می‌شوند، اما باید این نگاه به مکمل‌های ورزشی هم تغییر کند و به آنها مانند مواد مخدر نگاه نکنیم. به هر حال اکنون از مکمل‌ها در رشته‌های ورزشی هم استفاده می‌شود اما اینکه نفس کار در برگزاری این همایش با لوگوی فدراسیون فوتبال چه بوده، مسوولیتش با فدراسیون فوتبال است. هر اتفاقی هم رخ دهد، فدراسیون فوتبال باید پاسخگو باشد.»

نوروزی در خصوص مجوز برگزاری همایشی مرتبط با مکمل‌ها در ورزش گفت:« آنهایی که در بحث مکمل‌ها فعالیت می‌کنند، خودشان سندیکا دارند که زیر نظر این سندیکا همایش‌ها را برگزار می‌کنند. وقتی هم خودشان از وزارت بهداشت مجوز دارند، ما در بحث مجوز آنها ورود نمی‌کنیم.»

3-220

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر