فوتبال ایران / شناسه خبر: 97973 / تاریخ انتشار : 1398/2/14 17:33
|

یحیی گل‌محمدی سرمربی پدیده مشهد که تیمش را آماده بازی با سایپا کرده، این بار به جای علی دایی که سال‌ها کنار هم در تیم ملی و پرسپولیس بازی می‌کردند، حالا ابراهیم صادقی را نیمکت حریف می‌بیند. گل‌محمدی درباره بازی با سایپا بعد از اخراج دایی می‌گوید: «با توجه به وضعیت تیم‌مان در جدول، بازی این هفته برای ما اهمیت زیادی دارد و حساسیت‌های خاص خودش را دارد. سه امتیاز این بازی برای ما حیاتی است. بازی برابر سایپا بازی مقابل تیمی سخت است که با بازیکنان خوبی که در اختیار دارد کار را سخت‌تر می‌کند. با توجه به تغییراتی هم که روی نیمکت این تیم وجود داشته کار ما نه تنها ساده نیست بلکه سخت‌تر هم شده. درباره تیم خودمان هم باید بگویم که من از بازیکنانم رضایت کامل دارم و خوشبختانه با تغییرات مثبتی که در این فصل داشتیم توانسته‌ایم در بازیکنان روح برتری‌طلبی را ایجاد کنیم و در رقابت‌های این فصل همین مسئله برگ برنده ما بوده. آرزوهای زیادی هم داریم اما شاید چون پول نداریم محدودیت‌های ما هم زیاد است نه اینکه پول نداشته باشیم اما نسبت به تیم‌هایی که با آنها رقابت می‌کنیم به لحاظ بودجه و امکانات شاید یک دهم آنها هم نیستیم.»

گل‌محمدی که امید زیادی به آسیایی شدن پدیده دارد، ادامه می‌دهد: «آرزوها و رویاهای زیادی در این فصل داریم که امیدوارم بتوانیم به موفقیت برسیم و حداقل کسب سهمیه کنیم. باید در 3 بازی باقی‌مانده با انگیزه کامل بازی کنیم. همین طور هم هست چون بازیکنانم در این فصل مانند یک سرباز برای هر بازی آماده وارد زمین می‌شوند و مجروح و زخمی به رختکن بازمی‌گردند. ما در طول فصل تلاش زیادی کردیم و امیدوارم بتوانیم با تلاش بیشتر در پایان فصل باعث خوشحالی میلیون‌ها مردم شهر مشهد شویم.»

سرمربی پدیده در واکنش به اینکه تیمش هنوز روی کاغذ برای قهرمان شدن در لیگ برتر شانس دارد و آیا برای این هدف تلاش خواهد کرد یا نه، می‌گوید: «ما با حساب و کتاب ریاضی و روی کاغذ درصدی شانس برای قهرمانی داریم اما کار برای قهرمان شدن در این شرایط سخت است آن هم وقتی تیم‌هایی چون پرسپولیس، سپاهان، استقلال و تراکتورسازی رقیب شما هستند خیلی ساده از رقابت نمی‌گذرند. همانطور که گفتم با حساب و کتاب‌های ریاضی ما برای قهرمان شدن شانس داریم اما باید اتفاقات نادری رخ بدهد که به قهرمانی برسیم. با این حال بحث ما در این فصل نه قهرمانی بوده و نه کسب سهمیه و از این جانب فشاری روی ما نبوده اما تلاش می‌کنیم. خیلی از گل‌های ما در این فصل در آخرین‌ ثانیه‌های بازی به ثمر رسیده و این نشان می‌دهد که بازیکنان ما تا آخرین لحظه تلاش خواهند کرد.»

یحیی گل‌محمدی در رابطه با اینکه پدیده در نیم‌ فصل اول نتایج خوبی گرفته و «پدیده فصل» هم محسوب می‌شد اما سپس با افتی روبه‌رو شد و حالا دوباره شانس زیادی در بالای جدول دارد، توضیح می‌دهد: «مهم‌ترین دلیل افت ما در آن مقطع از فصل بحث زمین تمرینی بود. از آذرماه به این طرف عملا زمین تمرین نداشتیم و افت کیفیت زمین‌های تمرین باعث افت تمرینات ما هم می‌شد که همین مساله روی کیفیت مسابقات هم تاثیر گذاشت. هر بار در نشست‌های خبری‌ و جلساتی که با مسئولان باشگاه و مسئولان شهر مشهد داشتم این موضوع را اعلام می‌کردم که نیاز به یک زمین خوب داریم نه اینکه آنها هم نخواهند به ما زمین بدهند بلکه واقعا زمین مناسب در مشهد نبود. از طرفی ما چند روزی برای تمرینات به تهران آمدیم اما واقعا نمی‌شد چون باید تمرینات‌مان را در مشهد انجام می‌دادیم و این مساله خیلی ما را اذیت کرد. شاید اگر زمین تمرین مناسب داشتیم اکنون 4-5 امتیاز جلوتر بودیم و متاسفانه امکاناتی که در اختیارمان هست در حد یک باشگاه لیگ برتری نیست که چاره‌ای هم نداریم باید با این مشکلات بسازیم.»

گل‌محمدی در مورد اینکه با نزدیک شدن به پایان فصل آیا جلسه‌ای با مسئولان باشگاه برای ادامه همکاری در فصل آینده برگزار کرده یا نه، می‌گوید: «یکی، دو بار صحبت‌های کلی صورت گرفته و به توافقات خوبی هم رسیده‌ایم اما این صحبت‌ها همچنان ادامه دارد چون توافق نهایی صورت نگرفته.»

سرمربی پدیده درباره شایعه حضورش در تیم‌های پایتخت برای فصل آینده هم اینچنین توضیح می‌دهد: «اینها همانطور که گفتید شایعه است  همین یکی، دو روز پیش بود که بلافاصله پس از بیانیه باشگاه سایپا در خصوص قطع همکاری با کادرفنی‌اش به 2 ساعت نکشید که یکی از رسانه‌ها اعلام کرد من با باشگاه سایپا به توافق رسیدم و جزییات این توافق هم اعلام شد. حالا نمی‌دانم چگونه بوده که من در مشهد بودم و 2 ساعت بعد از بیانیه باشگاه سایپا با آنها به توافق هم رسیدم. فکر می‌کنم این شیطنت‌ها بعضا در رسانه‌ها وجود دارد و شاید می‌خواهند تمرکز ما را به هم بزنند اما ما نسبت به این مسائل بی‌اهمیت هستیم و تمام تمرکز ما معطوف به 3 بازی پیش رو است. زحمت زیادی کشیده‌ایم که به اینجا برسیم و به همین دلیل دست از تمام حواشی برمی‌داریم. تمام تمرکز ما معطوف به متن است که همان مسابقات بوده و هیچ‌گاه متن فوتبال را فراموش نمی‌کنیم.»

یحیی گل‌محمدی در مورد اینکه گفته می‌شود در صورت اخراج زلاتکو کرانچار در تیم امید او اولین گزینه برای هدایت تیم امید است، می‌گوید: «اینها همه گمانه‌زنی رسانه‌هاست و هر خبری که منتشر می‌شود در هر رسانه‌ای که باشد کذب محض است. هیچ صحبتی در این زمینه با من صورت نگرفته و هر کسی هم بخواهد با من صحبت کند در پایان فصل باید صورت بگیرد چون تمام تمرکز ما روی این 3 بازی است و راحت به این جایگاه نرسیده‌ایم که بخواهیم تمرکزمان را از دست بدهیم. تا آخرین بازی‌مان که در تبریز خواهد بود تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم به موفقیت برسیم.»

گل‌محمدی در رابطه با اخراج وینفرد شفر سرمربی استقلال پس از بازی مقابل تیم او و اخراج علی دایی از سایپا پیش از بازی با تیم او صحبت‌های جالبی دارد: «این را باید از افراد دیگری سوال کنید اما به هر حال مربیگری شغلی است که هیچ وقت تضمینی در آن نیست و ممکن است در یک لحظه هر اتفاقی برای شما و یا تیم‌تان رخ بدهد. این هم از شانس ما است که شفر و حالا دایی در نزدیکی‌های بازی ما از تیم‌شان رفتند و آنها از مربیان زحمت‌کش فوتبال ما محسوب می‌شوند که برای آنها آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.»

سرمربی پدیده در مورد اینکه تیم ملی 2 بازی دوستانه با سوریه و کره‌جنوبی دارد اما هنوز سرمربی آن مشخص نیست و حال بحثی صورت گرفته که ممکن است گزینه ایرانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود، می‌گوید: «امیدوارم این اتفاق رخ دهد. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و قیمت ارز شاید بهترین تصمیم این باشد که فدراسیون فوتبال دلارهای خود را ذخیره کند و پول مربی خارجی را در پایه‌ها و برای ارتقای امکانات ورزشی خودمان هزینه کند. این می‌تواند بهترین تصمیم باشد که البته فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.»

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر