فوتبال ایران / شناسه خبر: 97948 / تاریخ انتشار : 1398/2/14 14:58
|
۸۵۰ هزار دلار حق ترانسفر اللهیار در جیب استقلال

قرارداد صیادمنش با فنرباغچه: ۵ ساله، ۲ میلیون دلار

اللهیار صیادمنش آخر فصل استقلال را به مقصد تیم ترکیه ای فنرباغچه ترک خواهد کرد. اللهیار با این تیم قراردادی 5 ساله به ارزش 2 میلیون دلار منعقد کرده است. 850 هزار دلار نیز به استقلال رسیده.

اللهیار صیاد منش را از این پس باید بازیکن تیم فنرباغچه ترکیه دانست. تیمی که در فوتبال ترکیه نام و آوازه ای طولانی دارد و از جمله باشگاه های مهم فوتبال اروپا نیز محسوب می‌شود. سن مناسب صیاد منش و بازی های نسبتا مطلوبی که در فصل جاری با پیراهن استقلال داشته و در عین حال تعریف و تمجید های وینفرد شفر موجب شد تا این بازیکن جوان مورد توجه باشگاه ترکیه ای قرار بگیرد و در انتقالی مهیج به این باشگاه منتقل شود.

 البته مسئولان باشگاه استقلال شاید انتظار می‌کشیدند تیم های بزرگ تری سراغ بازیکن شان را بگیرد و حتی شفر نیز در اظهارات خود بارها به این نکته اشاره کرده بود که صیاد می‌تواند برای تیم های آلمانی هم بازی کند اما کاملا مشخص بود که تیم های بوندس لیگایی هیچ گاه سراغ بازیکنان آسیایی که عقبه ملی ندارند نمی‌روند که همین طور هم شد و قابل پیش بینی هم بود که اللهیار سر از لیگ های متوسط اروپا در آورد که حالا عقد قرارداد با باشگاه فنرباغچه تمام آن تحلیل ها را به اثبات می‌رساند.

باشگاه ترکیه ای برای جذب صیاد منش مبلغ 850هزار دلار به باشگاه استقلال پرداخت کرده است. این رقم در شرایطی به دست استقلالی‌ها خواهد رسید که طرف ترکیه ای با سران باشگاه شرط کرده چنانچه در این مدت که اللهیار برای استقلال بازی می‌کند دچار مصدومیت شود و احیانا نتواند برای مدتی طولانی به فوتبال ادامه دهد، آنگاه باشگاه استقلال باید این مبلغ را به حساب باشگاه ترکیه ای بازگرداند.

شرط باشگاه ترکیه ای بوده که در واقع باعث شده این بازیکن در هفته های اخیر در ترکیب استقلال دیده نشود. در واقع استقلالی‌ها دارند جریان را به سمتی هدایت می‌کنند که بازیکن جوان شان ظاهرا به دلیل مصدومیت نتواند تا پایان فصل برای استقلال بازی کند و یا اگر هم در ترکیب قرار می‌گیرد در بازی هایی باشد که ریسک کمتری دارد تا این بازیکن احتمالا دچار مصدومیت نشود.

صیاد اگر بتواند در این هفته ها هم دوام بیاور با موقعیت مناسبی به عضویت باشگاه ترکیه ای درخواهد آمد. قرارداد او با فنرباغچه 5 ساله است و او در این ایام که پیراهن باشگاه ترکیه ای را به تن خواهد کرد، 2میلیون دلار دستمزد خواهد گرفت. این رقم با توجه به حضور 5 ساله صیاد منش در باشگاه ترکیه ای چندان چشمگیر نیست و هر فصل او به طور میانگین 400هزار دلار از این باشگاه دریافت خواهد کرد که این رقم اکنون با احتساب دلار 14هزارتومان به بیش از 5 میلیارد تومان می‌‌رسد که نسبت به دستمزدهایی که در فوتبال ایران داده می‌شود مطلوب تر است و به لحاظ مالی وضعیت مناسب تری را پیش روی این بازیکن قرار خواهد داد.

انتقال صیاد را باید به تیم ترکیه ای قطعی دانست مگر آنکه در روزهای آتی اتفاقات خاصی رخ دهد اما به نظر می‌رسد که از این انتقال هم صیاد منش سود قابل توجهی را به جیب زد، هم باشگاه استقلال که رقم قابل توجه 850 هزار دلار را دریافت کرد.

درآمد انتقال صیاد در جیب شفر؟

 

---

احتمالا سود حاصل از فروش صیاد منش دست باشگاه استقلال را باز خواهد گذاشت تا شاید در ماجرای پرداخت دستمزد شفر به موفقیت برسد واین معما را حل کند. استقلال طبق توافقی که مدیران قبلی با این مربی کرده اند باید مبلغ یک میلیون دلار را به وی بپردازند که رقمی حاصل از انتقال صیاد منش به این عدد نزدیک است. بدون شک اگر شفر در استقلال هم می‌ماند این پول باید مصروف جلب رضایت سرمربی آلمانی استقلال می‌شد اما با این تفاوت که حالا شفر می‌خواهد بی آنکه فعالیتی در باشگاه استقلال داشته باشد، دستمزدش را از باشگاه استقلال بگیرد که یقینا این حق انتقال به امیرحسین فتحی و تیم مدیریتی باشگاه استقلال کمک خواهد کرد تا این مشکل را برطرف کنند و مسئله حاد تری استقلال را تهدید نکند.

فنرباغچه پرعنوان ترین تیم ترکیه

اما نهایی شدن این انتقال صیاد منش را به عضویت باشگاهی درخواهد آورد که تا کنون 19 بار عنوان قهرمانی سوپر لیگ ترکیه را به دست آورده است. فنرباغچه یا به تلفظ دقیق تر فدرباهه میلیون ها هوادار در ترکیه و دیگر کشورهای ترک زبان دارد که درهمین ایران بسیاری از آذری ها هوادار این تیم قدیمی و ریشه دار هستند. این تیم در سال 2012-2013به فینال لیگ اروپا نیز راه یافت که بزرگ ترین دستاور باشگاه ترکیه ای در رقابت های اروپایی محسوب می‌شود. رقابت این باشگاه با باشگاه های بشیکتاش و گالاتاسرای از سال ها پیش جذابیت های بسیاری را در لیگ ترکیه ایجاد کرده است.

10-1

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر