تراکتورسازی / شناسه خبر: 97945 / تاریخ انتشار : 1398/2/14 14:50
|
مسئول مذاکره، عضو کادرفنی جدید

نسخه‌ی جدید تراکتور: دایی سرمربی، خطیبی دستیار

شایعه این است: دایی سرمربی و خطیبی دستیار. این جو در تبریز به راه افتاده و خبرش به تهران هم رسیده. شاید قرار است مسئول مذاکره با دایی، دستیار او هم شود.

نسخه‌ی جدید تراکتور: دایی سرمربی، خطیبی دستیار

امیر اسدی / به این اسامی دقت کنید. جان توشاک، محمد تقوی و جرج لیکنز. نیمکت تراکتورسازی به اولی و دومی وفا نکرد و سومی هم در خطر اخراج قرار گرفته. به این مربیان، نام چند مدیر را هم اضافه کنید. صادق درودگر، عباس الیاسی، علیرضا اسدی و ایوب بهتاج. همه‌ی این مدیران هم بعد از تنها چند روز حضور در تراکتورسازی، مسیر جدایی را طی کردند و حالا از میان آن‌ها فقط الیاسی مانده تا امور باشگاه را پیش ببرد.

محمدرضا زنوزی به عنوان مالک تراکتورسازی، آنچنان صبور نیست که ماه‌ها پای یک مربی بنشیند و یا اختیار کامل به مدیرعامل بدهد. همه‌ی این‌ها باعث شده تا حالا و دو هفته مانده به پایان فصل، اخباری درباره‌ی قطع همکاری با جرج لیکنز و حضور مربی جدید شنیده شود. مربی جدیدی که گفته می‌شود نامش علی دایی است.

---

رسانه‌ها از علی دایی به عنوان سرمربی آینده‌ی تراکتورسازی نام برده‌اند. نفر اول کادرفنی سایپا در این فصل که به دلایل مختلف، لیگ هجدهم را با این تیم به پایان نرساند. علی دایی در دوران مربیگری هرگز از تهران خارج نشده و سرمربیگری هیچ‌یک از تیم‌های شهرستانی را تجربه نکرده. او بارها با پیشنهادهایی از سپاهان و همین تراکتورسازی مواجه شده اما همیشه پاسخ او منفی بوده.

این بار اما داستان متفاوت است. از تبریز خبر می‌رسد علی دایی حدود 10 روز قبل و وقتی دیده با سایپا همکاری‌اش را ادامه نمی‌دهد،  با زنوزی مذاکره کرده و به پیشنهاد حضور در تراکتورسازی چراغ سبز هم نشان داده. علی دایی البته یک رقیب جدی به نام امیر قلعه‌نویی هم دارد که گفته می‌شود شانس سرمربی سابق سایپا بیشتر از همتای خود در سپاهان است.

در صورت شکست تراکتورسازی مقابل پرسپولیس، قرار بود جرج لیکنز برکنار شود و رسول خطیبی جای او را بگیرد. اتفاقی که با توجه به تساوی تراکتورسازی و یک امتیازی که کسب کرد، رخ نداد. اگر علی دایی سرمربی تراکتورسازی شود، رسول خطیبی هم به عنوان دستیار اول او فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. این شایعه چند سال قبل و وقتی بحث حضور دایی در تراکتورسازی به راه افتاد هم منتشر شد اما به سرانجام نرسید. حالا گفته می‌شود خطیبی مسئول مذاکره با دایی است تا شاید بتواند او را به حضور در تراکتورسازی راضی کند.

---

دایی و خطیبی سال‌ها در تیم ملی کنار هم بازی کرده و در جام جهانی 2006 هم‌اتاق بوده‌اند. این دو همیشه ارتباط مناسبی با یکدیگر داشته و به تعریف و تمجید از هم پرداخته‌اند. دایی دی‌ماه 93 وقتی با پیشنهاد مربیگری در تراکتورسازی و جانشینی رسول خطیبی رو به رو شد، در گفت و گو با مدیران این باشگاه صحبت جالبی درباره‌ی رسول خطیبی انجام داد. او در آن جلسه گفت: «رسول کارش را بلد است و می‌تواند برای فوتبال ایران سرمایه قابل اعتنایی باشد. با این مربی جوان به کار خود ادامه بدهید.»  با توجه به همین مسئله بعید نیست تراکتورسازی با این کادر فنی لیگ نوزدهم را آغاز کند. آن‌وقت خیال دایی هم راحت است کبا کمبود بودجه مواجه نمی‌شود و هدایت تیمی را بر عهده می‌گیرد که هم ستاره دارد و هم پول کافی برای جذب بازیکنان جدید.

---

ماجرای علی دایی و تراکتورسازی اگر نهایی شود، یکی از بزرگ‌ترین انتقال‌های فوتبال ایران رقم می‌خورد. نخستین تجربه‌ی دایی در خارج از تهران و تیمی که هواداران فقط با کسب عنوان قهرمانی لیگ راضی می‌شوند. البته اگر اتفاق دیگری رخ ندهد و علی دایی با پیشنهادی جدید- مثلا از سوی تیم ملی – مواجه نشود.    

 

9

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر