فوتبال ایران / شناسه خبر: 97876 / تاریخ انتشار : 1398/2/11 22:10
|
استقلال ۴ - استقلال خوزستان ۲

امضای مجیدی پای برد شیرین استقلال / فرهاد با ۴ شروع کرد

فرهاد مجیدی در اولین تجربه مربیگری خود در استقلال برد شیرینی را برای آبی‌ها به همراه آورد تا این تیم با روحیه بیشتری در بازی‌های آتی شرکت کند. او با عدد معروفش شروع کرد: ۴

چهارشنبه، 1397/2/11، هفته بیست و هشتم هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی تهران، تماشاگر:6هزار نفر

استقلال:4

گل ها: اسماعیل گونسالوس(24)، رضا کریمی(68)، مرتضی تبریزی(86)، علی کریمی(90)

استقلال خوزستان:2

گل ها: فرید امیری(27)، ایوب کلانتری(79-پنالتی)

اخطار: داریوش شجاعیان، محمد دانشگر(استقلال)، رضا نعامی، رضا درویشی(استقلال خوزستان)

داور: موعود بنیادی فرد

کمک ها:قهرمان نجفی، علی اکبر عظیم پور

استقلال:سید حسین حسینی، وریا غفوری، محمد دانشگر، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، علی کریمی، آیاندا پاتوسی، امید نورافکن(52رضا کریمی)، داریوش شجاعیان(56فرشیدباقری)، مرتضی تبریزی، اسماعیل گونسالوس(72مهدی قائدی)

سرمربی: فرهاد مجیدی

استقلال خوزستان: حسن پورحمیدی، محمدشریفی(65ایوب کلانتری)، وحید حمدی‌نژاد، رضا درویشی، میثم کریمی، محمدرضا شیرزادی، رضا نعامی، امیرحسین باقرپور، مصطفی کیانی، مهرداد پورابوالقاسم،فرید امیری(83ناصرغلاوند)

سرمربی: سیدمحمد علوی

استقلال بازی را آن چنان پر شور و حرارت آغاز نکرد. حملات نه چندان تیغ دار و بازی نه چندان فریبنده از سوی مردان هجومی باعث شد تا در 15 دقیقه نخست این بازی تنها موقعیت های نصفه و نیمه ای نصیب این تیم شود و خوزستانی‌ها که برای افزایش شانس های بقای خود به این میدان آمده بودند، بتوانند بازی را به کنترل خود درآورند.

مهم ترین موقعیتی که برای استقلال به دست آمد دقیقه 20 بود که گونسالوس در حمله ای کور به صف مدافعان استقلال خوزستان زد اما نتوانست از موقعیت به دست آمده بهره ببرد. حاصل این حمله یک کرنر بود که باز هم با واکنش به موقع دروازه بان استقلال خوزستان هدر رفت.

استقلال می‌کوشید از لایه های دفاعی هم نام خوزستانی اش بگذرد اما مهمان تلاش فزاینده ای در راه مسدود کردن حملات استقلال داشت.اما در نهایت قفل دروازه آبی‌های خوزستان شکست و گونسالوس پاسی که سهرابیان از سمت چپ ارسال کرده بود در حالتی نا متعادل وارد دروازه خوزستانی‌ها کرد تا تهرانی ها مزد برتری عددی خود رابگیرند.

این گل اما دقایق اندکی دوام آورد ودرحالی که هوادارن مجیدی را تشویق می‌کردند، امیری روی پاس به عقب درویشی با پای چپ ضربه دقیقی به توپ وارد کرد وتوپ دور از دستان حسینی به تور دروازه چسبید.

بعد از گلی که استقلال خوزستان در میان بهت و حیرت بازیکنان استقلال به ثمر رساند بازی تا حدودی افت کرد اما استقلال می‌کوشید جسته و گریخته خودش را در حالت هجومی حفظ کند تا شاید دوباره دروازه استقلال خوزستان را باز کند اما در نهایت این بازی در نیمه اول بدون اینکه گل دیگری به ثمر برسد، تمام شد.

درنیمه دوم رضا کریمی به جای امید نورافکن به ترکیب اصلی استقلال اضافه شد تا شاید آریش استقلال هجومی تر شود. دقیقه 55 جا ماندن مدافعان استقلال خوزستان باعث شد تا گونسالوس در موقعیت مناسبی قرار بگیرد اما ارسال او از جناح چپ خط دفاعی استقلال خوزستان را دروازه بان مهمان در دو مرحله دفع کرد.

دقیقه 60 رضا کریمی تا پشت هجده قدم استقلال خوزستان پیش تاخت و به سمت دروازه شوت زد که ضربه او از دقت کافی بی بهره بود.

دقیقه 63 استقلال می‌توانست گل دوم را هم وارد دروازه استقلال خوزتان کند اما بغل پای پاتوسی با بدشانسی از دست رفت. این حمله را خوزستانی ها بلافاصله با درویشی پاسخ دادند. درویشی درحالی که درشرایطی تک به تک قرار گرفته بود نتوانست از موقعیت به دست آمده نهایت بهره را ببرد و شوت او از کنار دروازه حسینی به اوت رفت.

دقیقه 68اما تعلل مدافعان استقلال خوزستان در دفع توپی که به تیر دروازه شان خورده بود باعث شد تا رضا کریمی تازه وارد بعد از یک کنترل مناسب و نواختن بغل پایی دقیقه دروازه استقلال خوزستان را برای بار دوم بازکند.

دقیقه 73شت علی کریمی تا حدودی دروازه بان استقلال خوزستان را به زحمت انداخت اما این شوت از دقت کافی بی بهره بود.

دقیقه 77حمله برق آسای استقلال خوزستان روی با فرار درویشی و پاس او درعرض برای بازیکن شماره 26 استقلال خوزستان یک پنالتی را برای این تیم به همراه آورد که ایوب کلانتری 2 دقیقه بعد این ضربه را برخلاف جهت شیرجه حسینی به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

این گل اما باعث نشد تا استقلال از هجوم هایش دست بکشد و روی ارسال باقری و ضربه سرتبریزی دردقیقه 86دروازه استقلال خوزستان برای بار سوم بازشد.

گلزنی های استقلال اما دردقایق پایانی این بازی بازهم ادامه داشت و ارسال دقیقا وریا غفوری را علی کریمی دقیقه 90با ضربه سری دقیق وارد دروازه کرد تا برد استقلال شیرین تر شود وآبی ها با برتری عددی چشمگیرتری این میدان را ترک کنند. این برد برای استقلال شرایط روحیه آوری ایجاد می‌کند تا در بازی های آتی با روحیه گام به میدان بگذارد.

 

استقبال اندک از مجیدی:فقط 6 هزار نفر

درحالی که پیش بینی می‌شد اولین حضور فرهادمجیدی به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال با استقابل گسترده تماشاگران همراه باشد اما چنین نشد وتماشاگران اندکی به ورزشگاه آزادی رفتند. مهم ترین دلیلی که باعث شد تماشاگران کمی به ورزشگاه بروند نتایج هفته های اخیر استقلال است و شاید اگر آبی ها بازی با پدیده را با پیروزی پشت سر می‌گذاشتند امروز فارغ از اینکه چه کسی به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشسته، استقبال چشمگیری از این بازی می‌شد.

1

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر