فوتبال ایران / شناسه خبر: 97854 / تاریخ انتشار : 1398/2/11 16:33
|
تکلیف پرسپولیس دراین ماجرا چه می‌شود؟

سقوط سپیدرود: شوخی روز!

آن ها که از سقوط سپیدرود دم می زنند از یاد برده‌اند که در میان این ماجرا بیش از همه پرسپولس نفع برده است.

ماجرای محسن فروزان و اتهامات وارده به او وارد فاز تازه ای شده ودر این میان جریان‌هایی از احتمال سقوط تیم سپیدرود در صورت اثبات تبانی پرده برداشته‌اند! احتمال سقوط سپیدرود در حالی معمای پیچیده‌ای را مقابل فوتبال ایران قرار داده که اساسا اگر ثابت شود دروازه‌بان تراکتورسازی عملکرد عامدانه‌ای در آن بازی کذایی داشته، این موضوع ارتباطی به باشگاه سپیدرود ندارد و قانون نیز صراحتا به این مسئله مهم اشاره کرده که فقط فرد یا تیم‌هایی بعد از اثبات تبانی با محرومیت و جرایم سنگین مواجه می‌شوند که مستقیما در اجرای تبانی نقش ایفا کرده باشند. در موضوع اخیر  _اگر حقیقت داشته باشد_ باشگاه سپیدرود کمترین دخل و تصرفی نداشته و حتی طرح بحث سقوط این را نشان می‌دهد، افرادی که در این خصوص اظهار نظر می‌کنند درگیر احساسات شده اند و با ابعاد چنین تصمیمی نیز آشنایی ندارند.

محسن فروزان که به گفته سخنگوی قوه قضاییه به همراه همسرش در بازدداشت به سر می‌برد چنانچه اتهاماتش به اثبات برسد باید شخصا مورد تنبیه قرار بگیرد و اینکه انتظار داشته باشیم باشگاه سپیدرود بدون نقش آفرینی در این ماجرا و بی آنکه اطلاعی از داستان داشته باشد، به لیگ یک سوق داده شود، انکار تمام حقایقی است که در این ماجرا رخ داده و قطع به یقین چنین تصمیمی نه تنها منجر به برقراری عدالت نمی‌شود بلکه موجی از اعتراض‌ها را علیه تصمیم گیران به راه می‌اندازد.

از یاد نبریم  که از شکست تراکتورسازی بیش از آنکه سپیدرود سود جسته باشد، باشگاه پرسپولیس نفع برد که یکی از جدی ترین رقبایش برای رسیدن به جام هجدهم را از غافله عقب دید. آن ها که طرح سقوط سپیدرود را مطرح می‌کنند و یا سناروی حذف این تیم را مطرح می‌کنند توجهی به بخش پنهان این ماجرا که نفع باشگاه پرسپولیس از آن شکست بود، ندارند.

کارفروزان خیانت است

بیات: مگر سپیدرود در تبانی نقش داشته؟

کیومرث بیات، اداره کننده‌ی موقت باشگاه سپیدرود نیز درباره این ماجرا واکنش نشان داده است:« این مساله به ما ارتباطی ندارد. اگر یک بازیکن شرطبندی کرده، به من چه ربطی دارد؟ اگر هم اثبات شود به سپیدرود چه ارتباطی دارد؟ ما بازی کردیم، سه گل  زدیم، موفق شدیم و تمام شد و رفت. تبانی یک قضیه دو طرفه است یعنی دو طرف ماجرا باید با هم تبانی کنند، نه اینکه بازیکن یک تیم برود بیرون شرطبندی کند و ... این خیانت به تیم است.»

آیا نامه‌ای در خصوص این ماجرا به باشگاه سپیدرود رسیده؟ بیات می‌گوید:« خود فدراسیون هم می‌داند این قضیه به ما ارتباطی ندارد. لزومی ندارد نامه‌ای بدهند چون خودشان می‌دانند به ما ارتباطی ندارد. اگر اثبات شود که کار بسیار سختی هم است، خیانت یک بازیکن به تیمش است، به ما چه ارتباطی دارد؟ اگر در بازی با نفت مسجدسلیمان یک بازیکن من به من خیانت کند، مسجدسلیمان مقصر است؟ این قضایا به ما ارتباطی ندارد، هیچ اطلاعی در مورد آن نداریم و دخالتی هم در آن نمی‌کنیم.»

احتمال تکرار بازی محتمل‌تر است

اما در این میان احتمال دیگری نیز مطرح شده که البته عقلانی تر به نظر می‌رسد. گفته می‌شود چنانچه تخلف فروزان و همسرش به اثبات برسد و نقش این دو در شکست عامدانه تراکتورسازی روشن شود، شاید سازمان لیگ تصمیم به برگزاری مجدد بازی سپیدرود رشت و تراکتورسازی تبریزی بگیرد. تصمیمی که عاقلانه تر از تصمیم قبلی به نظر می‌رسد و بعید است که سپیدرودی‌ها نیز مخالفتی با آن داشته باشند. البته باید دید که در آن شرایط که قرار است احتمالا بازی تجدید شود، دو تیم چه وضعیتی دارند. بعید نیست در انتهای فصل هیچ یک از این دو تیم به لحاظ فنی وضعیت مناسبی داشته باشند. به خصوص تراکتورسازی که احتمالا برخی بازیکنانش را از دست خواهد داد.

2-500

 

captcha
تازه ها
بیشتر