فوتبال ایران / شناسه خبر: 97800 / تاریخ انتشار : 1398/2/10 16:45
|
هر 72 دقیقه یک تأثیر روی گل‌های فارست

در توصیف درخشش انصاری‌فرد: جان‌سخت

جان‌سخت بهترین واژه‌ای است که می‌توان در توصیف درخشش کریم انصاری‌فرد به کار برد. مهاجمی که با تلاش فراوان از نیمکت به زمین رسید و نشان داد چه مهاجم مهمی برای ناتینگهام‌فارست است.

آمار ویژه‌ی انصاری‌فرد: هر 72 دقیقه یک تأثیر 

امیر اسدی / شاید اگر دو هفته قبل قصد داشتیم گزارشی درباره‌ی شرایط کریم انصاری‌فرد بنویسیم، نا امیدی از موفقیت او به یکی از سوژه‌های اصلی‌‌مان تبدیل می‌شد. بخصوص وقتی می‌دیدیم کریم با اینکه در تمرینات ناتینگهام‌فارست یکی از آماده‌ترین بازیکنان است اما توسط مارتین اونیل، هرگز فرصت بازی و حضور در زمین را پیدا نمی‌کند.

کریم انصاری‌فرد اما در این دو هفته‌ی اخیر تمام پیش‌بینی‌ها را بر هم زده و آنقدر درخشیده که هواداران ناتینگهام‌فارست را به تمجید وا داشته. انصاری‌فرد این فصل را با آیتور کارانکا آغاز کرد و در زمان مربیگری او نخستین بازی‌های خود در چمپیونشیپ را تجربه کرد. بعدها و درست زمانی که کریم همراه تیم ملی در جام ملت‌های آسیا حضور داشت، کارانکا اخراج شد تا مارتین اونیل باتجربه هدایت ناتینگهام‌فارست را بر عهده بگیرد.

اونیل که آمد اثری از انصاری‌فرد در تمرینات ناتینگهام‌فارست نبود. او در اردوی تیم ملی حضور داشت و همین مسئله باعث شد تا اونیل برای مدت‌ها دور مهاجم ایرانی تیمش را خط بکشد. همین کار کریم را برای بازگشت به ترکیب ناتینگهام‌فارست سخت کرد. قرمزهای سیتی‌گراند اما نتایج درخشانی کسب نکردند و بخت صعود به پلی‌اف لیگ برتر را از دست دادند.

---

از دست رفتن بخت صعود با حضور کریم انصاری‌فرد در ترکیب اصلی فارست همراه شد. البته انصاری‌فرد یک بار و در بازی مقابل هال‌سیتی – هفته‌ی سی و ششم – حضور در ترکیب اصلی را تجربه کرده بود. همان دیداری که مهاجم تیم ملی گل زد و یک پاس گل هم داد اما مشخص نشد چرا برای بازی‌های بعد از ترکیب یازده‌ نفره‌ی مارتین اونیل خط خورد.

در دو هفته‌ی اخیر، انصاری‌فرد مقابل میدلزبورو و کوئینزپارک‌رنجرز در ترکیب اصلی ناتینگهام‌فارست حضور داشته و این تیم دو پیروزی جذاب به‌دست آورده. ابتدا در هفته‌ی چهل و چهارم و مقابل میدلزبورو که یکی از بخت‌های حضور در پلی‌اف است، کریم موفق شد در همان نیمه‌ی اول و با هوش بالا یک پنالتی از مدافع حریف بگیرد تا فارست گل اول خود را به ثمر برساند. این بازی در نهایت با نتیجه‌ی 3 بر صفر به سود ناتینگهام‌فارست به پایان رسید. هفته‌ی چهل و پنجم اوج هنرنمایی انصاری‌فرد در ترکیب تیمش بود. او با فرار از منطقه‌ی آفساید، گل زیبایی وارد دروازه‌ی کی‌پی‌آر ( نام مخفف کویئنزپارک‌رنجرز ) کرد تا ناتینگهام‌فارست یک پیروزی مهم دیگر را کسب کند.

کریم انصاری‌فرد این فصل 12 بار در ترکیب ناتینگهام‌فارست حضور داشته که فقط 3 تا از آن‌ها به عنوان بازیکن ثابت بوده. یعنی کریم 9 بار در قامت یک بازیکن جانشین وارد زمین شده و البته تأثیری نیز در نتیجه‌ی بازی نگذاشته. آمار دقایق بازی انصاری‌فرد در ناتینگهام‌فارست هم زیاد نیست. او روی هم 287 دقیقه در زمین حضور داشته اما در همین دقایق اندک هم درخشان ظاهر شده.

انصاری‌فرد که حالا 29 ساله شده، 2 گل برای ناتینگهام‌فارست به ثمر رسانده، یک پاس گل داده و یک پنالتی نیز برای این تیم قدیمی گرفته. یعنی 4 تأثیر مستقیم روی گل‌های این باشگاه مشهور انگلیسی و به طور میانگین هر 72 دقیقه یک اثر که آمار درخشان و فوق‌العاده‌ای برای این مهاجم ایرانی محسوب می‌شود.

---

کریم چنین تجربه‌ای را در پانیونیوس و المپیاکوس داشت اما در هر دو مورد توانست با تلاش فراوان موانع را از سد راه بردارد و به مهاجمی مهم تبدیل شود. وقتی او از اوساسونا جدا شد کمتر کسی تصور می‌کرد که بتواند در پانیونیوس روزهای موفقی را رقم بزند. این اتفاق اما رخ داد و کریم تنها بعد از یک فصل بازی برای پانیونیوس به باشگاه بزرگی چون المپیاکوس منتقل شد.

در المپیاکوس هم در بدو ورود انصاری‌فرد، پائولو بنتو روی نیمکت حضور داشت. مربی پرتغالی و جوانی که حالا هدایت تیم ملی کره‌جنوبی را بر عهده دارد. بنتو علاقه‌ای به سبک بازی کریم نداشت و فقط با اصرار مدیران باشگاه این مهاجم را جذب کرده بود. استفاده‌ی انصاری‌فرد از معدود فرصت‌های خود باعث شد تا کریم تمام مهاجمان المپیاکوس را کنار بزند و به بازیکنی موثر در ترکیب این تیم یونانی تبدیل شود. او روح مبارزه‌گری داشت. همین اتفاقی که حالا برای کریم در ناتینگهام‌فارست رخ داده.

در فارست نظرها نسبت به کریم انصاری‌فرد تغییر کرده و همه به ادامه‌ی همکاری با او خوشبین هستند. هم طرفداران باشگاه که مدام پیغام‌های امیدوارکننده‌ای برای کریم می‌فرستند و هم مدیران و کادر فنی ناتینگهام‌فارست که به این نتیجه رسیده‌اند انصاری‌فرد چه مهاجم قابل اعتمادی است. همین باعث شده تا از حالا بحث برای حضور یا عدم حضور کریم در ناتینگهام‌فارست به یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌های انگلیسی و هواداران این باشگاه در فضای مجازی تبدیل شود.

---

انصاری‌فرد با قراردادی به مدت و یک فصل و نیم و تا پایان سال 2020 پیراهن ناتینگهام‌فارست را پوشید و همین می‌تواند یکی از دلایل ادامه‌ی حضور او در چمپیونشیپ و ترکیب قهرمان سابق جام باشگاه‌های اروپا باشد. اتفاقی که اگر رقم بخورد می‌تواند انصاری‌فرد را به یکی از بازیکنان کلیدی این تیم در فصل آینده‌ی چمپیونشیپ تبدیل کند.

 

3-یک

captcha
تازه ها
بیشتر