فوتبال ایران / شناسه خبر: 97766 / تاریخ انتشار : 1398/2/9 19:45
|
بعد از مطرح شدن نام رنار، کلینزمن و ادوکات برای سرمربی‌گری تیم ملی

گتوزو و دونادونی را هم به گزینه‌ها اضافه کنید

بعد از مونتلا، لورن بلان، اروه ره‌نار و کلینزمن حالا رسانه‌های خارجی از مذاکرات ایران با نام‌هایی چون گتوزو و دونادونی خبر می‌دهند.

گتوزو و دونادونی را هم به گزینه‌ها اضافه کنید

یک قلم بردارید و به لیست بلند بالایی از اسامی که بعد از رفتن کی‌روش، به عنوان سرمربی احتمالی تیم ملی فوتبال ایران نام برده شده، گتوزو و دونادونی را هم اضافه کنید. حتی اگر دور از ذهن باشد اما مذاکرات فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی به این دو نفر هم رسیده است. هرچند که هنوز هیچ نتیجه مشخصی در بر نداشته و به پاسخ قاطعی از سوی آن‌ها ختم نشده است.

 

 

حالا که فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال دچار سردرگمی عجیبی شده است، مطرح شدن هرروز یک خبر تازه از مذاکره با گزینه‌های جدید نمی‌تواند اتفاق عجیبی به حساب بیاید. واقعیت این است که فارغ از هر معیار و برنامه‌ای، فدراسیون به دنبال گزینه‌ای است که نامش دهان پر کن باشد و بتواند به عنوان جانشین کی‌روش معرفی شود.

به خاطر همین است که بعد از مونتلا، لورن بلان، اروه ره‌نار و کلینزمن حالا رسانه‌های خارجی از مذاکرات ایران با نام‌هایی چون گتوزو و دونادونی خبر می‌دهند.

 

درباره سوء‌استفاده از نام‌ها در پروسه انتخاب سرمربی تیم ملی ایران اینجا بخوانید: 

سوءاستفاده از نام‌ها

 

 

درست است که گتوزو در حال حاضر هدایت آث میلان را در اختیار دارد اما آخرین خبرها از این باشگاه حاکی از این است که در صورتی که او با آث میلان نتواند سهمیه جام باشگاه‌های اروپا را بگیرد، علی‌رغم قرارداد دوساله از هدایت این تیم کنار گذاشته می‌شود. خیلی‌ها البته از حالا گتوزو را از آث‌میلان جدا شده می‌دانند اما واقعیت این است او هنوز درباره مقصد آینده‌اش تصمیمی نگرفته است. این را کسانی می‌گویند که پیش از این ستاره‌های میلان را به تهران آورده بودند و حالا برای حضور گتوزو در ایران با او وارد مذاکره شده‌اند. مذاکراتی که گتوزو هنوز هیچ پاسخ روشنی به آن‌ها نداده است اما با این حال شروع این مذاکرات نام این سرمربی را در میان گزینه‌های احتمالی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران قرار داده است.

علاوه بر گتوزو، البته صحبت‌هایی هم درباره احتمال حضور دونادونی در ایران به گوش می‌رسد. دونادونی، کسی است که باشگاه استقلال از دو هفته پیش برای سرمربی‌گری استقلال با او وارد مذاکره شده است و از او به عنوان گزینه خارجی جایگزین شفر نام برده می‌شد. دونادونی اما در آخرین اظهارنظرهای خود به طور مشخص گفته که در آسیا فقط گزینه تیم‌های ملی برای او جذابیت دارد. به خاطر همین او حتی پیشنهاد چند ماه قبل الاتحاد عربستان را هم رد کرده است. همین تمایل دونادونی به فعالیت در تیم‌های ملی در آسیا و مذاکراتی که با ایرانی‌ها داشته، او را هم به یکی دیگر از گزینه‌هایی تبدیل کرده که فدراسیون فوتبال می‌تواند به آن فکر کند.

البته این دو گزینه در شرایطی به لیست بلند بالای گزینه‌های خارجی سرمربی‌گری تیم ملی اضافه می‌شوند که به تازگی یک روزنامه اسکاتلندی هم از نام دیک ادوکات به عنوان گزینه مدنظر فدراسیون فوتبال نام برده است.

 روزنامه «ساندی پست» اسکاتلند در خبری به بررسی گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی اسکاتلند پرداخته و ناخواسته اشاره‌ای به تیم ملی ایران داشته است.

این روزنامه نوشت: «دیک ادوکات آخرین نام بزرگی است که برای سرمربیگری به تیم اسکاتلند ارتباط داده شده است. این مربی هلندی برای مذاکره مدنظر اتحادیه فوتبال اسکاتلند است… همچنین علاقه مندی شدیدی از سوی ایران برای جذب ادوکات وجود دارد چرا که ایران این مربی ۷۱ ساله را برای هدایت تیم ملی این کشور می‌خواهد؛ آنهم بعد از پایان قراردادش با تیم اوترخت در ماه ژوئن.»

نام ادوکات البته در حالی روی خروجی رسانه‌ها دیده می‌شد که کاظم طالقانی، عضو هیأت رییسه فدراسیون فوتبال هرنوع مذاکره‌ای با او را رد کرد و گفت: «تا آنجا که من می‌دانم فدراسیون فوتبال هیچ مذاکره‌ای با این مربی انجام نداده و خبر حضور او به عنوان سرمربی تیم ملی صحت ندارد. روزهای گذشته نیز اسامی مختلفی ‌در فضای مجازی و رسانه‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درباره حضور افراد مختلف روی نیمکت تیم ملی ایران مطرح شده که تمامی این اسامی عاری از واقعیت است.‌‌‌‌ فدراسیون فوتبال ‌‌‌‌‌‌‌در حال مذاکره با گزینه‌ مدنظر خود است و در صورت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توافق خبر را به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد.»

طالقانی البته بعید است در دایره افرادی باشد که در کنار تاج، بحث انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال را پیگیری می‌کنند و شاید هم تکذیبیه‌های این چنینی را باید به حساب بی اطلاعی گذاشت اما آنچه مسلم است اینکه حتی اگر مذاکره با این گزینه‌ها به تأیید فدراسیون فوتبال هم برسد، باز هم تضمینی برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات وجود ندارد.

چرا که هر یک از این مربیان یا تحت قرارداد باشگاه خود هستند یا درخواست‌های مالی قابل توجهی دارند که تأمین آن از عهده فدراسیون فوتبال خارج است و همه این موارد مانع از به ثمر رسیدن این مذاکرات می‌شود.

 

 

یادداشتی درباره دشواری‌های انتخاب سرمربی تیم ملی برای فدراسیون فوتبال را اینجا بخوانید:

وقتی خیال می‌کنیم فقط اسم سرمربی تیم ملی را نمی‌دانیم

 

 

3 - 1

 

captcha
تازه ها
بیشتر