فوتبال ایران / شناسه خبر: 97733 / تاریخ انتشار : 1398/2/9 17:25
|
قصه بازیکنی که باید امیدوار باقی بماند

بروایه از فوتبال تا روزهای تیره و تار

چند روزی هست که نام «حمزه بروایه» بر سر زبان‌ها افتاده. نام بازیکن سابق تیم ملی نونهالان و نوجوانان که همبازی بازیکنانی مثل پیام صادقیان، مرتضی پورعلی‌گنجی، کاوه رضایی، اکبر ایمانی و... بود اما با بدشانسی مواجه شد تا خیلی زود فوتبال را کنار بگذارد. بدشانسی بزرگی که همچنان گریبانگیرش است و این روزها شرایط را برایش خیلی سخت‌تر کرده. بروایه که در تیم‌های استقلال اهواز، پاس، راه‌آهن و... حضور داشت، در سال 88 به دعوت یکی از هم‌تیمی‌هایش به شهر آن بازیکن می‌رود که برایش مشکل عجیبی به وجود می‌آید. ظاهرا به خاطر آتش درست کردن در جنگل، دود به چشم براویه می‌رود که این مساله باعث یک اتفاق تلخ می‌شود. اتفاقی که کمتر کسی باور می‌کند. به هر حال براویه به خاطر این مشکل، به پزشک مراجعه می‌کند که متوجه می‌شود چشمش آسیب دیده: «با یکی از دوستانم که هم‌باشگاهی بودیم به گرگان رفتیم که در آنجا آتش درست کردیم. دود آتش سمت من بود که حس کردم چشمم خیلی می‌سوزد. همین‌طور اشک می‌ریختم و سوزش چشمم بیشتر می‌شد که روز بعد برگشتم تهران و رفتم دکتر. آنجا دکتر به من گفت دود سیگار به چشمت رفته؟ من گفتم نه، دود آتش بود. این دود باعث شد چشمم عفونت کند. کم‌کم دید چشم راستم تار شد که دکتر برای جلوگیری از سوراخ شدن قرنیه، روی آن پرده گذاشت و گفت باید عمل شود.»

حالا حدود 10 سال از آن زمان می‌گذرد و دید حمزه براویه همچنان تار است. مساله‌ای که باعث شد او فوتبال را خیلی زود و در سال 89 کنار بگذارد: «بعد از این اتفاق، حدود یک سال بازی کردم اما به خاطر اینکه دید چشم راستم تار بود نمی‌توانستم مثل قبل باشم. به خاطر همین مجبور شدم فوتبال را کنار بگذارم. این مساله آنقدر روی روحیه‌ام تاثیر منفی گذاشته بود که دیگر هیچ انگیزه‌ای نداشتم و دنبال کار نرفتم. الان هم بیکار هستم و شرایط خوبی ندارم.»

براویه در حالی از بیکاری صحبت می‌کند که متاهل است و یک پسر 6 ساله دارد. مشکلات زندگی او حالا با چشمی که پزشکان به او گفته‌اند نیاز به عمل جراحی دارد و باید برایش هزینه کند، بیشتر از همیشه شده اما این روزها هم‌بازی‌های قدیمی‌اش حتی جواب تلفن‌هایش را نمی‌دهند: «نه تنها دوستانم پیگیر حالم نشدند، بلکه هر وقت به آنها زنگ می‌زدم جواب تلفنم را نمی‌دهند. حتی یکی از آنها شماره‌ام را مسدود کرد که نتوانم به او زنگ بزنم، چه برسد به کمک کردن. البته در این میان، مرتضی پورعلی‌گنجی همیشه پیگیر حالم بوده و قرار است ویدئویی از حال و روزم منتشر کند. به هر حال دکترها می‌گویند برای جلوگیری از سوراخ شدن قرنیه باید عمل کنم اما ظاهرا نتیجه عمل هم 50-50 است و احتمال دارد بعد از عمل دچار تبخال شوم و دیدم را کلا از دست بدهم. نمی‌دانم چکار کنم. قرار است یکی از دوستان با دکتر هاشمی (وزیر سابق بهداشت و درمان) قرار یک ملاقات برایم بگذارد که نظر ایشان را بدانم. خدا کند دیدم را از دست ندهم. وقتی به این مساله فکر می‌کنم حالم بد می‌شود.»

بازیکن تکنیکی تیم ملی نونهالان و نوجوانان که بازی‌های مهمی هم در کارنامه‌اش دارد حالا به جای اینکه به فکر فوتبال باشد، در تلاش است تا جلوی از دست دادن دید چشم راستش را بگیرد. جلوی اتفاقی که فکر کردن به آن هم برای هر کسی سخت است.

670-9

captcha
تازه ها
بیشتر