ورزش ایران / شناسه خبر: 97726 / تاریخ انتشار : 1398/2/9 16:12
|
پایان دوره 4 ساله مدیریت علی مرادی

وزنه برداری در انتظار سرپرست

مسئولان وزارت ورزش بواسطه پایان دوره مدیریتی 4 ساله علی مرادی در فدراسیون وزنه برداری قطعا تا چند روز آینده برای فراهم کردن شرایط برگزاری مجمع، سرپرست فدراسیون وزنه برداری را معرفی می کند.

ایران ورزشی - 4 سال پیش در روز 8 اردیبهشت 94 حکم ریاست علی مرادی به عنوان رییس فدراسیون وزنه‌برداری بعد از برگزاری مجمع انتخاباتی تایید شد و او سکان هدایت این مجموعه را دست گرفت. حالا دوره مدیریت 4 ساله مرادی در وزنه‌برداری تمام شده است و هنوز تکلیف سرپرست جدید این فدراسیون برای انجام امور روزمره وزنه‌برداری و پیش بردن برنامه‌های این مجموعه المپیکی مشخص نیست. 

اواسط بهمن‌ماه سال گذشته، وزارت ورزش و جوانان طبق قانون مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی، با اعلام شروع ثبت نام از نامزدهای متقاضی برای شرکت در مجمع وزنه‌برداری، ثبت نام  از کاندیداها را انجام داد.  سجاد انوشیروانی، عبدالکریم پورکیان، حسین رضازاده، نصرت الله عابدینی، محمدرضا آخوندی، شهرام عظیمی، فرشاد غزالیان،کوروش باقری، حسین مقامی و علی مرادی، 10 کاندیدایی بودند که در مدت زمان تعیین شده ثبت نام کردند. بعد از آن ابتدا صلاحیت مدیریتی 2 نامزد یعنی کوروش باقری و حسین مقلامی توسط کمیسیون تطبیق وزارت ورزش و جوانان تایید نشد اما 8 کاندیدای دیگر مورد تایید این کمیسیون قرار گرفتند. از بین دو کاندیدا، بعد از اعتراض و ارایه ادله مستند به کمیسیون تطبیق کوروش باقری بار دیگر تایید صلاحیت شد و در جمع مدعیان حاضر در مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه‌برداری قرار گرفت، 

این روند پیش رفت و همه چیز مهیا شد تا شرایط برگزاری انتخابات فراهم شود اما چند موضوع مهم و کلیدی باعث شد تا وزارت ورزش و جوانان در برگزاری انتخابات وزنه‌برداری با تامل بیشتری حرکت کند. اولین موضوع برگزار نشدن مجامع انتخاباتی تعدادی از هیات‌های استانی سراسر کشور بود که با سرپرست اداره می‌شد و یا اینکه به خاطر تخلف در مجامع پیشین آن هیات، انتخاباتش باطل شده بود، مثل هیات های خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری.

موضوع دوم، اعتراض دسته جمعی و نامه مکتوب تعدادی از نامزدهای ثبت نام کرده در مجمع انتخاباتی وزنه برداری به وزیر ورزش و جوانان بود مبنی بر اینکه برای رفع هرگونه شبهه ای مبنی بر مهندسی انتخابات توسط رییس فعلی فدراسیون وزنه‌برداری که نام خودش هم جزو کاندیداها قرار دارد، بهتر است وزارت ورزش برگزاری مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری را به بعد از اتمام دوره ریاست علی مرادی در فدراسیون وزنه‌برداری موکول کرده و شرایط برگزاری مجمع را با انتخاب یک سرپرست بی‌طرف فراهم کند.

بنابراین وزارت ورزش نیز با پذیرش ادله ارایه شده و شرایط موجود درنهایت تصمیم گرفته است تا با انتخاب یک سرپرست بی‌طرف برای مدیریت فدراسیون وزنه‌برداری حالا که دوره ریاست علی مرادی در فدراسیون وزنه‌برداری تمام شده است، شرایط را به گونه‌ای برای برپایی مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری پیش ببرد که دیگر برای هیچ یک از اعضا جای حرف و حدیث باقی نماند.

با تمام این تفاسیر حالا که دوره مدیریتی علی مرادی در فدراسیون وزنه‌برداری تمام شده است، سوال از مسئولان وزارت ورزش و جوانان این است که چرا سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری را معرفی نمی‌کنند؟ البته احتمالا برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا و سفر مرادی به چین دلیل این تاخیر است ما انتظار میرود در اسرع وقت تصمیمی گرفته شود.

در شرایط فعلی بلاتکلیفی فدراسیون وزنه‌برداری که یکی از فدراسیون‌های مدال آور ورزش ایران به شمار می‌رود و سالی شلوغ و پرترافیک از لحاظ حضور در تورنمنت‌های گزینشی المپیک 2020 و رقابت‌های جهانی و قاره‌ای پیش رو دارد، خیلی به صلاح نیست و این نگرانی وجود دارد که مبادا وزنه برداری هم به سرنوشت فدراسیونهایی دچار شود که بی دلیل انتخاباتشان عقب افتاده است. به هر حال باید منتظر ماند و دید در چند روز آینده سرانجام تکلیف مدیریت و سرپرستی وزنه‌برداری برای برگزاری مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری چه می‌شود. 

5/ 2 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر