فوتبال ایران / شناسه خبر: 97654 / تاریخ انتشار : 1398/2/8 16:16
|
تعریف و تمجید عجیب سرمربی از عملکردش در سپاهان

دستاورد مهم قلعه‌نویی: شادی شفر و جشن ایسلندی پرسپولیس!

امیر قلعه‌نویی سرمربی سپاهان به گونه‌ای خوشحال است که انگار تیمش جام قهرمانی را به دست آورد. البته سپاهان همچنان شانس خوبی برای رسیدن به قهرمانی اما در مورد شکست مقابل استقلال و تساوی برابر پرسپولیس طوری صحبت می‌کند و تیم مقابل را به گونه‌ای به تمسخر می‌گیرد که انگار سپاهان قهرمان شده و حالا وقتش است که برای دیگر تیم‌های مدعی کری بخواند. قلعه‌نویی بعد از صحبت‌هایی که در مورد شادی شفر و استقلالی‌ها بعد از پیروزی در اصفهان انجام داد، حالا به تساوی خانگی اشاره می‌کند: «تیم ما خدا را شکر شرایط خیلی خوبی دارد. سپاهان سال‌های گذشته شرایط خوبی نداشت اما الان طوری شد که برخی تیم‌ها وقتی با ما مساوی می‌کنند جشن قهرمانی می‌گیرند. وقتی ما را می‌برند هم انگار قهرمان آسیا شده‌اند. این بزرگترین دستاورد سپاهان است. در هفته‌های گذشته دو مشکل داشتیم. یکی اینکه بدشانس بودیم که توپ‌هایمان به گل تبدیل نشد و دیگری اینکه کم‌شانس بودیم که با کمترین موقعیت حریف گل خوردیم. در بازی با ذوب‌آهن، فولاد و نساجی باید در نیمه اول کار حریف را تمام می‌کردیم. شاید موقعیت‌های گل ما در بازی‌های قبلی بیشتر از بازی با سایپا بود اما در آن بازی توپ‌هایمان وارد دروازه شد. شما می‌بینید که برخی تیم‌ها وقتی با ما مساوی می‌کنند جشن ایسلندی می‌گیرند!»

سرمربی سپاهان در حالی از جشن ایسلندی پرسپولیسی‌ها بعد از تساوی با تیمش صحبت می‌کند که قرمزپوشان پایتخت همیشه و بعد از بازی‌هایشان به خاطر تشکر از هواداران، تشویق ایسلندی انجام می‌دهند. مخصوصا زمانی که هواداران زیادی به ورزشگاه آمده باشند که در بازی با سپاهان، بیش از 80 هزار هوادار به آزادی رفته بودند. به هر حال، از صحبت‌های قلعه‌نویی می‌شود اینطور برداشت کرد که واکنش تیم‌های مقابل بعد از بازی برای این سرمربی خیلی مهم است و حتی آن را یک دستاورد می‌داند. امیر قلعه‌نویی درباره دلیل احضارش به کمیته انضباطی هم توضیح می‌دهد: «این دوستان می‌گویند چرا کنفرانس بعد از بازی نرفتم. شما خودتان را به جای من بگذارید 90 دقیقه به من توهین کردند، خوب است من هم بگویم کادو می‌کنم و به خانواده‌هایشان تقدیم می‌کنم. وقتی توهین می‌کردند به سینه‌ام زدم و گفتم خیلی ممنون. شما گزارشگر بازی را ببینید، این آدم خدا را در نظر گرفته و این طور گزارش کرده؟ بعد از فحاشی‌ها ببینید چه می‌گفت. چرا عدالت را در نظر نمی‌گیریم. 90 دقیقه به من و خانواده‌ام توهین کنند و به سینه‌ام بزنم کار بدی است؟ یک تیمی که بالای 100 میلیارد هزینه کرده و همه جور حمایت را هم دارد اگر از آنها 5 گل بخوریم خوب است؟ ما با شرافت بازی کردیم. در بازی استقلال تهران و استقلال اهواز روز پاک فوتبال بود، کریم بوستانی 10 سال بعد همکار من شد. همین کریم بوستانی در مقابل استقلال خوزستان از تیم من مساوی گرفت. از کریم ملاحی سوال کنید تیم ما مقابل تیم آنها به میدان رفت و ما چه روزی را رقم زدیم. چرا اینها را نشان نمی‌دهید؟ جایی که امیر قلعه‌نویی آمده به خاطر صداقت و معرفتش توهین شنیده حتی از خودی‌ها، ولی خدا را در نظر گرفته است.»

قلعه‌نویی مدتی است که به بودجه باشگاه‌های دیگر هم می‌پردازد. این در حالی است که همیشه سپاهان یکی از پرهزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتری بوده: «با سند می‌گویم که از نظر بودجه‌ای 3 تیم هستند که بالای 100 میلیارد تومان هزینه کردند. یک تیم دیگر هم هست که از ما بیشترخرج کرده اما تقریبا با ما یکسان است. از نظر هزینه سپاهان پنجمین تیم است. من از سازمان لیگ می‌خواهم قرارداد بازیکنان و مربیان را در بیاورند و منتشر کنند. با سند می‌گویم 4 تیم بیشتر از ما خرج کردند. چرا نمی‌گویم پدیده و پارس جنوبی اینقدر هزینه کرده؟ با توجه به این بودجه عملکردمان خوب بوده. الان در لیگ شانس قهرمانی داریم و در حذفی هم به نیمه نهایی رسیدیم.»

سرمربی سپاهان با اشاره به شرایط فوتبال در گذشته، ادامه می‌دهد و بار دیگر به تعریف از خود و عملکردش می‌پردازد: «استقلال و پرسپولیس در گذشته عشق بود و پول زیادی در آن پیدا نمی‌کردید. الان اما الحمدا... صد میلیارد تومان هزینه می‌کنند. ما زمانی که صد میلیون تومان پول در باشگاه استقلال نبود، تیم را پنجاه و پنجم جهان کردیم. با دست خالی به موفقیت رسیدیم، الان اما بالای صد میلیارد تومان هزینه می شود و شرایط خیلی بهتر است.»

670-9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر