استقلال / شناسه خبر: 97625 / تاریخ انتشار : 1398/2/7 22:28
|
پدیده یک - استقلال صفر

استقلال در مشهد با قهرمانی وداع کرد

استقلال با شکست یک بر صفر مقابل پدیده در فاصله سه هفته به پایان لیگ برتر بختی برای قهرمانی ندارد.

شنبه7/2/1397، هفته بیست وهفتم هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه امام رضا(ع)، ساعت:20:15، تماشاگر: 28 هزار نفر

پدیده یک

گل: بهنام برزای(9)

استقلال صفر

داور: کوپال ناظمی

کمک ها: بابک داوری، فرهادمروجی

اخطار:محمدقاسمی نژاد، اکبر صادقی، میلاد فراهانی و عبدا... حسینی (پدیده)

بازیکن برتر: بهنام برزای(پدیده)

پدیده: میلاد فراهانی، علی نعمتی، محمد حسین مرائدمند، مسعود ریکی، اکبر صادقی( 78 سینا زامهران)، امین قاسمی نژاد، حسین مهربان، محمد قاسمی نژاد(63 سعید صادقی)، محمد آقاجانپور، بهنام برزای(61 محمدمهدی مهدی خانی) و مرتضی منصوری

سرمربی: یحیی گل محمدی

استقلال: سید حسین حسینی، وریا غفوری، محمد دانشگر(86 فرشید باقری)، پژمان منتظری، میلاد زکی پور(80 مهدی قائدی)، علی کریمی، روزبه چشمی، آیاندا پاتوسی، داریوش شجاعیان(43 مرتضی تبریزی)، اسماعیل گونسالوس،همام طارق

سرمربی: وینفرد شفر

بازی پدیده و استقلال یکی از بازیهای حساس هفته بیست و هفتم لیگ برتر بین تیم های مدعی بود که پدیده با حضور هوادارانش و بازی در خانه، شرایط بهتری برای کسب سه امتیاز داشت. در مقابل شاگردان یحیی گل محمدی، آبی پوشان قرار می گرفتند، تیمی که نوسانات آن در بازیهای گذشته کم نبوده و به خوبی می دانستند موفقیت در این دیدار می توانست، شرایط تیم را کاملاً عوض کرده و با نتایج روزهای گذشته و دیگر مدعیان، این سه امتیاز می توانست استقلال را در بهترین شرایط قرار دهد.

بازی با سوت ناظمی استارت خورد و شاگردان شفر خیلی زود خود را به دروازه پدیده رسانند و پاس روبه جلو غفوری به ایسما رسید اما توپ او را نعمتی به بیرون زد. ارزیابی تیم ها از همدیگر خیلی طول نکشید و پدیده در دقیقه 9 به گل رسید. بهنام برزای با تصاحب توپ در میانه زمین به سمت دروازه استقلال رفت و بعداز عبور از سد چشمی و دانشگر توانست توپ را به سمت دروازه استقلال شوت کند، حسینی مانع شوت او شد اما عبور توپ از حسینی، فرصت دوباره به برزای داد تا او توپ را به درون دروازه بفرستد. استقلالی ها بعد از گل دست به حمله زدند و دقیقه 14 ارسال پاتوسی روی دروازه پدیده با ضربه سر ایسما همراه شد که با برخورد بازیکنان داور بازی را متوقف کرد. دقیقه 19 بازی باز هم سانتر پاتوسی دروازه پدیده را تهدید کرد اما در نهایت دور از دسترس بازیکنان به بیرون رفت. جواب حملات استقلالی ها را مشهدی با شوت دقیقه 22 صادقی جواب دادند که آن هم از کنار دروازه به بیرون رفت. عطش استقلالی ها با وجود عقب بودن از میزبان، خیلی زود فروکش کرد و تا دقیقه 39 موقعیت جدی دو تیم نداشتند در این دقیقه از بازی باز هم پاتوسی روی دروازه پدیده توپ ارسال کرد که با ضربه سرچشمی به بالای دروازه پدیده رفت. استقلالی ها فقط روی ارسال های پاتوسی برنامه دارند که شاگردان گل محمدی به خوبی آنها را در این کار ناکام گذاشتند. شفر برای اصرار بیشتر روی توپ‌های بلند تبریزی را هم پیش از پایان نیمه اول به جای شجاعیان به زمین فرستاد. دقیقه پایانی نیمه اول هم باز با ارسال پاتوسی روی دروازه همراه شد که اینبار ضربه سر منتظری از کنار دروازه فراهانی به بیرون رفت. قبل از تمام شدن نیمه اول کاپیتان پدیده؛ صادقی شوتی به سمت دروازه استقلال زد که بی ثمر بود اما داور بالاخره به او کارت زرد را نشان دادتا نیمه اول با کارت زرد صادقی به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم بازی استقلالی سعی کردند خیلی زود گل خورده را جبران کند، دقیقه 48 ضربه خطرناک علی کریمی به شکلی خطرناک از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت. پاسخ پدیده خیلی طول نکشید، پاس منصوری در دقیقه 49، با شوت سنگین قاسمی نژاد همراه شد که حسینی به سختی توپ را دفع کرد. تلاش آبی ها برای جبران گل خورده ادامه داشت. دقیقه 55 پاس تبریزی را غفوری به سمت دروازه پدیده شلیک کرد که ثمری نداشت. یک دقیقه بعد باز هم تبریزی موقعیتی را برای پاتوسی ایجاد کرد که آن هم به گل تبدیل نشد. دقیقه 66 بازی ارسال بسیار خوبی قاسمی نژاد با ضربه سر مهربان همراه شد که می توانست به گل دوم بازی تبدیل شود اما ضربه‌اش دقت کافی نداشت.

طارق در دقیقه 68، شوت بی دقتی به سمت دروازه پدیده زد که این توپ هم گل خورده را جبران نکرد. در این دقایق دو تیم بازی بهتری به نمایش گذاشتند و حملات خوبی روی دروازه ها ایجاد می شد. دقیقه 75 با نمایش خوب وریا روی خط 18 قدم پدیده، توپ به پاتوسی رسید  که ضربه او از روی دروازه به بیرون رفت. یار تازه وارد یعنی قائدی توپ خطرناکی را به سمت دروازه پدیده در دقیقه 80 فرستاد که وارد دروازه نشد. دقیقه 82  با اشتباه دروازه بان استقلال ، موقعیتی خوبی برای مشهدی ها ایجاد شد که آنها این فرصت را از دست دادند. 5 دقیقه بعد باز هم حرکت خوب قائدی به نمایش گذاشته شد که ضربه او را فراهانی دفع و منصوری این توپ را از دروازه پدیده دور کرد. حملات بی برنامه و بی هدف دو تیم ادامه داشت و حملات نصفه و نیمه ثمری نداشت. به این ترتیب پدیده توانست از تک گل برتری اش محافظت کند و استقلال که می توانست با برد در این بازی خیلی به قهرمانی و صدر جدول نزدیک شود، از این فرصت استفاده نکرد تا دیگر بختی برای قهرمانی نداشته باشد. استقلال در فاصله سه هفته به پایان لیگ برتر در رده سوم است و شش امتیاز با پرسپولیس صدرنشین فاصله دارد.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر