فوتبال ایران / شناسه خبر: 97596 / تاریخ انتشار : 1398/2/7 14:30
|

شمسایی: بانوان فوتسالیست باید با قدرت‌های جهان بازی کنند

وحید شمسایی عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی برگزاری بازی های تدارکاتی در راستای آماده سازی تیم های بانوان و آقایان را برنامه ای درست در راستای آماده سازی دانست.

وحید شمسایی، عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی  در خصوص حضور تیم ملی فوتسال بانوان در تورنمنت چهارجانبه روسیه گفت:« قطعا مهمترین بخش موفقیت تیم بر می گردد به اردوهای تدارکاتی، بازیهای بین المللی و تمرینات مستمر. بازی با ابر قدرت های دنیا باعث می شود تیم ها قوی شوند و در نهایت ماحصل فوتسال را تشکیل  دهند. رقابت با تیم های اسپانیا، روسیه و پرتغال با توجه به رنکینگ و جایگاهی که دارند باعث می شود تا نقاط ضعف و قوت تیم مشخص شود. بازیکنان محک بخورند و جوان تر ها تجربه کسب کنند.  بدون شک برگزاری بازیهای تدارکاتی و حضور در تورنمنتهای مختلف  برای رسیدن به اهداف تیم که همانا موفقیت در آسیا و جهان است، کمک بسزایی می کند.» شمسایی در ادامه حرف هایش می‌گوید:« تاکید می‌کنم که کسب نتیجه در این بازیها اصلا اهمیت ندارد و مهم تجربه کسب کردن بازیکنان  است. بازیکنان جوان در کنار با تجربه ها قرار می گیرند و اعتماد به نفس کسب می کنند. تنه به تنه شدن با برتری های جهان در فوتسال باعث رشد و ارتقا فوتسال در بانوان و حتی آقایان می شود.»

پیشکسوت فوتسال در ادامه در خصوص تیم ملی فوتسال زیر 20 سال ایران که هم اکنون در تورنمنت چین تایپه به مصاف تیم های اندونزی و چین تایپه رفته و بازی برابر ژاپن را پیش رو دارد، این توضیحات را ارائه کرد:«ماحصل فوتسال ایران یک استعداد نهفته است که در همین جوانان ها وجود دارد. چیزی که درباره این تیم مهم است کسب تجربه و روند رو به رشد است. باید روز به روز تجربه کسب کنند و بهتر از قبل شوند. این تیم با حضور در تورنمنت های مختلف و همچین بازیهای تدارکاتی که پشت سر گذاشت در مسیر رشد قرار می گیرد و بدون شک آینده تیم ملی فوتسال ایران را تامین می کند و سکاندار فوتسال ایران خواهد بود.» شمسایی قهرمانی در مرحله نهایی رقابت های آسیایی را یک هدف مهم برشمرد:« فقط باید به قهرمانی فکر کرد. این تیم پتانسیل خوبی دارد و امیدوار به موفیتش در میادین مختلف هستیم.»

3-670

captcha
تازه ها
بیشتر