فوتبال ایران / شناسه خبر: 97529 / تاریخ انتشار : 1398/2/5 20:01
|

پنجشنبه 5/2/98، هفته بیست و هفتم هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه: فولاد آره نا اهواز، ساعت: 17:30، تماشاگر: 200 نفر

استقلال خوزستان یک

گل: امیرحسین باقرپور (74)

نساجی مازندران یک

محمدمهدی نظری (2)

داور: جواد رحیم‌زاده

کمک ها: محمد هاشمی‌نسب، علی احمدی

اخطار: مصطفی کیانی، وحید حمدی‌نژاد (استقلال خوزستان)، فرشاد فرجی، محمدمهدی نظری (نساجی)

بازیکن برتر: حامد لک (نساجی)

استقلال خوزستان: حسین پورحمیدی، مهرداد پورابوالقاسم (70- رامین داودی)، مصطفی کیانی، محمدرضا شیرزادی، وحید حمدی‌نژاد، میثم کریمی، محمد شریفی، امیرحسین باقرپور، رضا نعامی، فرید امیری (81- مسلم معاوی)، رضا درویشی (61- ایوب کلانتری)

سرمربی: سیدمحمد علوی

نساجی مازندران: حامد لک، حامد شیری، جورجی گولسیانی، فرشاد فرجی، مجتبی ممشلی، مهرداد عبدی، علی‌اصغر عاشوری (68- نیما مختاری)، سیدمحمد میری (54- احمد عبدالله‌زاده)، آرفنگ دافه، سجاد آشوری (82- امید سینگ)، محمدمهدی نظری

سرمربی: مجید جلالی

استقلال خوزستان در ورزشگاه خالی از تماشاگر فولاد آره‌نا برابر نساجی مازندران قرار گرفت تا آخرین شانس‌های بقاء در لیگ برتر را با کسب پیروزی مقابل این حریف شمالی زنده نگه دارد. تیم مجید جلالی نیز در سفر به اهواز چشم به کسب سه امتیاز و صعود به نیمه بالای جدول لیگ داشت.

در شرایطی که بازی هنوز گرم نشده بود، قرمزپوشان نساجی در اولین حضورشان روی دروازه استقلال خوزستان شوک اول را به تیم میزبان وارد کردند و محمدمهدی نظری در دقیقه 2 موفق به پیش انداختن نساجی شد. در این لحظه سجاد آشوری از منطقه چپ خط دفاعی استقلال خوزستان حرکت کرد و ارسال این بازیکن به درون محوطه جریمه با ضربه تمام کننده محمدمهدی نظری تبدیل به گل زودهنگام نساجی شد. شاگردان جلالی در دقیقه 14 هم در محوطه جریمه استقلال خوزستان ظاهر شدند و اعتقاد به خطای پنالتی داشتند اما داور میدان چنین نظری نداشت و دستور به ادامه بازی داد. آبی‌پوشان اهوازی که در این مسابقه اکثراً از بازیکنان جوان این تیم بودند، با سپری شدن بیست دقیقه ابتدایی نیمه اول از شوک گل زودهنگام نساجی خارج شده و رفته رفته در نیمه زمین حریف شمالی ظاهر شدند و برای رسیدن به گل تساوی دست به حملاتی زدند. حامد لک دروازه‌بان نساجی در این دقایق تبدیل به چهره اول تیمش شد و در دقایق 22 و 25 با جاگیری مناسب مانع از به ثمر رسیدن ضربات یاران استقلال خوزستان شد تا وقت نخست مسابقه با پیروزی یک بر صفر نساجی تمام شود.

آبی های اهوازی که می‌دانستند شکست در این مسابقه سقوط آن‌ها به لیگ یک را قطعی می‌کند، در نیمه دوم هجومی‌تر ظاهر شدند و در دقیقه 48 اولین خطر جدی این نیمه را روی دروازه نساجی ایجاد کردند که این موقعیت با واکنش حامد لک به کرنر رفت. سنگربان نساجی در دقیقه 51 هم ناجی دروازه تیمش شد و ضربه محمد شریفی را به بیرون فرستاد. حملات میزبان در دقیقه 74 به ثمر نشست و امیرحسین باقرپور مهاجم مازندرانی تیم استقلال خوزستان گل تساوی را به ثمر رساند تا این بازی در نهایت به تساوی یک بر یک بینجامد. در این لحظه امیرحسین باقرپور در پشت مدافعان میانی تیم نساجی صاحب توپ شد و پس از ورود به محوطه جریمه در موقعیت تک ‌به ‌تک با حامد لک دروازه قرمزپوشان شمالی را باز کرد. استقلال خوزستان با این نتیجه 12 امتیازی شد و در یک قدمی سقوط به لیگ یک قرار گرفت.

captcha
تازه ها
بیشتر