فوتبال ایران / شناسه خبر: 97458 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 21:25
|
الهلال عربستان یک- استقلال ایران صفر

سرگیجه‌ی استقلال در آسیا / باختن به تیم ۱۰ نفره

استقلال با شکست تلخ مقابل الهلال یک قدم دیگر به حذف از گروه مقدماتی نزدیک شد. این شکست درشرایطی حادث شد که الهلال دقایق بسیاری 10 نفره بود اما استقلال از این فرصت بهره نبرد.

سه شنبه، 3/2/1398، مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه شیخ زاید امارات، ساعت:19:30، تماشاگر:10هزار نفر

الهلال عربستان: یک

گل:جووینکو(50)

استقلال ایران: صفر

داور:ساتو(ژاپن)

اخطار:گادوین منشاء، محمد دانشگر، داریوش شجاعیان، جووینکو(استقلال)، نواف عابد، محمد برای، جاسم الشهرانی(الهلال عربستان)

اخراج: نواف عابد(الهلال)(53)

بازیکن برتر: جووینکو(الهلال عربستان)

الهلال: عبدالله معیوف، جهفلی، بلیهی، جاسم الشهرانی، محمد برای، عبدالمالک خبیری، دیجینیک، نواف العابد، کارلوس ادواردو(71محمدکانو)، سباستین جووینکو(77هاتان بهبیر)، گومیس

سرمربی: زوران مامیچ

استقلال: سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، خسرو حیدری(63وریاغفوری)، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، روزبه چشمی(76اسماعیل گونسالوس)، داریوش شجاعیان(57مهدی قائدی)، آیاندا پاتوسی، امید نورافکن و گادوین منشا

سرمربی: وینفرد شفر

استقلال در شرایطی که بازی رفت مقابل الهلال را با پیروزی پشت سرگذاشته بود گام به این میدان گذاشت. دردقایق آغازین دو تیم بیشتر به ارزیابی هم می‌پرداختند و توپ بیشتردر میانه زمین در گردش بود. حضور منشاء و چشمی درترکیب اصلی استقلال مهم ترین تغییر ترکیب آبی‌ها در قیاس با بازی رفت بود.

دقیقه8 اولین خطر جدی این بازی ایجاد شد و پاتوسی با ارسال پاسی زمینی به پشت مدافعان الهلال، منشاء را در موقعیت گلزنی قرار داد که این بازیکن ضربه چندان دقیق و محکمی را به توپ وارد نکرد و دروازه بان الهلال در دو مرحله توانست توپ را در آغوش بگیرد.

دقیقه 9 نیز نفوذ زکی پور از سمت چپ با ارسال پاس بیرون این بازیکن همراه شد اما علی کریمی که صاحب این پاس شده بود نتوانست شوت مناسبی را روانه دروازه الهلال کند و توپ او با فاصله زیاد از بالای دروازه الهلال راهی اوت شد.

پاسخ الهلال به این حملات شوتی بود که گومیس  به سمت دروازه آبی‌ها شلیک کرد که توپ با برخورد به بدن مدافعان استقلال خطری روی دروازه این تیم ایجاد نکرد. البته سعودی ها پیگیر حملات خود بودند که ثانیه هایی بعد نیز دروازه استقلال را با یورشی سخت تهدید کردند.

بلیهی دقیقه 16 روی ارسال مناسبی که برایش ارسال شده بود بار دیگرحسینی را به واکنش وا داشت. این دومین خطر نسبتا جدی سعودی ها بود.

دقیقه 20 جهفلی روی ارسال جووینکو ازنقطه کرنر دروازه استقلال را باز هم تهدید کرد که حسینی با جاگیری مناسب توانست این موقعیت را هم مهار کند و مانع از فروپاشی دروازه استقلال شود.

دقیقه22 عابد از پشت مدافعان استقلال گریخت و در شرایطی کاملا تک به تک با حسینی با پای چپ توپ را به سمت دروازه حسینی شلیک کرد که دروازه بان استقلال این موقعیت را مهار کرد. موقعیتی که اگر با واکنش مطلوب او همراه نمی‌شد دروازه استقلال فرو می‌ریخت.

حملات الهلال دراین لحظات کاملا چشمگیر بود و این تیم با شوت سرکش عبدالمالک از فاصله 40 متری بار دیگر نفس ها را در سینه استقلالی‌ها حبس کرد. با این حال الهلالی ها دست بردار نبودند و پی در پی دروازه استقلال را تهدید می‌کردند. این وضعیت تا دقیقه 40 نیز ادامه داشت و استقلال لحظات سختی را تجربه می‌کرد.

دقیقه41استقلال با حمله ای برق آسا پاسخ حملات الهلال را داد اما نورافکن نتوانست از ارسال دقیق منشاء بهره بگیرد و دروازه الهلال را باز کند. درنهایت استقلال والهلال بدون اینکه دروازه یکدیگر را باز کنند به رختکن رفتند.

جووینکو در دقیقه 50 با شوتی سرکش دروازه استقلال را فرو ریخت. این گل در شرایطی به ثمر رسید که مدافعان  استقلال نظاره گر دریبل های بازیکن الهلال و در نهایت شوت جووینکو بودند. ازدست حسینی هم کاری بر نیامد. بعد از این گل اما نواف عابد به دلیل خطای سختی که روی منشاء انجام داد کارت زرد دوم را گرفت واز بازی اخراج شد تا استقلال شانس بازگشت را داشته باشد.

دقیقه65پاس نورافکن به کریمی رسید و این بازیکن با یک چخش فریبنده و شوتی محکم دروازه الهلال را با خطری جدی مواجه کرد. بدون شک اگر تیر دروازه مانع کریمی نمی‌شد توپ به تور دروازه می‌‌نشست.

درحالی که بازی تا حدودی متعادل پیش می‌رفت نورافکن پشت هجده قدم الهلال صاحب موقعیت شد و با شوتی محکم دروازه الهلال را با خطری جدی مواجه کرد اما جاگیری مناسب دروازه بان الهلال مانع از فرو ریختن دروازه این تیم شد.

دقیقه89 استقلال می‌‌توانست با پاس طلایی پاتوسی که برای گونسالوس مهیا شده بود گل تساوی را به ثمر برساند اما در شرایطی که موقعیتی ایده ال به دست آمده بود گونسالوس ضربه نا امید کننده ای به توپ زد تا استقلال نتواند به گل برسد.

درنهایت این بازی با شکست تلخ استقلال همراه شد. باختی که مقابل تیم 10 نفره الهلال بسیار عجیب بود. این شکست بار دیگر انتقاد هایی را متوجه تصمیم های فنی شفر کرد. چرا استقلال به تیم 10 نفره می بازد؟ کسی پاسخ این سوال را می داند؟

دانشگر غایب قطعی بازی با الدحیل

محمد دانشگر، مدافع جوان استقلال در بازی با الهلال نمایش خشنی داشت و در چند صحنه بازیکنان الهلال را نقش برزمین کرد که نتیجه رفتار او اخطاری بود که دراین بازی از داور گرفت تا بازی بعد استقلال را از دست بدهد. دانشگر با این کارت بازی با الدحیل را که در تهران برگزار می‌شود، را از دست داد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر