فوتبال ایران / شناسه خبر: 97434 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 17:30
|
سوالی که در پی ادعای اخیر شاه‌حسینی مطرح می‌شود

پرونده همجنسگرایی در فوتبال هنوز باز است؟ + ویدیو

عبدالرحمن شاه‌حسینی با حضور در برنامه تلویزیونی مدعی شد که پرونده همجنسگرایی در فوتبال ایران هنوز باز است.

پرونده همجنسگرایی در فوتبال هنوز باز است؟

از وقتی عبدالرحمن شاه‌حسینی با کمیته تحقیق و تفحص در دوره قبل مجلس فعالیت می‌کرد، بارها و بارها از مسائل و مشکلاتی در ورزش می‌گفت که در کمیته تحقیق و تفحص برای آن پرونده تشکیل شده، مستندات جمع‌آوری شده اما در نهایت به طور جدی به آن پرداخته نشده است.

حالا او در تازه‌ترین اظهارنظر خود در این رابطه در حالی که در برنامه تلویزیونی فرمول یک حاضر شده بود، مدعی شد که پرونده همجنسگرایی در فوتبال ایران هنوز باز است. این ادعا اما در حالی است که شواهد نشان می‌دهد پرونده‌ای که شاه‌حسینی به آن اشاره کرده، سرنوشت دیگری را تجربه کرده و در حال حاضر نمی‌تواند به آن استناد کرد.

شاه‌حسینی به این سوال که آیا همجنسگرایی در فوتبال ایران وجود دارد، این‌طور پاسخ داد: « متاسفانه برخی از مدیران ناآگاه به محتویات پرونده همجنسگرایی، چنین ادعاهایی کردند. یکی از رسانه‌ها از من پرسید واقعا چنین پدیده‌ای وجود دارد؟ گفتم گزارشی از یکی از نهادهای امنیتی به دست من رسیده که حدود سی صفحه است. خواسته‌های نامشروعی که در این گزارش خام ثبت شده است مستلزم رسیدگی بود. این عین واقعیت است که من به شما گفتم. در این گزارش، اشخاصی در این حوزه اظهاراتی کرده‌اند و آن را امضا کرده‌اند. یکی از مدیران وقت فدراسیون گفت از من بعید است چنین گزارشی را قضاوت کنم. از من توقع هست که بگویم. من هم نمی‌گویم چنین گزارشی حقیقت دارد اما وجود دارد. آن قدر هم تکان دهنده هست که باید بررسی شود.»

او در ادامه به مجری این برنامه گفت: «حتی اگر این گزارش ساختگی و کذب باشد، باز هم کسانی که چنین ادعاهایی کرده‌اند باید مجازات شوند. کسانی که در حوزه فوتبال فعالیت می‌کرده‌اند و گزارش داده‌اند. گزارش براساس شنیده‌ها نیست. مقداری کلی صحبت می‌کنم چون معذوریت قانونی دارم و فقط از خدا می‌ترسم. خب اگر برخی از مسائل را ریزبینی کنیم، شاید این پرونده دچار مشکل شود. از رییس وقت و فعلی کمیسیون اصل نود می‌خواهم این پرونده را رسیدگی کنند.»

حقیقت اما این است که پیش‌تر، چنین پرونده‌ای در حوزه فوتسال تشکیل داده شد. در نهایت چند مربی و فوتسالیست کنار گذاشته شدند. چندی پیش، یک فیلم سینمایی نیز با محوریت ورزشی ساخته شده که اشاراتی به این اتفاق جنجالی در ورزش ایران داشت.

آن بازیکنان محروم شده، به ورزش بازگشتند و عملکرد درخشانی هم به یادگار گذاشتند. ورزشکاران محروم شده، تاکید داشتند آن چه برای آن‌ها رخ داده، دسیسه‌ برخی برای نابودی ورزش آن‌ها بوده است. در نهایت حق به ورزشکاران رسید و نایب رییس فدراسیون فوتبال در آن روزها عوض شد. به همین خاطر به نظر می‌رسد پرونده مورد نظر شاه حسینی چند سال است که مختومه شده و دیگر نمی‌توان به آن استناد کرد. با این حال اگر مستندات دیگری در این رابطه وجود داشته باشد، بدون شک نظارت و رسیدگی به آن موضوعی نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد.

 

500 - 2

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر