ورزش ایران / شناسه خبر: 97431 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 16:27
|

بالاخره بعد از چند رویداد که به نتایج ضعیف تیراندازان ایران ختم شد، نجمه خدمتی چراغ اول را برای تیم ملی ایران  در مسیر ورود به المپیک 2020 روشن کرد. نجمه خدمتی که در روز نخست جام جهانی تیراندازی چین به مصاف حریفانش رفت، در فینال تفنگ بادی پنجم شد و اولین سهمیه المپیک را برای این رشته گرفت.

در روز نخست رقابت‌های تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک نجمه خدمتی در فینال تفنگ بادی با رکورد ۱۸۶.۶ در رده پنجم قرار گرفت و بنابر اعلام فدراسیون تیراندازی، اولین سهمیه المپیک توکیو را برای ایران کسب کرد. نفرات اول تا چهارم این مسابقات نمایندگانی از روسیه، کره (دو ورزشکار) و هند بودند که ظاهراً سهمیه المپیک را در مسابقات قبلی به دست آورده بودند.

در روز نخست رقابت‌های تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک مرحله حذفی تفنگ سه وضعیت مردان نیز انجام شد که پوریا نوروزیان در دسته اول با ۱۱۷۱.۵۱ در رده ۱۰ ایستاد و به مرحله مقدماتی راه یافت. مرحله مقدماتی و فینال این مسابقات فردا برگزار می‌شود. امیرمحمد نکونام دیگر نماینده ایران در این ماه با رکورد ۱۱۴۳.۳۸ در رده سی و هفتم دسته دوم قرار گرفت و از راه یابی به مرحله بعد بازماند.

نجمه در حالی توانست خیال خودش را راحت کند که تیم ملی ایران در دوره قبل المپیک 5 سهمیه داشت و حالا مسوولان فدراسیون امیدوارند که سهمیه‌ای بیشتر از دوره قبل بگیرند اما نتایجی که در چند مسابقه قبلی ثبت شد و مشکلاتی که تیراندازان در مسیر اماده سازی دارند، نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. البته هنوز چند روزی از رقابت‌های چین مانده و ورزشکارانی مثل پوریا، الهه احمدی و گلنوش سبقت اللهی از شانس‌های کسب سهمیه المپیک به حساب می‌آیند.

جام جهانی تیراندازی از امروز به میزبانی ژکن چین آغاز شده و تا یکشنبه هفته بعد ادامه دارد. تیم ملی تیراندازی ایران با ۹ تیرانداز در دو بخش تفنگ و تپانچه راهی این مسابقات شده است. البته سه ورزشکار در فاصله یکی دو روز مانده به اعزام، به خاطر مشکلات مالی از تیم اعزامی کنار گذاشته شدند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر