ورزش ایران / شناسه خبر: 97426 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 16:10
|
رقابت های قهرمانی آسیا

دومین دختر وزنه بردار ایران هشتم شد

وزنه زدن دومین بانوی وزنه‌بردار در چین چنگی به دل نزد. زیرا مریم زارع دومین ملی‌پوش بانوی کشورمان در رقابت‌های آسیایی چین با مجموع 141 کیلوگرم نتوانست عنوانی بهتر از هشتمی آسیا را در وزن 59 کسب کند.

رقابت گروه A دسته ۵۹ کیلوگرم وزنه برداری بانوان قهرمانی آسیا برگزار شد و نماینده ایران توانست پنج حرکت خود را به درستی انجام دهد. مریم زارع در یک ضرب ۶۴ و در دوضرب ۷۷ کیلوگرم را مهار کرد تا با مجموع ۱۴۱ کیلوگرم در جایگاه هشتم قرار بگیرد. زارع در یک ضرب، نهم و در دوضرب و مجموع هشتم شد.

ثبت 3 حرکت صحیح در یکضرب

مریم زارع نماینده تیم ملی وزنه‌برداری بانوان کشورمان درحرکت یک ضرب وزنه‌های ۵۷، ۶۱ و ۶۴ کیلوگرم را بالای سر برد.

۹ وزنه بردار در این گروه شرکت کرده‌اند و این اولین حضور زارع در مسابقات برون مرزی محسوب می‌شود. هسینگ از ویتنام با ۱۰۶ کیلوگرم مدال طلا را کسب کرد. همچنین چین گیومینگ از چین با ۱۰۲ کیلوگرم نقره گرفت و تای دویان از ویتنام با ۱۰۱ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

ثبت 2 حرکت صحیح و یک خطا در دوضرب

زارع ابتدا در شروع  حرکات دو ضرب خود با مهار وزنه ۷۳ کیلوگرم کار خود را مثل حرکات یکضرب خیلی خوب آغاز کرد. زارع در حرکت دوم وزنه ۷۷ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت سوم اگر چه می‌توانست با ثبت 6 حرکت صحیح رکوردی خوب از خود بجای بگذارد اما نتوانست از پس وزنه ۸۲ کیلوگرمی که انتخاب سومش بود برآید. زارع در مجموع ۱۴۱ کیلوگرم را ثبت کرد و با این مجموع در جایگاه هشتم قرار گرفت. در وزن 59 کیلوگرم چون هسینگ از ویتنام با رکورد ۱۰۶ یکضرب، ۱۳۷ دو ضرب و مجموع ۲۴۳ کیلوگرم صاحب (۳ مدال طلا و شکستن رکورد دوضرب و مجموع جهان( شد.

5

captcha
تازه ها
بیشتر