ورزش ایران / شناسه خبر: 97413 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 14:45
|

حذف ۸ بوکسور ایران از قهرمانی آسیا/ یک مدال برای 9 نفر

مسابقات بوکس قهرمانی اسیا در حالی به میزبانی تایلند پیگیری می شود که تیم ایران با لشگری شکست خورده باید برگردد. 8 حذفی و یک مدال برای 9 نفری که به مسابقات اعزام شدند، کارنامه ضعیف این تیم است.

با حذف دو بوکسور دیگر ایران از رقابت‌های قهرمانی آسیا، شمار حذفی‌های تیم ‌ملی به ۸ بوکسور رسید تا موسوی تنها شانس باقی مانده برای تیم ‌ملی ایران باشد.

چهارمین روز از رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا به میزبانی شهر بانکوک در کشور تایلند پیگیری شد که دو نماینده دیگر بوکس ایران با شکست در مرحله یک چهارم نهایی از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا تنها یک بوکسور از ۹ بوکسور ایران در این تورنمنت باقی بماند.

به این ترتیب در رقابت‌های وزن ۶۴ کیلوگرم، مسلم مقصودی که در دور نخست مسابقات از سد "پوناویلا ویدانالاچ" از سریلانکا گذشته بود، در مرحله یک چهارم نهایی مقابل "تولتایف" از قزاقستان مغلوب شد تا از دور مسابقات کنار برود.

همچنین حسین دانشور در وزن ۸۱ کیلوگرم و در مبارزه مرحله یک چهارم‌نهایی به مصاف "ماروین نوبل" از فیلیپین رفت و با شکست مقابل این بوکسور، هشتمین حذف شده تیم ۹ نفره ایران لقب گرفت.  

پیش از این امید احمدی‌صفا بوکسور وزن ۴۹ کیلوگرم، اشکان رضایی در وزن ۶۰ کیلوگرم ، سجاد کاظم‌زاده تیز در وزن ۶۹ کیلوگرم ، سجاد محمدپور  در وزن ۵۶ کیلوگرم، ایمان رمضانپور در وزن ۹۱+ کیلوگرم و  پوریا امیری وزن ۹۱ کیلوگرم از دور مسابقات حذف شدند.

در وزن ۷۵ کیلوگرم اما سید شاهین موسوی تنها بازمانده تیم ایران است که در دومین مسابقه خود به مصاف نماینده مغولستان رفت و با برتری در این مسابقه به نیمه نهایی راه یافت و مدال برنز خود را قطعی کرد. حریف موسوی در نیمه نهایی بوکسور هندی است که می‌تواند با غلبه بر این بوکسور راهی مسابقه فینال شود. 

به این ترتیب شاهین موسوی تنها نماینده ایران در این مسابقات است که در بین 9 نفر توانست به مدال دست پیدا کند. 9 نفر یک مدال نمی‌تواند نتیجه خوبی باشد، مگر این‌که شاهین موسوی که از نفرات قدیمی تیم ملی هم بتواند با راهیابی به فینال بعد از سال‌ها یک مدال طلا برای ایران کسب کند.     

captcha
تازه ها
بیشتر