فوتبال ایران / شناسه خبر: 97384 / تاریخ انتشار : 1398/2/2 20:00
|
فینالیست آسیا قعرنشین شد

الاهلی 2 - پرسپولیس یک / خسته، کم‌شانس، بی‌دقت و کم‌ اشتیاق

پرسپولیس در شرایطی مقابل الاهلی بازنده شد که به اندزه دیدارهای قبلی اش بانشاط و پر اشتیاق نبود ضمن اینکه موقعت های خوبی را با بدشانسی از دست داد و اسیر نمایش خوب عویس و سوما شد.

دوشنبه 98/2/2،هفته چهارم از لیگ قهرمانان آسیا 2019، ورزشگاه آل مکتوم دوبی،ساعت:20،تماشاگر:حدود هزار نفر

الاهلی2

گلها: عمر السومه( 30- پنالتی و 84)

پرسپولیس یک

گل: شجاع خلیل زاده(2+90)

داور: ما نینگ( چین)

 کمک ها:کاو یی – شی ژانگ

اخطار: علی علیپور و شجاع خلیل زاده(پرسپولیس)،جانینی تاوارز و عبدالله حسن ترمین(الاهلی)

بازیکن برتر:جانینی تاوارز(الاهلی)

الاهلی عربستان:محمد العویس، سعید المولد، محمد ال فتیل( عبدالبسیط هیندی 82)، سلمان المعشر، عمر السومه، نوح الموسی، پائولو دیاز، جانینی تاوارز( عبدالله حسین 82)، حسین عبدالغنی، عبدالرحمن غریب( تیسیر جاسم 73) و آدریان سانتوس

سرمربی: یوسف عنبر

 

پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی ، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی( امید عالیشاه 71)، بشار رسن( سروش رفیعی 60)، مهدی ترابی( محمد امین اسدی 71)، سیامک نعمتی، و علی علیپور.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

پرسپولیس با همان ترکیب قابل پیش بینی  و همان یازده نفر بازی با ذوب آهن به مصاف نماینده عربستان رفت که برخلاف بازی قبل دیگر خورخه فوساتی را در راس کادر فنی اش نمی دید.

5 دقیقه نخست بازی فوق العاده آرام و محتاط دنبال شد  و بعد از اولین دوئل بیرانوند و سومه ،حرکت عمقی بشار و ضربه او اولین موقعیت گل را به نام سرخ ها نوشت هر چند عویس با دفع توپ پرسپولیس را از رسیدن به گل محروم کرد.

دو دقیقه بعد پرسپولیس موقعیت بهتری ساخت و با حرکت تکنیکی ترابی و پاس به عقب او ،شوت نعمتی دروازه حریف سعودی را بشدت تهدید کرد اما توپ در مقابل دروازه با بدن یکی از مدافعان الاهلی بلاک شد و به تور نچسبید.

دقیقه 10 الاهلی اولین شوتش را ثبت کرد.جانینی هافبک مهاجم آفریقایی شان که به نظر فوتبالیست قابلی می رسد تیمش را از فشار درآورد.جواب شوت او ضربه آرام نوراللهی بود که این هم به چارچوب راهی نیافت.

دقیقه 12 پرسپولیس با کارهای ترکیبی از راست موقعیت دیگری ساخت.در نهایت علیپور توپ را با سر برای نعمتی کاشت اما سیامک که می خواست گل نمایشی بزند ناکام بود.

دو دقیقه بعد سومه اولین شوتش را به سمت دروازه پرسپولیس نواخت اما نه محکم بود نه خطرناک.

پرسپولیس تیم برتر میدان در 15 دقیقه ابتدایی بار دیگر با فرار علیپور موقعیت ساخت.پاس به جلوی او برای نعمتی می توانست گل اول را رقم بزند اما مدافع الاهلی زودتر ضربه را نواخت و نزدیک بود دروازه خودی را باز کند که عویس هوشیار بود و این شانس را هم خراب کرد.

بعد از لحظاتی که بازی آرام شد بشار با حرکتی تکنیکی از حریف خطا گرفت و موقعیت خوبی از ضربه ایستگاهی برای گلزنی پرسپولیس ایجاد شد.ضربه ترابی خوب بود اما نه آنقدر خوب که گل شود.

برخلاف جریان بازی الاهلی با اولین موقعیت خود و با یک ضدحمله سریع به یک پنالتی رسید.دقیقه 30 حرکت عمقی غریب کوچولوی باتکنیک الاهلی با خطای توامان کامیابی نیا و بیرانوند همراه شد تا داور چینی بلافاصله اعلام پنالتی کند.سومه پشت توپ ایستاد و با ضربه ای محکم توپ را به تور پرسپولیس دوخت تا سرخ ها نگران شوند.

بعد از یکی دو کرنر بی حاصل از پرسپولیس، الاهلی با حرکت تکنیکی غریب نشان داد باز هم می تواند خطرساز باشد اما ضربه نهایی آنها جالب نبود.

پرسپولیس دقیقه 39 با نفوذ عالی بشار می توانست به گل برسد اما وقتی توپ در محوطه جریمه الاهلی به این عراقی رسید به جای شوت نهایی، پاس داد و این شانس از دست رفت.

با وجود میدانداری پرسپولیس در لحظات پایانی نیمه نخست، شوت کم جان نوراللهی در دقیقه 44 بهترین موقعیتی بود که آنها ایجاد کردند و در نهایت بازنده به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم  و در موقعیتی اتفاقی سومه می توانست گل دوم تیمش را هم به ثمر برسانداما این بار  بیرانوند موفق بود و توپ را دفع کرد.

در جواب این حمله علیپور با یک حرکت ترکیبی یک تنه به قلب دفاع حریف زد اما ضربه نهایی اش بی دقت و ضعیف بود.

دقیقه 50 ضربه فنی تراب می توانست دروازه الاهلی را باز کند اما مدافعان سبزپوش باز هم توپ را بلاک کردند.

دقیقه 52 در پی همکاری عالی ترابی و علیپور ،شوت محکم مهاجم سرخ ها دروازه حریف را بشدت تهدید کرد اما باز هم عویس دروازه تیمش را نجات داد.

لحظاتی بعد وقت ضربه ایستگاهی نوح بلاک شد سومه با شوتی سرضرب دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که بیرانوند توپ را از زیر طاق دروازه اش بیرون کشید.

دقیقه 60 حرکت انفرادی و پا به توپ جانینی پرسپولیس را تا آستانه دریافت گل دوم پیش برد اما شوت نهایی این آفریقایی بلاک شد و به بیرانوند نرسید.

یک دقیقه بعد  و پس از اینکه برانکو اولین تعویضش را انجام داد نفوذ و دریبل شیری با پاس به عقب او همراه شد اما علیپور در موقعیتی ایده آل ضربه ای عجیب به توپ زد.

در شرایطی که موقعیت های نصف و نیمه پرسپولیس با ضدحملات خطرناک حریف همراه شد برانکو دقیقه  70 هر چه تعویض داشت انجام داد تا از این شکست فرار کند.

در ادامه بخت هم با پرسپولیس یار نبود چرا که دقیقه 72 شوت عالی نعمتی با واکنش زیبای عویس همراه شد و این توپ هم گلی برای سرخ ها در بر نداشت.

دقیقه 83 با خطایی که شیری روی جانینی مرتکب شد الاهلی به یک ضربه ایستگاهی رسید و سومه با یک ضربه فنی زیبا گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه 85 پرسپولیس که ناامیدانه دنبال کم کردن اختلاف می گشت باز هم عویس سرخ ها را در رسیدن به گل ناکام گذاشت.

سرانجام پرسپولیس در وقت های تلف شده با یک ضربه ایستگاهی ارسالی از سوی رفیعی  و ضربه سر شجاعانه خلیل زاده به گل رسید .بعد از این گل دیگر فرصتی برای جبران مافات نمانده بود و بعد از هدر رفتن شوت سروش ،تیم برانکو که خسته ، بدشانس ،کم دقت  و کم هوش به نظر می رسید شکست خورد تا قعرنشین گروهش شده و کارش برای صعود بسیار دشوار شود.

captcha
تازه ها
بیشتر