ورزش ایران / شناسه خبر: 97383 / تاریخ انتشار : 1398/2/2 18:25
|
تهدید برای بقا

بازی تاج و تخت به روایت بله قربان‌گوها!

دبیر فدراسیون کشتی تا توانسته تهدید کرده و پای تعلیق کشتی را پیش کشیده، ادعایی که پای چوبین آن به خوبی عیان است.

ایران ورزشی/ بعد از استعفای رسول خادم، حمید بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون کشتی به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد. با اعلام آمادگی بنی تمیم برای حضور در انتخابات حالا وزارت ورزش و جوانان از سرپرست فدراسیون کشتی خواسته برای حفظ عدالت و سلامت در انتخابات، از سرپرستی فدراسیون استعفا دهد تا شائبه مهندسی انتخابات بوجو نیاید. اتفاقی که به مذاق اهالی فدراسیون و رضا لایق دبیر این فدراسیون خوش نیامده و او در یک مصاحبه عجیب با آسمان و ریسمان بافتن تلاش کرده تا از این اتفاق را مترادف با تعلیق فدراسیون بداند!

رضا لایق دبیر مجمع عمومی فدراسیون کشتی در این باره گفت: طبق اساسنامه فدراسیون کشتی، سرپرست فدراسیون باید با نظر اعضای مجمع انتخاب شود.

لایق در مورد اینکه گفته می‌شود باید فردی بی طرف بعنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شود، تصریح کرد: طبق اساسنامه فدراسیون منعی برای حضور سرپرست در انتخابات نیست و اگر قرار باشد سرپرستی نیز انتخاب شود، حتماً باید با نظر اعضای مجمع که اکثریت آن با هیأت‌های کشتی است انجام شود.

وی افزود: این موضوع از سوی برخی از رؤسای هیأت‌های کشتی نیز در رسانه‌ها انعکاس داده شده و خواسته من بعنوان دبیر مجمع نیز این است که تمامی موارد باید طبق اساسنامه مصوب فدراسیون انجام شود و اگر وزارت ورزش و جوانان نیز قرار است فردی را بعنوان سرپرست انتخاب کند، باید مورد تأیید مجمع باشد.

لایق در مورد اعتراض برخی کاندیداها به این موضوع که سرپرست فدراسیون نمی‌تواند همزمان کاندیدای ریاست نیز باشد، اضافه کرد: ملاک کار ما اساسنامه فدراسیون کشتی است که به تأیید مراجع بین المللی نیز رسیده و تمامی کاندیداها نیز طبق همین اساسنامه در انتخابات حضور پیدا کرده اند. از سوی دیگر مگر در انتخابات دوره‌های پیش رئیس فدراسیون استعفا می‌داد و سرپرست تعیین می‌شد، تا انتخابات برگزار شود؟

دبیر فدراسیون کشتی گفت: گروه مدیریتی حاضر تجربه‌ ۶ ساله‌ای مدیریت بر فدراسیون کشتی داشته و بر تمامی امور تسلط کافی را دارد و اگر بخواهیم به دلیل انتخابات، فردی را بعنوان سرپرست تعیین کنیم، قطعا در این فرصت کوتاه و در شرایطی که تیم‌های ما برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می‌شود، نمی‌توان تضمینی داد که کارها به خوبی پیش برود و این موضوع قطعا به ضرر کشتی خواهد بود.

لایق تصریح کرد: البته موضوع دیگری که وجود دارد ابعاد بین المللی این تصمیم خواهد بود چراکه اگر وزارت ورزش و جوانان بخواهد بدون هماهنگی با مجمع و نظر آن‌ها فردی را بعنوان سرپرست منصوب کند، قطعاً تبعات بدی خواهد داشت چراکه این دست موضوعات به خوبی به سازمان‌های بین المللی گزارش می‌شود و احتمال تعلیق و جریمه کشتی را نیز باید در نظر بگیریم.

لایق در این گفتگو تا توانسته تهدید کرده و پای تعلیق کشتی را پیش کشیده، ادعایی که پای چوبین آن به خوبی عیان است. لایق کنار گذاشتن سرپرست را خطری برای کشتی می داند در حالیکه وزارت ورزش و جوانان در این زمینه قصد برکناری آقای سرپرست را ندارد و تنها به وی توصیه کرده تا برای جلوگیری از شائبه مهندسی خود استعفا بدهد. ناگفته پیداست که در صورت حضور بنی تمیم در انتخابات او به عنوان سرپرست فدراسیون این فرصت را خواهد داشت تا آرای مجمع را به نفع خود چینش کند و این سلامت و عدالت انتخابات را زیر سئوال خواهد برد. لایق البته ادعا می کند که تیم مدیریتی فعلی 6 سال است که سر کار هستند و به خوبی بر امور جاری تسلط دارند و باید از او پرسید تیم فعلی مگر به غیر ناکامی دستاورد دیگری هم داشته اند؟ حسن یزدانی را از کشتی ایران بگیرید، چه چیزی باقی می ماند؟ آیا فدراسیون فعلی، یک ستاره بزرگ که از مدالش در میادین جهانی و المپیک مطمئن باشیم را در این سال ها ساخته و پروش داده؟

بحث پیش کشیدن تفاوت در اساسنامه فدراسیون کشتی به قیمت ذبح کردن عدالت در انتخابات بازی بدی است که فدراسیون کشتی شروع کرده و ناگفته پیداست که پیش کشیدن این داستان تنها برای حفظ صندلی است که نه از روی شایستگی بلکه تنها به قیمت بله قربان گفتن به برخی ها اعطا شده. همانهایی که مطمئن هستند در صورت برگزاری انتخابات واقعی جایی در فدراسیون کشتی نخواهند داشت و از همین رو بازی تهدید را آغاز کرده اند.

12

captcha
تازه ها
بیشتر