فوتبال ایران / شناسه خبر: 97367 / تاریخ انتشار : 1398/2/2 16:56
|
تشکیل زنجیره‌های تیم‌های ملی برای یکپارچه‌سازی

تعداد تیم های ملی پایه به ۱۰ می‌رسد

یکی از نکات تغییر رده‌های سنی تیم‌های ملی و افزایش تیم ها به تعداد 10 تیم است که قطعا باید صورت گیرد. بعضی از این تیم ها باید به شکل پشتیبان بازیکنان را برای تیم های بعدی آماده کنند.

تشکیل زنجیره های تیم های ملی برای یکپارچه سازی

اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه  قرار است ساختار جدیدی در این کمیته داشته باشد گفت:«یکی از اهداف اصلی این کمیته توسعه فعالیت‌ها به صورت هدفمند در چند حوزه مختلف خواهد بود. نظارت همه جانبه و مستمر بر فعالیت تیم های ملی ، سازمان دهی مناسب تیم های ملی ، استعدادیابی صحیح منطبق با آخرین متدهای روز جهان همچنین پژوهش هدفمند در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر. در این مسیر از تمامی ظرفیت ها خصوصا چهره های موجهی که تجربه فعالیت در رده های پایه و خصوصا تیم های ملی را داشته اند استفاده خواهیم کرد. همچنین مدرسین نخبه ای که همچنان در ارتباط با کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دارند یا برخی افراد از ارگان هایی مثل آموزش و پرورش می توانند به ما کمک کنند.»

محمدی به شرایط تیم‌های ملی فوتبال پایه اشاره کرده و گفت:«هدف نهایی فوتبال پایه باید حضور مداوم در مسابقات جام جهانی باشد. در واقع تمامی تلاش ها در هر رده سنی با این هدف صورت می گیرد که تیم های ملی قدرتمند در همان رده به مسابقات جهانی راه یابند و در آنجا به نتیجه دلخواه خودمان برسیم. در غیر اینصورت تمامی زحمات به هدر رفته است. یکی از نکات تغییر رده های سنی تیم های ملی و افزایش تیم ها به تعداد 10 تیم است که قطعا باید صورت گیرد. بعضی از این تیم ها باید به شکل پشتیبان بازیکنان را برای تیم های بعدی آماده کنند. همچنین تیم های ما باید در ارتباط با یکدیگر باشند و مثل زنجیر به هم وصل باشند. باید فلسفه و هدف یکسانی داشته باشند ، اینطور نباشد که وقتی بازیکن از رده نوجوانان به جوانان رسید با سبک و فلسفه تازه ای مواجه شود. در واقع باید شکل آموزش و فعالیت خودمان را به صورت یکسان پیش ببریم تا هارمونی و هماهنگی لازم بین تیم های ملی ایجاد شود.»

3-300

captcha
تازه ها
بیشتر