استقلال / شناسه خبر: 97351 / تاریخ انتشار : 1398/2/2 15:31
|
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تساوی مقابل الهلال هم ارزشمند است

علی کریمی: قهرمانی استقلال اصلا عجیب نیست

احتمال قهرمانی ما واقعا کم نیست. فقط باید هر 12 امتیاز باقی‌مانده را کسب کنیم و چشم به بازی‌های دیگر داشته باشیم که به قهرمانی برسیم. هیچ چیزی عجیب نیست و ما دنبال قهرمانی هستیم.

امیدواری کریمی به کسب امتیاز مقابل الهلال

علی کریمی را با ابتدای فصل مقایسه کنید. وقتی می‌گفتند او مصدوم است و نمی‌تواند بازیکن موثری برای استقلال باشد. کریمی اما مقابل همه‌ی این شایعه‌ها ایستاد و نشان داد که چه بازیکن توانایی است. هافبک و بازیساز استقلال که نقش مهمی در تیم شفر بر عهده دارد معتقد است، بازی با الهلال سخت‌ترین بازی این تیم تا پایان فصل است.

********

_ سه‌شنبه در امارات برابر الهلال بازی می کنید. شرایط تیم چطور است؟ آماده‌اید که نتیجه‌ی بازی رفت را تکرار کنید؟

با نتایج خوبی که در بازی‌های اخیر کسب کردیم و توانستیم در لیگ برتر و آسیا اوضاع تیم را بهبود ببخشیم، بازیکنان اکنون در وضعیت روحی خوبی قرار گرفته و آرامش ذهنی و آمادگی بدنی مناسبی برای موفقیت در این بازی دارند. با این وجود ما برابر تیم قدرتمندی به میدان می‌رویم که جزو تیم‌های آماده، پرمهره و پرافتخار آسیا است. قطعا الهلال به دلیل شکست در بازی رفت به دنبال جبران است ولی ما طرح و برنامه خودمان را برای کسب نتیجه‌ی ایده‌آل از این بازی پیاده خواهیم کرد.

_ استقلال دنبال چه نتیجه‌ای در این بازی است؟ کسب تساوی هم شما را راضی می‌کند؟

قطعا پیروزی برابر الهلال بهترین اتفاق است که وضعیت ما را در جدول بهتر می‌کند ولی کار سختی پیش رو داریم. اگر با امتیاز هم از زمین خارج شویم بد نیست. تلاش‌مان را می‌کنیم که حداکثر امتیاز را بگیریم تا امید بیشتری به صعود داشته باشیم.

---

_ البته در این بازی چند بازیکن هم در اختیار ندارید. از جمله اللهیار صیادمنش که به دلیل مصدومیت غایب است.  هرچند فرشید باقری که مدتی از تیم دور بود، به جمع شما اضافه شده اما حضور او شاید قطعی نباشد.

هر دو بازیکن در فصل جاری جزو بازیکنان مهم و تاثیرگذار ما بودند و هستند. شرایطی رقم خورد که فرشید باقری مدتی از همراهی تیم محروم شد اما شفر و همه بازیکنان می‌دانند که او یکی از بازیکنان آماده و خوب ماست و بزرگان تیم برای حل مشکل پا پیش گذاشتند و نهایتا فرشید به اردوی استقلال اضافه شد. اللهیار هم بازیکن جوان، مستعد و آینده دار استقلال است که مصدومیت گریبانش را گرفته و از حضورش محروم هستیم. تیم ما اما بدون آن‌ها هم در بازی‌های اخیر نتایج خوبی گرفت و امیدواریم که مقابل الهلال هم بتوانیم روز موفقی را رقم بزنیم.

_ یکی از بازیکنانی که بعد از محرومیت به استقلال کمک کرد، مهدی قائدی بود. به نظر محرومیت برای او بد هم نبود. نظرت چیشت؟

مهدی هم جوان است. باید این بازیکنان را در مسیر درست قرار داد. برخی بازیکنان نیاز به همراهی بیشتری دارند تا دچار اشتباه نشوند. به نظرم قائدی بعد از اشتباه‌هایی که داشت اکنون بهتر کار می‌کند و در بازی اخیر با ماشین‌سازی هم توانست توانایی‌های خود را نشان بدهد. او اکنون خوب تمرین می‌کند و می‌تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

---

_  روند امتیازهای کسب شده و بازی‌های باقی مانده‌ی لیگ برتر به گونه‌ای است که استقلال اکنون به یکی از گزینه‌های اصلی قهرمانی تبدیل شده. رسیدن به قهرمانی این فصل، برای شما عجیب نیست؟

چرا عجیب؟ احتمال قهرمانی ما واقعا کم نیست. فقط باید هر 12 امتیاز باقی‌مانده را کسب کنیم و چشم به بازی‌های دیگر داشته باشیم که به قهرمانی برسیم. هیچ چیزی عجیب نیست و ما دنبال قهرمانی هستیم. از طرفی هر طور شده باید جایگاه فعلی را حفظ کنیم تا در فصل آینده سهمیه‌ی آسیا را هم داشته باشیم. رقابت در بالای جدول شدید است. این وضعیت من را یاد قهرمانی با سپاهان در فصل 94 - 93 می‌اندازد.

 

2

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر