فوتبال ایران / شناسه خبر: 97347 / تاریخ انتشار : 1398/2/2 14:52
|
الهلال-استقلال، سه شنبه ۱۹:۳۰

الهلال-استقلال: نشان ۴ در انتظار الهلال

استقلال و الهلال عربستان سه شنبه شب در بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا مقابل هم قرار می گیرند. این بازی برای دو تیم اهمیت بسیاری دارد.

فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا استقلال موفق شد رفت و برگشت الهلال را شکست دهد و با اقتداری مثال زدنی راهی مراحل حذفی شود. هرچند که استقلال در نهایت از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا باز ماند و نتوانست طلسم سال ها دوری از این موقعیت را بشکند اما بعد از سال 2013 که استقلال تا نیمه نهایی صعود کرده بود، نتایج فصل پیش بهترین نتایج آبی‌ها در دهه های اخیر بود. استقلال در این فصل به رغم آنکه لیگ قهرمانان آسیا را به واسطه شکست مقابل الدحیل مطلوب آغاز نکرده اما با پیروزی مقابل همین الهلال در بازی رفت جان تازه ای گرفت و حالا چشم به کسب برد دیگری دارد تا شاید مدعی اول صعود از گروه c رقابت های لیگ قهرمانان آسیا لقب بگیرد.

استقلال برای رسیدن به این مهم از انگیزه های کافی برخوردار است و به لحاظ فنی نیز نشان داده از پس چنین کارهای بزرگی برمی‌آید. برد اخیر مقابل الهلال عربستان و پیامدش دو پیروزی در لیگ مقابل سپاهان و ماشین سازی به نوعی ارتس آبی را احیاء کرده تا شفر و سربازانش با روحیه و انگیزه مضاف چشم در چشم رقیب سنتی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بیندازند.

آری، الهلال رقیب سنتی استقلال در بازی های آسیایی است و بارها دو تیم رخ در رخ هم قرار گرفته اند. دیدارهایی که همگی جذاب و تماشایی بوده و دو تیم توانسته اند خالق بازی های به یاد ماندنی در این عرصه باشند. البته پیروزی های اخیر استقلال مقابل تیم ریشه دار سعودی به نماینده فوتبال کشورمان اعتبار تازه ای بخشیده تا در برابر این تیم پر عنوان احساس برتری داشته باشد. بدون شک اگر استقلال بتواند چهارمین برد پی در پی را مقابل الهلال عربستان رقم بزند، این این منظر نسبت به حریف سعودی خود احساس برتری عمیقی خواهد داشت. مانند آنچه مقابل رقب سنتی اش در رقابت های لیگ برتر خلق کرد و با چهار برد پشست سر هم رکوردی به یادماندنی خلق کرد.

استقلال امروز نیز به واسطه بردهای اخیر از انگیزه کافی برای تکرار چنین رکوردی مقابل الهلال عربستان نیز برخوردار است به شرط آنکه با غرور وارد این میدان نشود و رقیبش را همچون بازی رفت بی انگیزه و شکننده تصور نکند. الهلال یقینا برای آنکه چهارمین شکست پی در پی را مقابل استقلال تجربه نکند و از طرفی شانس خود را برای صعود از گروه زنده نگه دارد، در بازی سه شنبه شب با برنامه ای متفاوت گام به میدان خواهد گذاشت. با این وجود استقلال به اندازه کافی از داشتن بازیکنان گران مایه غنی هست که بتواند دوباره از پس الهلال عربستان برآید و نتیجه این بازی را هم به سود خودش تمام کند.

دراین میدان بازگشت وریا غفوری و طارق همام می‌تواند به استقلال کمک قابل توجهی کند. این دو بازیکن بعد از هفته ها دوری در شرایط ایده الی برای بازی در ترکیب استقلال برخوردارند و حضورشان منجر به تقویت هرچه بیشتر استقلال در خط میانی خواهد شد. وریا با بازی در پست دفاع راست می‌تواند خیال شفر را به کلی آسوده کند اما به احتمال زیاد شفر از این بازیکن در پست میانی و احتمالا همان پست وینگر راست بهره خواهد گرفت تا خلاء های موجود در این خط را از بین ببرد.

چشم امید وینفرد شفر اما در این بازی هم به ساق های هنرمند پاتوسی دوخته شده است. هافبک خلاق و اثر گذاری که رد پایش در غالب گل های هفته های اخیر به وضوح به چشم می‌خورد. بی گمان اگر آیاندا در فرم بدنی مطلوب باشد و با ارسال های دقیقش مردان هجومی را تقویت کند، استقلال خیلی زود به گل خواهد رسید که این زود گل زدن نکته بسیار مهم و اثر بخشی در بازی با الهلال خواهد بود و چنانچه استقلال در گلزنی سریع عمل کند، حریفش در یک بن بست فکری و تاکتیکی عمیق گیر خواهد افتاد.

الهلال با وجود اقدام هایی که در راستای افزایش روحیه خود انجام داده اما ظرفیت دوباره باختن به استقلال را دارد و چنانچه موقعیت سنجی میان بازیکنان استقلال به نقطه اوج برسد و هیچ فرصتی به راحتی از کف نرود، پیروز این میدان تیمی جز ارتش آبی نخواهد بود.

ترکیب احتمال استقلال

دروازه بان: سید حسین حسینی

مدافعان میانی: پژمان منتظری، محمد دانشگر

مدافعان کناری: خسروحیدری، امید نورافکن

هافبک ها: فرشیدباقری، علی کریمی، وریا غفوری، آیاندا پاتوسی

مهاجمان: داریوش شجاعیان، اسماعیل گونسالوس

جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه C

لیگ قهرمانان آسیا گروه C
  تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز  
1 الهلال عربستان 3 2 0 1 5 3 2 6
2 الدحیل 3 1 1 1 6 5 1 4
3 استقلال 3 1 1 1 3 5 -2 4
4 العین امارات 3 0 2 1 3 4 -1 2

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر