فوتبال ایران / شناسه خبر: 97343 / تاریخ انتشار : 1398/2/2 13:03
|

مرفاوی: الهلال زیرفشار روحی است

شانس استقلال برای صعود از گروه مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا از نگاه صمد مرفاوی بسیار قابل توجه است.

صمدمرفاوی، پیشکسوت خوش نام باشگاه استقلال بازی با الهلال عربستان را بسیار دشوار می‌داند:« استقلال بازی سختی مقابل این تیم دارد. نتیجه بازی برای هر دو تیم مهم است. به خصوص الهلال که برای جبران باخت در بازی رفت به میدان می‌آید. آنها این بازی را حیثیتی می‌بینند، اما در آن سوی میدان هم استقلال ایران حضور دارد که ضمن این‌که الهلال را در بازی رفت شکست داده، در لیگ برتر هم نتایج خوبی گرفته و با شرایط روحی و روانی مثبت و اعتماد به نفس بهتری نسبت به الهلال وارد میدان می‌شود.»

مرفاوی بر این باور است که استقلال به دلیل شکست در بازی رفت با فشار روانی مواجه است:« الهلال به خاطر باخت رفت زیر فشار است و استقلال با اعتماد به نفس‌تر بازی خواهد کرد. آبی‌پوشان می‌خواهند با این پیروزی خود را آماده به صعود به دور بعد کنند، هرچند بازی خیلی سخت است. مصدومان استقلال هم رسیده‌اند و دست مربی استقلال پر است و قطعا با توجه به آنالیزی که از الهلال دارند، استراتژی مناسبی برای این بازی انتخاب خواهند کرد.»

سرمربی سابق استقلال در مورد این‌که آبی‌پوشان می‌توانند از این گروه مرگ به دور بعد صعود کنند، گفت:«بله، استقلال شرایط صعود را دارد. اگر مقابل الهلال ۳ امتیاز را بگیرد امیدوارتر خواهد شد اما استقلال پتانسیل صعود را دارد هرچند در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.»

10-350

captcha
تازه ها
بیشتر