پرسپولیس / شناسه خبر: 97339 / تاریخ انتشار : 1398/2/2 12:25
|
حتی یک صندلی بیشتر از آن ده درصد نمی‌دهیم

خط و نشان پرسپولیسی‌ها برای سپاهان

باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که حتی یک صندلی هم بیشتر از سهمیه 10درصدی تیم میهمان به تماشاگران سپاهان نمی‌دهد.

خط و نشان پرسپولیسی‌ها برای سپاهان

 

پرسپولیس به واسطه ده‌ها میلیون هواداری که دارد حتی می‌تواند خارج از تهران ورزشگاه‌ها را پر کند، چه رسد به تهران. به همین دلیل این اطمینان را به هواداران می‌دهیم که در بازی با سپاهان حتی یک صندلی خارج از ظرفیت ده درصدی به میهمان تعلق نمی‌گیرد و این ده درصد به روال قانون، بر اساس تعداد بلیتی که مجوز عرضه آن صادر می‌شود، محاسبه خواهد شد.» این را حسین خبیری مشاور مدیرعامل پرسپولیس گفته و حتما می‌خواسته حساسیت‌های هواداران به اصفهانی‌ها را پایین بیاورد.

البته این‌طور که از حرف‌های او برمی‌آید، باشگاه پرسپولیس این بار مصمم است برای اینکه حق هوادارانش ضایع نشود. خبیری در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفته: «حساست هفته‌های پایانی لیگ، جذابیت لیگ را چند برابر کرده است. برای حفظ این جذابیت و استفاده از آن به نفع فوتبال کشور ضروری است که قانون و نظم را بیش از پیش سرلوحه کارها قرار بدهیم. باشگاه پرسپولیس به این اصل اصرار دارد. در ارتباط با بلیت‌فروشی این مسابقه هم شرایط غیر از این نخواهد بود. سپاهان میهمان ما است و امیدواریم فارغ از نتیجه، هر دو تیم و هوادارانشان از خودِ بازی لذت ببرند. طبق قانون، هوادارانسپاهان از ده درصد ظرفیت بلیت ‌فروشی بهره‌مند خواهند بود و با توجه به هواداران پرشمار پرسپولیس، قطعا هیچ امکانی برای اختصاص حتی یک صندلی بیشتر وجود نخواهد داشت.»

این همان چیزی است که باعث نگرانی هواداران پرسپولیس شده و مشاور مدیرعامل درباره‌اش توضیح داده: «پرسپولیس به جهت ده‌ها میلیون هواداری که در سراسر کشور دارد در چنین روزهایی حتی قادر است در خارج از تهران ورزشگاه‌ها را سرخپوش کند چون اصولا پرسپولیس فارغ از موقعیت مکانی که در آن قرار گرفته صرفا تیمی متعلق به تهران نیست و تیمی برای تمام کشور به حساب می‌آید. همان‌طور که جمعیت تماشاگران پرسپولیسی در ورزشگاه آزادی همیشه ترکیبی از همه استان‌ها و شهرها و اقوام است. برای این بازی و تمام بازی‌های دیگر این اطمینان به هواداران داده می‌شود که حتی یک صندلی از سهمیه پرسپولیس هم به میهمان اختصاص پیدا نخواهد کرد.»

خبیری برای آسودگی خاطر هواداران و جلب اطمینان آنها هم چنین گفته: «طبق قانون، ظرفیت ده درصدی بر اساس تعداد بلیتی که برای فروش در نظر گرفته شده و ابلاغ می‌شود، محاسبه خواهد گردید. فکر هم نمی‌کنم نیازی باشد به هواداران پرسپولیس بگوییم که این بازی چقدر اهمیت دارد و بیش از آن، باید به اهمیت حضور هواداران برای حمایت از تیم و انرژی دادن به بازیکنان، اشاره کنیم. بر خلاف حریفی که پیش‌رو داریم، بچه‌های ما با بازی‌های فشرده و سفرهای متعدد در یک مقطع زمانی کوتاه روبرو بوده‌اند و واقعا زمانی برای ریکاوری و حتی کاهش دردهای ناشی از آسیب‌دیدگی‌هایشان ندارند. در این شرایط، واقعا مواجهه با یک ورزشگاه با جمعیت قرمزپوش حال و هوای آنها را تغییر می‌دهد و خون را در رگ‌هایشان به جریان می‌اندازد. این حضور حداکثری و پرشور از یک سو برای کسب سه امتیازی ارزش دارد که پرسپولیس را بیش از پیش به قهرمانی نزدیک می‌کند و از سوی دیگر، تیم را روانه بازی با تراکتورسازی و پس از آن بازی مهم برابر پاختاکور در لیگ قهرمانان خواهد کرد. بازی جمعه در واقع فرصتی است که هواداران، تیم محبوب خودشان و همین‌طور بازیکنان را برای این بازی‌های مهم به لحاظ روحی روانی شارژ کنند.

 

11 – 270 – 220

 

captcha
تازه ها
بیشتر