فوتبال ایران / شناسه خبر: 97312 / تاریخ انتشار : 1398/2/1 17:10
|
اختلاف کمیته جوانان و زلاتکو تکذیب شد

دوشنبه سرنوشت پیش روی کرانچار و تیم المپیک

زاویه اکبر محمدی با کرانچار در حالی مطرح شده که این مربی در گذشته ارتباط خوبی با مربیان کروات داشته و زمانی که هدایت تیم جوانان را برعهده گرفت از دو مربی کروات در کادرش استفاده کرد.

اختلاف کمیته جوانان و زلاتکو تکذیب شد

مصاحیه چهارشنبه شب زلاتکو کرانچار که به وضوح عصبانیت خود را از اتفاقات اخیر بروز داده ماجرای برکناری او را وارد فاز تازه ای کرده است.حالا به نظر می رسد اختلاف عمیقی بین کمیته جوانان فدراسیون فوتبال با این مربی کروات  به وجود آمده  و شایعه برکناری او در پی همین اختلاف بروز کرده است.در عین حال به نظر می ردس جلسه فردا(دوشنبه) در خصوص سرنوشت این مربی در راس کادر فنی تیم المپیک  تاثیر گذار باشد هر چند ظاهرا برکناری این کروات هزینه سنگینی برای فدراسون فوتبال خواهد داشت و گفته شده با توجه به اینکه قرارداد نسبتا سنگینی با او به امضا شده اخراج زلاتکو 350 هزار دلار آب می‌خورد.

با این حال مساله اختلاف بین کمیته جوانان و کرانچار و اطلاعاتی که باعث سست شدن جایگاه زلاتکو شده مساله ای است که اکبر محمدی سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال می تواند درباره اش صحبت کند.او در یک برنامه تلویزیونی به این نکته اشاره کرده که برسی عملکرد تیم‌های ملی در مسابقات دوستانه و رسمی و ارایه آن به کمیته فنی یکی از وظایف کمیته جوانان است و در این بین بحث مخالفت با کرانچار، سرمربی تیم امید مطرح نیست.

سرپرست جدید کمیته جوانان اما در حالی در این کمیته جای فریدون معینی را گرفته که همه مربیان تیم های پایه توسط سازمان تیم های ملی انتخاب شده اند. اکبر محمدی در اظهار نظری صریح در این باره می گوید: «تصمیم گیری در مورد کرانچار برعهده کمیته فنی و فدراسیون فوتبال است. کرانچار با فدراسیون فوتبال قرارداد دارد و فدراسیون فوتبال به این قرارداد پایبند است. یکی از وظایف ما تهیه گزارش و بررسی عملکرد تیم های ملی است و این کار را در مورد تیم امید انجام دادیم. این کار را در قبال همه تیم ها انجام خواهیم داد و این به معنی مخالفت با مربیان تیم های ملی پایه نیست. ضمن اینکه یکی از اهداف ما کمک به تیم های ملی است و طی این مدت کوتاه هم تلاش کرده ایم این کار را به خوبی انجام دهیم. با وجود اینکه این کمیته در انتخاب مربیان تیم های ملی پایه نقش مشورتی داشته و این کار طبق فرایندی از سوی کمیته فنی صورت می گیرد.»

زاویه اکبر محمدی با کرانچار در حالی مطرح شده که این مربی در گذشته ارتباط خوبی با مربیان کرواتی داشته است. او در تیم امید دستیار وینکو بود و زمانی که هدایت تیم جوانان را برعهده گرفت از دو مربی کروات در کادر فنی تیمش استفاده کرد که یکی از آنها نناد بود.

قرار است اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال روز دوشنبه در نشستی عملکرد تیم امید در بازی های مقدماتی المپیک در گروه c را بررسی کنند و تصمیم نهایی را در این باره اتخاذ کنند. اکبر محمدی اما با این نکته اشاره کرد تیم امید به لطف تفاضل گل بهتر راهی دور بعد بازی ها شد و از سویی دلیل قرار گرفتن ایران در سید چهار به خاطر عملکرد تیم امید در دور گذشته بازی ها است که در آن برهه کرانچار مربی تیم امید نبوده است.

اما در تازه ترین اظهار نظر حسین کلانی یکی از اعضای کمیته فنی در مورد تیم امید این چنین صحبت کرده است:« من عملکرد فنی تیم امید را چندین بار از نزدیک تماشا کردم. می‌دیدم آنها چقدر پتانسیل برای موفقیت دارند. فکر می‌کنم عدم نتیجه‌گیری مطلوب این تیم به دلیل ضعف کادر فنی است. مربیان داخلی خیلی خوبی داریم که می‌توانیم با آنها به موفقیت‌های ریز و درشت برسیم.»

کلانی درباره اینکه آیا گزینه داخلی برای جانشینی کرانچار در نظر گرفته اند گفت:« هیچ بحثی در این‌باره مطرح نیست. من هر چه می گویم دیدگاه شخصی ام است. فکر می‌کنم مربیان داخلی خوبی داریم که در سال‌های اخیر توانسته اند علم فوتبالی خود را به روز کنند و به موفقیت‌های زیادی هم برسند. شخصاً فکر می‌کنم مربیان داخلی خیلی خوبی داریم که می‌توانیم با آنها به موفقیت‌های ریز و درشت برسیم.»

گفته می شود شنیده می‌شود مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و یحیی گل محمدی گزینه‌های هدایت تیم امید هستند که باید دید کمیته فنی فدراسیون فوتبال و مهدی تاج چه تصمیمی می‌گیرند.

3-670

captcha
تازه ها
بیشتر