فوتبال ایران / شناسه خبر: 97306 / تاریخ انتشار : 1398/2/1 16:42
|
صعود نکنیم تلاش ۱۴ ماه ما هیچ خواهد شد

خسرویار: فوتبال در خون دختران ایرانی است

با تیم‌های فوق العاده اروپایی بازی کرده و نتیجه گرفته ایم. این تیم از لحاظ روحی و روانی از تیم‌های دیگر آماده‌تر است. ما آماده ایم برای یک کار جدید. چرا که اگر صعود نکنیم دوباره به مشکل خواهیم خورد.

بعد از حذف تیم ملی فوتبال بانوان در مرحله اول مقدماتی المپیک حالا همه نگاه‌ها به تیم جوانان بانوان اتس که مربی بادانش و با کلاسی دارد.تیم فوتبال جوانان بانوان روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه عازم مسابقات مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا خواهد شد. شاگردان کتایون خسرویار در این مسابقات با تیم‌های کره جنوبی، ویتنام و لبنان همگروه هستند و در نخستین گام در مقابل ویتنام قرار خواهند گرفت.تایون خسرویار سرمربی این تیم در نشست خبری پاسخگوی خبرنگاران شد.

وضعیت مالی: قبلاً گفته بودم که چرا با وجود رشد فوتبال بانوان، هیچ اسپانسری برای این تیم وجود ندارد. قبول دارم که باید ابتدا جایگاه خود را در آسیا تثبیت کنیم تا اسپانسرها نیز برای حمایت پیش قدم شوند. همانطور که فوتسال با قهرمانی در آسیا در حال جذب اسپانسرها هستند ما نیز باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا این اتفاق برای ما هم رخ دهد.

مراحل آماده سازی :حدود یک سال و دو ماه است که برنامه‌های خود را آغاز کردیم. در این مدت در دو تورنمنت روسیه و یک تورنمنت ایتالیا شرکت کردیم. دو دیدار تدارکاتی با تیم ملی اردن برگزار شد. از این نظر اتفاق خوبی برای ما بود اما باید بیشتر هزینه کنیم و در تورنمنت‌های دنیا شرکت داشته باشیم.

حضور بازیکنان ایرانی- امریکایی : قبل از شروع اردوها سفری به امریکا داشتم. چهار بازیکن در آنجا داریم که تمرینات اختصاصی خود را پیگیری می‌کنند. متأسفانه سوفیا عسگری به دلیل بیماری ریه دیگر نمی‌تواند ما را در مسابقات همراهی کند اما شرایط ملیکا محمدی، ویدا و کیمیا رعیت پور خوب است و در مسابقات در کنار ما خواهند بود. همان برنامه‌ای که ما در ایران انجام می‌دهیم، فیلم تمرینات را برای آنها ارسال می‌کنیم و آنها طبق برنامه ما پیش می‌روند. تورنمنت‌های سختی را گذرانده ایم و آنها چارچوب تاکتیکی ما را رعایت می‌کنند.

ترکیب اصلی تیم جوانان:۲۰ نفر از بهترین های جوانان فوتبال ایران را در اختیار داریم که از نظر فنی و اعتماد به نفس در شرایط خوبی قرار دارند. رقابت بسیار سنگینی با رقبا خواهیم داشت و با بهترین‌های خود در مسابقات شرکت خواهیم کرد.

شانس صعود ایران در این مسابقات:تیم‌های ملی کره جنوبی و ویتنام را خوب آنالیز کرده ایم. فیلم بازی‌ها را آنالیز و آنها را به بازیکنان نشان دادیم. عبدی و حبیبی نیز در کنار کادر فنی حضور دارند و با آنها توانسته ایم به یک جمع بندی برسیم. فوتبال در خون دختران ایرانی وجود دارد. ما تنها راه را به آنها نشان داده ایم. تمرکز و اعتماد به نفس لازمه کار است. این تیم سختی بسیاری کشیده همان طور که حریفان سختی کشیده اند. باید دید که کدام تیم نتیجه می‌گیرد.

میزان امیدواری به این تیم: ما با تیم‌های فوق العاده اروپایی بازی کرده و نتیجه گرفته ایم. این تیم از لحاظ روحی و روانی از تیم‌های دیگر آماده‌تر است. ما آماده ایم برای یک کار جدید. چرا که اگر صعود نکنیم دوباره به مشکل خواهیم خورد و تلاش یک سال و دوماهه ما هیچ خواهد شد. این بازیکنان خانواده‌های خود را کنار گذاشته اند و تمام تفریحات خود را نادیده گرفته اند تا در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند. الان با خود بازیکنان است که چقدر دلشان بخواهد از گروه صعود کنند. در کنار این تیم روان شناس حضور داشته، قبلاً در تیم ما ترس وجود داشت که عاملی برای نتیجه نگرفتن بود اما با حضور روان شناس آنها دیگر نخواهند ترسید.

رشد فوتبال زنان در ایران: از سال ۲۰۰۵ که به ایران آمدم تا سال گذشته، رشد بسیار کمی داشته ایم. البته مربیان و تیم‌های مختلف لیگ برتری حضور دارند اما زمانی که این بازیکنان وارد تیم ملی می‌شوند ما باید به آنها پاس بغل را آموزش دهیم. تیم ملی جای این کارها نیست و ما نباید کارهای پایه‌ای را به آنان آموزش دهیم. مربیان ایرانی باید خودشان را بروزتر کنند. دلیل اینکه ما تا به امروز یکی از تیم‌های قدرتمند آسیایی نشده ایم این است که بر روی کار پایه‌ای خود کار نکرده ایم. پیشرفت کندی داریم. امیدوارم مربیان شروع به یادگیری کنند.

3-670

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر