فوتبال ایران / شناسه خبر: 97296 / تاریخ انتشار : 1398/2/1 16:33
|
رفتار مالک باشگاه تراکتور حرفه‌ای نبود

کتک خوردن شجاعی، نتیجه یک تصمیم عجولانه

کتک خوردن مسعود شجاعی از هواداران تراکتورسازی و البته شعارهایی که هواداران عصبانی تیم قرمزپوش تبریزی سر می‌دادند شاید به خاطر رفتار اشتباه مالک باشگاه بود. وقتی محمدرضا زنوزی بعد از شکست تراکتور مقابل سپیدرود، محسن فروزان دروازه‌بان تیمش را متهم به تبانی و خوردن گل‌های عمدی می‌کند، هواداران هم به بازیکنان تیم خودی بدگمان می‌شوند و هر اشتباهی در بازی را به یک تبانی ربط می‌دهند. این رفتار غیرحرفه‌ای، باعث شد حالا شاهد اتفاقات عجیب و ناگواری در تبریز باشیم. وقتی هواداران 2 دسته شده‌اند و البته دیگر خبری از شعار زیبای «عیبی یوخ» نیست. مساله‌ای که آرامش را از تراکتورسازی گرفت و به تیم ضربه می‌زند.

 

شعار «عیبی یوخ» هواداران تراکتورسازی تبریز یکی از شعارهایی است که نشان می‌دهد هواداران این تیم همیشه به تراکتورسازی امید دارند و حتی در بدترین حالت هم به حمایت از تیم می‌پردازند تا حداقل به لحاظ روحی، لطمه نخورند و با اعتماد به نفس کارشان را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند. این شعار، بارها به کمک تیم آمد و بازیکنان تراکتورسازی بعد از اینکه گل می‌خوردند، بدون استرس و با حمایت هواداران پرشمارشان، کار را بهتر از قبل و با انگیزه و انرژی بیشتری ادامه می‌دادند و گل خورده را جبران می‌کردند. این شعار، بارها سر داده شد و هر بار هم نتیجه مثبتی از آن بیرون می‌آمد اما دیگر انگار خبری از آن شعار زیبا نیست. حالا هواداران تراکتورسازی به خاطر یک اشتباه، 2 دسته شدند و شرایط متفاوتی را تجربه می‌کنند. تعدادی از هواداران فکر می‌کنند زمین و زمان علیه تیم شده تا تراکتور به قهرمانی نرسد و به خاطر همین مساله، عصبانی هستند و خشم خود را در شعارهایشان نشان می‌دهند اما هنوز هم عده‌ای هستند که فکر می‌کنند باید با شعار «عیبی یوخ» از تیم حمایت کنند تا با آرامش کارش را دنبال کند اما این 2 دستگی در بین هواداران تراکتورسازی، بدون شک تلخ‌ترین اتفاق هفته اخیر بود. اتفاقی که شاید دلیل آن یک اشتباه از سوی مالک باشگاه تراکتورسازی باشد.

وقتی محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز که این روزها، محبوب و مورد اعتماد عده‌ای از هواداران تیم است، خیلی زود نسبت به یک شکست واکنش نشان می‌دهد و محسن فروزان را به اتهام تبانی یا شرط‌بندی از تیم اخراج می‌کند، تصورات هواداران در مورد بازیکنان تیم خودی منفی می‌شود. زنوزی حتی اگر مطمئن بود (که البته چنین نیست) بازیکن خودی تبانی کرده، باید آن را به آرامی و بدون اینکه آرامش تراکتورسازی از بین برود، مدیریت می‌کرد تا تیمش در ادامه بتواند بهتر و بدون استرس کار کند اما رفتار غیرحرفه‌ای مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز و واکنش سریع او که حتی بدون مشورت با کادرفنی تیم بود، نه تنها باعث شد یک بازیکن که هنوز اتهام او ثابت نشده، چند روز در خانه حبس بماند، بلکه در تیم استرس ایجاد کرد تا آنها مقابل پیکان نتوانند بازی خوب خود را انجام دهند. بعد از آن، وقتی تراکتور روی یک اشتباه گل خورد، به جای اینکه شعار «عیبی یوخ» سر داده شود، شاهد پرتاب سنگ و شعار «بازیکن بی‌غیرت» بودیم که این مساله به تیم استرس زیادی وارد کرد و در نهایت تراکتور نتوانست در این بازی خانگی، گل خورده را جبران کند و امتیاز کسب کند.

این عصبانیت البته ادامه پیدا کرد و در نهایت منجر به کتک‌کاری شد. به صورتی که یک هوادار وارد زمین شد و به مسعود شجاعی کاپیتان تراکتور سیلی زد و در ادامه هم شاهد درگیری اشکان دژاگه و هواداران بودیم. اتفاق عجیبی که در پی یک رفتار اشتباه و تصمیم عجولانه رخ داد. بدون شک اگر آن اشتباه نبود، الان هواداران تراکتورسازی آرامش بیشتری داشتند و می‌توانستند به تیم خود کمک کنند تا با آرامش کار پیش برود اما شرایط الان متفاوت است. البته در تمرین یکشنبه (اول اردیبهشت) تعدادی از هواداران به صورت خودجوش با گل و البته پلاکادرهایی که روی آن متن‌هایی برای دلجویی از مسعود شجاعی و اشکان دژاگه نوشته شده بود، حضور پیدا کردند تا به تیم خود روحیه دهند اما مطمئنا بازیکنان تراکتور به خوبی می‌دانند هنوز تعدادی از هواداران تیم عصبانی هستند و شاید در بازی‌های بعدی هم برایشان دردسرساز شوند. همان هوادارانی که شنبه (31 فروردین) و روز بعد از بازی با پیکان، به دنبال محل تمرین تراکتور بودند تا به آنجا بروند و باز هم اعتراض‌های خود را نشان دهند. هوادارانی که حتی به ورزشگاه بنیان دیزل (محل تمرین تراکتور) هم رفتند اما با در بسته و تعطیلی تمرین مواجه شدند. این نفرات و عصبانیت‌شان مطمئنا به بازیکنان تراکتور استرس زیادی خواهد داد که نتیجه آن نمی‌تواند مثبت باشد.

 

ZOOM

دلجویی هواداران تراکتورسازی از مسعود شجاعی و دژاگه

تعدادی از هواداران تیم تراکتورسازی با حضور در تمرین این تیم از مسعود شجاعی کاپیتان و دیگر بازیکنان تراکتور به خاطر اتفاقات بازی با پیکان دلجویی کردند. بعد از اینکه اتفاقات تلخی در پایان بازی تراکتور و پیکان رخ داد و تعدادی از هواداران به زمین رفتند و با مسعود شجاعی و اشکان دژاگه درگیر شدند، تعدادی از هواداران تراکتورسازی به صورت خودجوش به تمرین تیم رفتند تا از کاپیتان‌های تیم دلجویی کنند. این هواداران با حضور در مقابل مجموعه ورزشی بنیان دیزل قصد دلجویی از کاپیتان مسعود شجاعی و دیگر بازیکنان تیم به خاطر اتفاقات بازی پیکان را داشتند که مسئولان باشگاه علی‌رغم بسته بودن تمرینات به احترام آن‌ها اجازه حضورشان را به مدت ۱۵ دقیقه در تمرین را دادند. جورج لیکنز سرمربی و مسعود شجاعی کاپیتان تیم هم برای دقایقی با تماشاگران به گفت‌وگو پرداختند و هواداران هم آنها را تشویق کردند.

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر