پرسپولیس / شناسه خبر: 97294 / تاریخ انتشار : 1398/2/1 15:40
|
پرسپولیس برای صعود باید پیروز شود

الاهلی –پرسپولیس / ببر تا بمانی

پرسپولیس برای افزایش شانس صعود نیاز مبرمی به تکرار نتیجه‌ی بازی رفت و پیروزی مقابل الاهلی دارد. اتفاقی که برانکو و بازیکنان پرسپولیس به وقوع آن خوشبین هستند.

دوشنبه 98/2/2، هفته‌ی چهارم از مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه آل‌مکتوم، ساعت: 20

داور: ما نینگ

کمک‌ها: کاو یی، شی ژانگ

پرسپولیس برای افزایش شانس صعود به مرحله‌ی حذفی لیگ قهرمانان آسیا، تنها به پیروزی مقابل الاهلی در ورزشگاه آل‌مکتوم می‌اندشید. این هدف برانکو و تیمش در جدالی است که بازی رفت آن به سود پرسپولیس تمام شده بود. در سوی مقابل الاهلی نیز برای ماندن در کورس صعود و فرار از انتهای جدول و با اخراج خورخه فوساتی، تنها به کسب 3 امتیاز این بازی حساس فکر می‌کند.

برانکو مقابل ذوب‌آهن از ترکیبی استفاده کرد که در دیدار مقابل الاهلی به میدان فرستاده بود. در واقع ترکیب پرسپولیس در فولادشهر همان ترکیب اصلی بود، تنها با این تفاوت که بعد از مصدومیت بودیمیر، حالا نعمتی تبدیل به مهاجم اصلی سرخ‌ها شده است و کنار علیپور بازی می‌کند. حالا سوال این است که آیا با توجه به بازی پرفشار مقابل ذوب‌آهن و  در شرایطی که ارتفاع کار را سخت می کند آیا برانکو بدون تغییر به مصاف نماینده‌ی عربستان خواهد رفت؟

پرسپولیس در فاصله‌ی دو بازی مقابل الاهلی به مصاف سایپا و ذوب‌آهن رفته است که مقابل سایپا برخی نفراتی مثل شریفی،رفیعی و بودیمیر به میدان رفتند اما بقیه نفرات همان اعضای ترکیب اصلی بودند. به نظر می رسد برانکو چاره‌ای جز استفاده از همان ترکیب بازی با ذوب‌آهن ندارد و تنها احتمال بازگشت بودیمیر به جای نعمتی است. اتفاقی که می‌تواند قدرت خط حمله‌ی پرسپولیس را در نبردهای هوایی افزایش بدهد.

در سوی مقابل تلاش کادر فنی و پزشکی الاهلی، آمادگی آدریان سانتوس، مدافع برزیلی‌شان است. این مدافع برزیلی در تمرین گروهی روز یک‌شنبه الاهلی شرکت کرد و انتظار می‌رود با اجازه پزشکان مهیای بازی برابر پرسپولیس شود. اتفاقی که می‌تواند کار مهاجمان پرسپولیس را برای گلزنی سخت‌تر کند.

نقطه‌ی مشترک دو تیم، احتمال حذف از لیگ قهرمانان آسیا است. شاید به همین دلیل بتوانیم بازی جذاب‌تری را مشاهده کنیم. بازی جذابی که هم پرسپولیس امیدوار به فتح آن است و هم الاهلی عربستان که به تازگی کادر فنی خود را تغییر داده است.

ترکیب احتمالی پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، جلال حسینی، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، مهدی ترابی، سیامک نعمتی، علی علیپور

captcha
تازه ها
بیشتر