فوتبال ایران / شناسه خبر: 97288 / تاریخ انتشار : 1398/2/1 14:21
|
دروازه‌بان پرسپولیس و ۱۴ بار بسته نگه داشتن دروازه

بیرانوند، آقای کلین‌شیت: مدیون فروزان و رحمتی

بیرانوند برای رسیدن به سومین عنوان آقای کلین‌شیت کار ساده‌ای پیش رو دارد. فروزان از تراکتور اخراج شده و رحمتی هم در استقلال روی نیمکت می‌نشیند و همین یعنی دو رقیب او از کورس خارج شده‌اند.

بیرانوند با 14 کلین‌شیت در صدر

لیگ هجدهم با جذابیت فراوانی دنبال می‌شود. این جذابیت نه تنها میان تیم‌های مدعی بلکه برای آقای گلی و البته کسب عنوان آقای کلین‌شیت میان دروازه‌بان‌ها نیز وجود دارد. علیرضا بیرانوند در دو فصل گذشته با قاطعیت رکورددار بیشترین کلین‌شیت شد اما در این فصل برای تکرار این عنوان کار ساده‌ای پیش رو خواهد داشت. بیرانوند تا اینجای فصل در 5 بازی پرسپولیس را همراهی نکرده است و همین مساله در آمار کلین‌شیت دروازه‌بان شماره یک تیم ملی تاثیرگذار بوده. این موضوع باعث شده تا بیرانوند کار آسانی برای ثبت رکورد بیشترین کلین‌شیت داشته باشد.

---

در هفته‌های اخیر دو رقیب جدی علیرضا بیرانوند از ترکیب اصلی تیم‌های‌شان فاصله گرفتند و همین مساله باعث شد تا دروازه‌بان پرسپولیس شانس زیادی برای تصاحب 3 باره‌ی این عنوان داشته باشد. در حال حاضر گلر پرسپولیس با 14 کلین‌شیت به طور مشترک در صدر جدول کلین‌شیت‌ها قرار دارد. محسن فروزان، دروازه‌بان تراکتورسازی در کنار بیرانوند در صدر جدول بیشترین کلین‌شیت قرار دارد. این دروازه‌بان تا بازی با سپیدرود در تمام دقایق دیدارهای این تیم حضور داشت ولی پس از اتفاق‌های عجیب هفته‌ی بیست و پنجم از ترکیب تراکتورسازی کنار گذاشته شد.

دیگر مدعی جدی عنوان آقای کلین‌شیت، مهدی رحمتی است. این دروازه‌بان تا اینجای فصل 12 کلین‌شیت از خود به جای گذاشته است. کاپیتان استقلال پس از اتفاق‌های دربی، جایگاه خود را در ترکیب اصلی از دست داد و با آمادگی حسین حسینی مشخص نیست مجدداً چه زمانی نوبت بازی دروازه‌بان کهنه‌کار استقلال برسد. در صورتی‌که این دو دروازه‌بان در ادامه‌ی بازی‌های لیگ هجدهم فرصت بازی پیدا نکنند، در فاصله‌ی 4 هفته به پایان مسابقات، تنها دروازه‌بانی که می‌تواند از نظر تعداد کلین‌شیت از بیرانوند سبقت بگیرد، پیام نیازمند، سنگربان سپاهان است تا این هفته از لیگ 12 کلین‌شیت داشته است.

---

لازم به توضیح است که رکورد اشاره شده، رکورد فردی دروازه‌بان‌های لیگ است و از نظر تیمی استقلال با 18 کلین‌شیت رکورددار لیگ است و شانس زیادی دارد که در پایان فصل این عنوان را تصاحب کند.

 

340-11

captcha
تازه ها
بیشتر