فوتبال ایران / شناسه خبر: 97281 / تاریخ انتشار : 1398/2/1 13:09
|
فرشید باقری را بخشیدند

شفر مچ فتحی را خواباند: عقب‌نشینی مقابل خاطی

فرشید باقری بخشیده شد تا اولا فتحی در مقابل درخواست شفر در موضع ضعف دیده شود و هم اینکه باشگاه استقلال در مقابل یک بازیکن خاطی در موضع ناتوانی دیده شود.

اگر به مصاحبه های مدیر عامل باشگاه استقلال پیش از بخشش فرشید باقری بنگیریم به وضوح تناقضی که حالا در شیوه تصمیم گیری های مدیرعامل استقلال به وجود آمده را ملاحظه می‌کنیم. فتحی تنها 2 روز قبل از اینکه ناگهان باقری را ببخشد در مصاحبه ای ظاهرا قاطعانه اعلام کرده بود که این بازیکن تا پایان فصل از حضور در تمرین های استقلال محروم است و باشگاه استقلال حاضر نیست  این بازیکن را ببخشد.

فتحی جوری صحبت کرده بود که هرکسی اظهاراتش را می‌دید به این باور می‌رسید که مدیریت باشگاه استقلال می‌خواهد در مقابل خطای یک بازیکن اقدامی اساسی و ماندگار انجام دهد و مقابل بازیکن خاطی بایستد اما در کمال بهت و ناباوری دیدیم که همان مدیر قاطعی که دم از قانون محوری و تداوم جریمه بازیکن خاطی می‌زد به 48 ساعت نکشیده در مقابل فشار های وینفرد شفر تسلیم می‌شود و فرشید باقری را به اردوی استقلال فرا می‌خواهند.

اینکه باقری از همان روز اول هم نباید از تمرینات استقلال محروم می‌شد و مدیریت باشگاه استقلال در اتخاذ چنین تصمیمی دچار اشتباهی فاحش و استراتژیک شده بود را بسیاری از اهالی فن تایید می‌کردند وحتی بودند در میان پیشکسوت های باشگاه استقلال که منتقد محروم شدن این بازیکن از حضور در تمرینات ابودند. در واقع مدیرعامل باشگاه استقلال از همان روز نخست که تصمیم به محروم کردن این بازیکن از حضور در تمرینات گرفت تصمیمی کاملا احساسی را برگزیده بود  و حالا  این بخوشدگی و بارگرداندن نیز بعد از آن مصاحبه های تند که تنها 2 روز قبل از سفر استقلال با رسانه های مطرح شده بود تاییدی است برتصمیم های احساسی مدیرعامل باشگاه استقلال که ظاهرا نمی‌داند در بزنگاه های مهم باید چه واکنشی نشان دهد.

بدون شک اگر فتحی از خودش حرفه ای گری به خرج می‌داد و برخلاف موازین تیمداری عمل نمی‌کرد و به جای محروم کردن باقری از حضور در تمرینات از این بازیکن می‌‌خواست کما فی السابق در تمرینات استقلال شرکت کرد و به قراردادش با باشگاه استقلال پایبند باشد وتنها از حضور در بازی ها محروم باشد،بازگشتش به چرخه تیم قابل هضم تر جلوه می کرد اما نوع بازگشت باقری به قدری غیر حرفه ای و نا مناسب انتخاب شد که حالا  نوع مدیریت فتحی به این ماجرا زیر سوال رفته است.

. مدیریت باشگاه استقلال با این انتقاد مواجه است که چون خود را تنگنا احساس کرده و از سویی برخی محرومیت ها ومصدومیت های بازیکنانی خط میانی را می‌بیند ناچار به بازگرداندن باقری شده است در حالی که یک تصمیم درست و یک بیان آینده نگرانه می‌توانست این ماجرا را به شکل بهتری مدیریت کند و مدیریت باشگاه استقلال بازهم زیر سوال نرود. در واقع ماجرای باقری به حدی نادرست و غیر حرفه ای مدیریت شد که هم اخراج این بازیکن و ممانعت با حضورش در تمرینات منتقدانی داشت و هم حالا که با خالی شدن خط میانی باشگاه استقلال به نوعی دست نیاز به سوی بازیکن خاطی دراز کرده و خواستار حضورش در اردوی تیم شده است.

10-270

captcha
تازه ها
بیشتر