فوتبال ایران / شناسه خبر: 97279 / تاریخ انتشار : 1398/2/1 12:39
|
ارزیابی هفته بیست و ششم لیگ برتر

قطبی ناکام هفته، بالوتلی بازیکن هفته

با شکست خانگی تراکتورسازی مقابل پیکان دایره مدعیان قهرمانی کوچک شد و این تیم از کورس قهرمانی جا ماند.

دایره مدعیان کوچک شد

حمیدرضا عرب/ماجرای لیگ به روزهای حساس و پر التهابی رسیده است و همچنان مشخص نیست که کدام تیم جام قهرمانی را به دست می‌آورد. تساوی بیرون خانه سرخ ها مقابل ذوب آهن و برد سپاهان و استقلال بار دیگر معادلات را به هم زده تخمین اینکه چه تیمی قهرمانی را به دست می‌آورد را عمیقا دشوار کرده است. شکست خانگی تراکتورسازی نیز ساعات پر حاشیه ای را بر این تیم گذراند تا تبریزی ها بعد از اتفاقاتی که برای فروزان رخ داد، بازهم در کانون توجه قرار بگیرند. در قعر جدول نیز وضعیت قدری نا مشخص است و به جز استقلال خوزستان که سقوطش قطعی به نظر می‌رسد، سپیدرودی ها همچنان خود را مدعی ماندن در لیگ برتر می‌دانند. بازی های هفته های آتی اما تکلیف همه قضایای صدر و قعر جدول را مشخص خواهد کرد. باید دید که سرنوشت این لیگ جذاب و زیبا که عمیقا غیر قابل پیش بینی هم شده چه می‌شود. لیگی که برخلاف لیگ گذشته قرار است تا روز آخر مبهم باقی بماند.

بازیکن هفته: جاناتان بالوتلی

 

---

هت تریک جاناتان بالوتلی در بازی خاطره انگیز صنعت نفت آبادان مقابل فولاد خوزستان نشان داد که این تیم آبادانی چه گوهری را در ترکیب خود دارد. جاناتان در حالی که به عنوان بازیکن تعویضی راهی میدان شده بود با 3 گل ارزشمند نامش را در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کرد. او حالا بعد از ایمون زائد دومین تعویضی تاریخ لیگ برتر است که موفق به هت تریک شده است.  

مربی هفته: حسین فرکی

 

---

برتری بزرگ پیکان در تبریز نه تنها اعتبار تازه ای بود برای حسین فرکی بلکه پیکان را هم که پی در پی می‌باخت دوباره احیاء کرد. فرکی با این پیروزی ارزشمند خودش را هم از خطر اخراج از تیم تهرانی مصون نگه داشت. حالا شاید بهانه دست مدیران باشگاه پیکان باشد تا این مربی کهنه کار را لااقل برای چند ماه دیگر در کانون خود حفظ کنند. فرکی با این پیروزی خودش را به میزان قابل توجهی احیاء کرد.

تیم هفته: سپاهان

 

---

بزرگ ترین برد هفته را سپاهان مقابل سایپا به دست آورد. برتری زرد پوشان آن هم با 5 گل مقابل تیم علی دایی را هیچ کس در ذهنش تخمین نمی‌زد اما نماینده فوتبال اصفهان موفق شد این برد بزرگ را به چنگ آورد و همچنان یکی از مدعیان قهرمانی لیگ باقی بماند. سپاهانی ها می‌‌خواهند با ادامه نمایش های جذاب خود شانس رسیدن به جام را در اردوی خود زنده نگه دارند. آن ها در هفته ای که گذشته به واقع ستودنی بودند.

ناکام هفته: افشین قطبی

 

---

قطبی در این ایام که سکان هدایت فولاد را به دست گرفته هیچ دستاوردی با این تیم نداشته است. از او فقط مشتی مصاحبه در خاطر مانده که هیچ ارزش فنی برای باشگاه فولاد به همراه نداشته است. باخت های پی در پی فولاد با افشین قطبی نشان می‌دهد که مدیران این باشگاه راه را تا چه اندازه اشتباه رفته اند و در انتخاب سرمربی خود عمیقا دچار خطا شده اند. قطبی بدون شک اگر با همین فرمان جلو برود، فصل بعد جایی در لیگ ایران نخواهد داشت.

تیم منتخب هفته بیست و ششم لیگ برتر2-4-4

دروازه بان: حسین پورحمیدی(استقلال خوزستان)

مدافعان میانی: مهران موسوی(پیکان)، مجتبی ممشلی(نساجی)

مدافعان کناری: سعید آقایی(سپاهان)مهدی شیری(پرسولیس)

هافبک ها: پاتوسی(استقلال)، محمد نوری(پارس جم) محمد کریمی(سپاهان) محمد رضا حسینی(ذوب آهن)

مهاجمان: جاناتان بالوتلی(صنعت نفت) استنلی کی روش(سپاهان)

 

captcha
تازه ها
بیشتر