فوتبال ایران / شناسه خبر: 97217 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 16:07
|
دروازه‌بان تراکتور قید همه چیز را زد / این بار نوبت شکایت فروزان شد

بررسی اشتباهات فروزان در رادار اسپرت

ماجرای محسن فروزان و گل‌هایی که مقابل سپیدرود رشت خورد، ظاهرا قرار نیست به این زودی به پایان برسد. محسن فروزان در بازی با سپیدرود رشت، گل‌های عجیبی خورد که باعث شد حواشی زیادی در مورد او به وجود بیاید. از شایعه شرط بندی تا تبانی به خاطر کمک به تیم شهر زادگاهش. همین شایعه‌ها هم واکنش عجیب محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز را به دنبال داشت. واکنشی تند که منجر به اخراج محسن فروزان شد و کار به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال کشید. در این مدت، محسن فروزان که می‌دانست هواداران تراکتور عصبانی و ناراحت هستند، سعی کرد سکوت کند. او سکوت کرد تا حواشی تیم تراکتورسازی هم بیشتر نشود اما باشگاه تبریزی بی‌خیال نشد و ماجرا را به شکل عجیبی دنبال کرد. بعد از اینکه خبر رسید باشگاه تراکتورسازی به فدراسیون فوتبال نامه زد تا ماجرای محسن فروزان و گل‌هایی که مقابل سپیدرود خورد، را بررسی کنند، حالا خبر رسید این ماجرا به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) هم کشیده شد و مسئولان باشگاه تبریزی فیلم اشتباهات فروزان در بازی با سپیدرود رشت را به سایت رادار اسپرت فرستادند تا آن را مورد بررسی قرار دهند. اما ماجرای سایت رادار اسپرت چیست؟ این سایت از سال 2000 تاسیس شد و الان 35 دفتر در 24 کشور دنیا دارد. کار آن هم شناسایی تقلب و بازیابی مسابقات است که اولین همکاری آن با انجمن فوتبال آلمان بود و بعد از آن با سری A ایتالیا، فدراسیون بین‌المللی هاکی و... همکاری داشته. در واقع این سایت، با استفاده از کارشناسان خبره در رشته‌های مختلف ورزشی، تقلب‌ها را بررسی می‌کنند.

حالا باشگاه تراکتورسازی تبریز، فیلم اشتباهات محسن فروزان در بازی با سپیدرود رشت را به این سایت فرستاده تا با استفاده از کارشناسان، بررسی کنند که آیا گل‌هایی که فروزان خورده عمدی بوده یا نه. مثلا اینکه در چنین شرایطی که به اشتباه توپ به مهاجم حریف می‌رسد (گل اول) دروازه‌بان حرفه‌ای کجا قرار می‌گیرد و چه حرکتی انجام می‌دهد. با توجه به اینکه این سایت از کارشناسان زیادی بهره می‌برد، باید دید نتیجه این بررسی چه می‌شود. آیا کارشناسانی که در سایت کار می‌کنند، می‌دانند که محسن فروزان در فصل فقط یک بار در چمن مصنوعی به میدان می‌رود یا نه؟ به هر حال، این روزها هواداران زیادی منتظر نتیجه بررسی سایت رادار اسپرت هستند تا ببیند شایعه‌ها در مورد محسن فروزان درست بوده یا نه. اما اگرچه فروزان به خود اطمینان دارد و با صراحت می‌گوید هیچ عمدی در کار نبوده ولی ظاهرا دیگر قید حضور در تبریز را زده. او خیلی دوست داشت با تراکتورسازی به قهرمانی برسد و حتی رکورد کلین‌شیت را از آن خود کند اما با این اتفاقات، به خوبی می‌داند دیگر جایی در تبریز ندارد و نمی‌تواند در تراکتور کارش را دنبال کند.

به همین دلیل محسن فروزان، برای دفاع از حق خود از مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز، 2 نماینده مجلس و یک خبرگزاری که به او تهمت تبانی زده‌اند شکایت کرده تا ثابت کند فقط بدشانسی آورده و هیچ عمدی در گل خوردنش وجود نداشت: «مربیان و مدیرعاملانی که پیش‌تر با آنها کار کردم، به من گفتند از حقت دفاع کن اما تیم ما اکنون در کورس قهرمانی است و من زحمات زیادی کشیدم. در سرمای منفی 5 درجه سانتیگراد تمرین کردم و ذوق شکستن رکورد کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر را داشتم. تنها آرزوی من بر سر سفره هفت سین، این بود که اولین قهرمانی من و تراکتورسازی را در سال 98 جشن بگیریم. از این هفته بازی‌های خیلی سختی پیش رو داریم و نباید تیم را به حاشیه ببریم. خیلی‌ها علیه من مصاحبه کردند و وکیلم شنبه از مالک باشگاه (محمدرضا زنوزی)، دو نماینده مجلس و یک خبرگزاری شکایت می‌کند که با آبروی خانوادگی‌ام بازی کردند.»

دروازه‌بان تراکتورسازی تبریز دلیل اصلی اشتباهاتش در بازی با سپیدرود رشت را بازی روی چمن مصنوعی می‌داند: «همه می‌دانند بازی با پا، نقطه قوت من است اما هیچ‌کس روی چمن مصنوعی نمی‌تواند بازی کند. در بازی‌های دیگر، توپ‌های سخت‌تر از این به من رسید اما من به راحتی توانستم توپ را کنترل کنم. شرایط در چمن مصنوعی فرق می‌کند. در صحنه گل اول و پس از پاس مدافع، دو بازیکن به من هجوم آوردند که اگر توپ را کنترل می‌کردم، بازیکنان سپیدرود توپ را می‌گرفتند و اشتباه بزرگ‌تری رخ می‌داد. در آن صحنه توپ به جای کنار پا، به کف پایم برخورد کرد و توپ به بازیکن حریف رسید. مدافعان می‌دانند که من در کار با پا اشتباه نمی‌کنم و همیشه به من پاس رو به عقب می‌دهند اما این مساله مهم نیست. در صحنه گل تراکتورسازی هم مسعود شجاعی می‌خواست سانتر کند که به خاطر شرایط بد چمن مصنوعی، توپ گل شد. روی گل اول وقتی من اشتباه کردم باید کل دروازه‌ را پوشش می‌دادم. پاهایم را باز کردم که توپ از کنار دست و پاهایم وارد دروازه نشود. فکر نمی‌کردم توپ از میان پاهایم عبور کند. خیلی از گلرها اشتباه می‌کنند.»

اما این اشتباهات از نظر خیلی از هواداران تراکتورسازی تبریز قابل پذیریش نیست. به همین دلیل محسن فروزان بعد از 3 روز حبس خانگی، با دردسر زیادی توانست به تهران برگردد و حالا منتظر جلسه کمیته اخلاق است تا در آنجا حضور پیدا کند و دلایل اتفاقات را بگوید: «به خاطر طرح برخی تهمت‌های بدون سند، این صحبت‌ها را از راه قانونی پیگیری و ثابت‌ می‌کنم که این حرف‌ها سوءتفاهم بود.»

فروزان در حالی تلاش می‌کند خود را ثابت کند که باشگاه تراکتورسازی تبریز شکایت خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا برده. عباس الیاسی رییس هیات مدیره باشگاه تراکتور در رابطه با این مساله می‌گوید: «سعی کردیم از همان روز اول آرامش خود را حفظ کنیم. ما با آبروی کسی بازی نمی‌کنیم اما شائبه‌ها باعث شد به این موضوع ورود شود. همچنین هواداران هم خواستار پیگیری این موضوع بودند.»

با این شرایط به نظر می‌رسد، ماجرا دارد وارد فاز جدیدی می‌شود و به این زودی به پایان نخواهد رسید. حالا باید منتظر ماند و دید نتیجه بررسی سایت رادار اسپرت و البته شکایت‌ها چه می‌شود.

9

captcha
تازه ها
بیشتر