ورزش ایران / شناسه خبر: 97216 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 15:23
|
رکوردهای نهایی وزنه‌برداران ایران در چین مشخص شد

۳ ملی‌پوش ایران فعلا صدرنشین شدند

استارت لیست مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی 2019 آسیا اعلام شد و درنهایت از بین 10 وزنه‌بردار حاضر اعزامی به این رقابت، بیرالوند، هاشمی و داودی فعلا بواسطه رکوردهای مجموع صدرنشین اوزان خود هستند.

مسابقات وزنه‌برداری مردان و زنان قهرمانی آسیا که گزینشی المپیک ۲۰۲۰ نیز به شمار می‌رود، رسما از امروز (شنبه 31 فروردین) آغاز می‌شود. بنابراین گزارش و طبق استارت لیست اعلام شده رضا بیرالوند در دسته 102 کیلوگرم، علی هاشمی در دسته 109 کیلوگرم و علی داودی در دسته 109+ کیلوگرم سه وزنه‌بردار صدرنشین گروه‌های خود در این دوره از رقابت‌ها هستند. در این دوره از مسابقات آسیایی و در بخش مردان، تیم‌های ایران، چین، قزاقستان، کره جنوبی، ژاپن و ترکمنستان با ترکیب کامل ۱۰ نفره به نینگبو اعزام شدند و وضعیت متفاوتی نسبت به سایر رقبای خود برای کسب عناوین قهرمانی و قرار گرفتن روی سکوهای اول تا سوم مسابقات دارند.

حضور تاریخی بانوان در آسیایی چین

شاید به جرات می‌توان گفت یکی از اتفاق‌های مثبت و قابل تحسین این دوره از رقابت‌ها که برای کاروان وزنه‌برداری ایران رخ داد، اعزام تاریخی اولین تیم ملی وزنه‌برداری بانوان بزرگسال کشورمان به رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی قاره آسیا در این رده سنی است. این اعزام در حالی انجام شده که 7 نماینده بانوی وزنه‌بردار کشورمان به چین اعزام شدند. بر همین اساس و پس از اعلام استارت لیست نهایی رقابت‌های بانوان نیز مشخص شد که سه نماینده ایران در گروه B اوزان خود قرار گرفته اند و بقیه نفرات نیز در گروه A خود برای کسب جایگاه ایده‌ال آسیایی در پیکارهای آسیایی چین وزنه می‌زنند. پوپک بسامی، مریم زارع، ابریشم ارجمند خواه و الناز باجلانی، سیده الهام حسینی، مرضیه قنبری و پریسا جهانفکریان، 7 بانوی وزنه‌برداری هستند که در اوزان 55، 59، 64، 71، 76 و 87 کیلوگرم، رقابت‌های آسیایی برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی به مصاف رقبای قدرتمند آسیایی خود می‌روند.

استارت لیست رقابت مردان وزنه‌برداری ایران در جدال آسیایی چین نیز به ترتیب زیر است:

گروه A دسته ۸۱ کیلوگرم:

۹ وزنه بردار در این گروه به رقابت می مردازند. رکورد ورودی مصطفی جوادی نماینده ایران ۳۴۵ کیلوگرم است که به همراه وزنه بردار کره جنوبی در رده هفتم استارت لیست گروه خود قرار دارند. بیشترین رکورد ورودی در این گروه متعلق به دو وزنه بردار چین با ۳۶۰ کیلوگرم است.

گروه A دسته ۸۹ کیلوگرم:

۱۱ وزنه بردار در این دسته حضور دارند. رکورد ورودی مسعود چترایی و علی میری دو نماینده ایران هر دو ۳۶۰ کیلوگرم است. بیشترین رکورد ورودی متعلق به وزنه بردار کره جنوبی با ۳۷۰ کیلوگرم است.

گروه A دسته ۹۶ کیلوگرم:

۱۰ وزنه بردار در این گروه به رقابت می‌پردازند. رکورد ورودی سید ایوب موسوی ۳۷۵ کیلوگرم است. رکورد ورودی فارس الباخ از قطر، تیان تائو چینی و جونگ هون از کره جنوبی ۳۸۰ کیلوگرم است. موسوی پس از این سه وزنه بردار قرار دارد. رکورد ورودی ایلیا ایلین اسطوره قزاق‌ها نیز در عین ناباوری ۳۶۰ کیلوگرم اعلام شده است!

گروه A دسته ۱۰۲ کیلوگرم:

۷ وزنه بردار در این گروه رقابت دارند. رکورد ورودی رضا بیرالوند ۳۸۵ کیلوگرم است که در صدر استارت لیست گروه خود قرار دارد. رکورد ورودی امیر حقوقی نیز ۳۸۰ کیلوگرم است.

گروه A دسته ۱۰۹ کیلوگرم:

۱۲ وزنه بردار در این گروه قرار دارند که شلوغ‌ترین گروه در این مسابقات است. رکورد ورودی علی هاشمی ۴۰۰ کیلوگرم و کیا قدمی ۳۹۵ کیلوگرم اعلام شده است. هاشمی به همراه یانگ ژی از چین و اکبر ژورائف از ازبکستان بیشترین رکورد ورودی را دارند. رکورد ورودی الکساندر زایچیکوف قزاق، دارنده مدال برنز المپیک ۳۷۰ کیلوگرم است.

گروه A دسته ۱۰۹+ کیلوگرم:

۱۰ وزنه بردار در این گروه رقابت دارند. رکورد ورودی علی داودی ۴۳۰ کیلوگرم و سعید علی حسینی ۳۸۰ کیلوگرم است. بیشترین رکورد ورودی متعلق به علی داودی است.

5 / 670

captcha
تازه ها
بیشتر