ورزش ایران / شناسه خبر: 97211 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 14:27
|
رونمایی از بی‌اطلاعی رییس فدراسیون دو و میدانی با چند سوال:

نمی‌دانم، فکر می‌کنم، مطمئن نیستم

 

رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا در حالی از یکشنبه آغاز می‌شود که صحبت با مجید کیهانی به بهانه این مسابقه‌ها، یک پیغام کلی دارد. اینکه رییس فدراسیون تقریبا درباره دو سه موضوعی که از او سوال می‌شود، چواب محکمی ندارد و با " فکر می‌کنم" و واژه‌هایی از این دست، پاسخ می‌دهد. نکته جالب دیگر نیز بی اطلاعی او از روندی است که برای کسب سهمیه جهانی وجود دارد و جالب است که از مدال حرف می زند.

اولین تردید در صحبت‌های کیهانی زمانی دیده می‌شود که او درباره حضور 5 بانوی دوومیدانی‌کار در رقابت‌های قهرمانی آسیا حرف می‌زند:« ما ۱۶ ورزشکار در این مسابقات داریم که ۵ نماینده ما بانوان هستند. من فکر می‌کنم که این اتفاق برای اولین بار رخ می‌دهد یا شاید بتوان گفت کم سابقه است که این تعداد خانم در قهرمانی آسیا بزرگسالان حاضر شوند. ما اهداف مختلفی را در این مسابقات دنبال می‌کنیم. بخشی از هدف ما مدال آوری است و حتماً از ورزشکاران سرشناس و مطرح که ظرفیت کسب مدال دارند انتظار کسب مدال داریم.»

رئیس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این سوال که انتظار کسب چند مدال در این مسابقات دارد، پاسخ قابل تاملی می‌دهد:« ما در دوره قبل نتیجه درخشانی گرفتیم. دوره قبل بهترین نتیجه تاریخ ورزش دوومیدانی بود که توانستیم ۴ مدال طلا و یک برنز کسب کنیم. ما سعی می‌کنیم تا در این دوره هم بهترین نتیجه حاصل شود. اینکه در این مسابقات سهمیه جهانی داده می‌شود یا خیر هم بستگی به فدراسیون جهانی دارد. ممکن است در شرایطی سهمیه جهانی داده شود. همه چیز بستگی به رکوردها و استانداردها دارد. در دوره قبل علی ثمری طلا گرفت اما سهمیه جهانی به او داده نشد.» این صحبت کیهانی بسیار عجیب است؛ چراکه مگر می‌شود فدراسیون جهانی از قبل اعلام نکرده باشد که از چه زمانی شرایط کسب سهمیه جهانی وجود دارد؟ و نکته دیگر اینکه کیهانی چطور از سهمیه ندادن به ثمری با وجود کسب مدال طلا می‌گوید، در حالیکه برای گرفتن سهمیه جهانی و المپیک در دوومیدانی، رسیدنب به حد نصاب تعیین شده از سوی فدراسیون جهانی اهمیت دارد، نه مدال!

ابهام‌ها وندانستن‌های کیهانی با سوالی که خبرگزاری ایسنا درباره احسان حدادی از او می‌پرسد، کامل می‌شود. وقتی از او درباره اینکه آیا احسان در مسابقات آمریکا با پرتاب بالای ۶۷ متر مجوز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرده است یا خیر، می‌گوید:« دقیق نمی دانم که سهمیه جهانی کسب شده یا نه؛  ولی فکر نمی‌کنم که کسب شده باشد. باید ببینیم فدراسیون جهانی آن را می‌پذیرد یا نه.»

4/530

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر