فوتبال ایران / شناسه خبر: 97209 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 14:06
|
غیبت امیر به ۱۰ هفته رسید

نقش تیم ملی در نیمکت‌نشینی عابدزاده

امیر عابدزاده به دلیل حضور در جام ملت‌های آسیا، حضور در ترکیب اصلی ماریتیمو را از دست داد و حالا می‌بینیم که حدود 10 هفته است روی نیمکت می‌نشیند تا چارلس برزیلی بازی کند.

عابدزاده، از ترکیب اصلی به نیمکت ماریتیمو

امیر عابدزاده که فصل را به عنوان دروازه‌بان نخست ماریتیمو آغاز کرد، حالا برای دهمین هفته‌ی متوالی است که درون دروازه‌ی این تیم قرار نمی‌گیرد. عابدزاده تا هفته‌ی سیزدهم لیگ برتر پرتغال درون دروازه‌ی ماریتیمو بود اما وقتی به تیم ملی آمد تا در اردوی پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا شرکت کند، تقریبا همه چیز برای او از دست رفت. حتی پیراهن شماره یک تیم و حضور در ترکیب اصلی ماریتیمو.

عابدزاده به دلیل حضور در جام ملت‌های آسیا، 6 بازی ماریتیمو در لیگ پرتغال را از دست داد. وقتی او به تمرینات ماریتیمو برگشت، چارلس برزیلی و 25 ساله به دروازه‌بان نخست این تیم پرتغالی تبدیل شده بود. چارلس بازی‌های کم‌ نقصی انجام داد و البته تغییر سرمربی هم باعث شد تا کمتر یا بهتر بگوییم اصلا بازی به امیر عابدزاده نرسید.

---

 

عابدزاده این فصل 13 بار و روی هم 1370 دقیقه در ترکیب ماریتیمو بوده و چارلس که ابتدای فصل ذخیره‌ی او بود، 16 بازی برای تیم پرتغالی انجام داده و نام خود را به عنوان دروازه‌بان شماره یک مطرح کرده است. چارلس که سابقه‌ی بازی برای تیم‌های زیر 17 و 19 ساله‌های ملی برزیل را دارد و البته زمانی هم دروازه‌بان تیم مشهور واسکودوگاما در این کشور بوده، در مقطع فعلی از امیر عابدزاده سبقت گرفته و به انتخاب اول آرماندو پتی- سرمربی ماریتیمو- تبدیل شده است.

عدم حضور در ماریتیمو به‌خاطر حضور در جام ملت‌های آسیا که البته بدون انجام بازی برای عابدزاده به پایان رسید، نقش مهمی را در نیمکت‌نشینی او در ماریتیمو ایفا کرده و شاید اگر این تورنمنت نبود، امیر عابدزاده همچنان دروازه‌بان اصلی ماریتیمو بود و هرگز فرصت بازی به چارلس نمی‌رسید.

عابدزاده‌ با انگیزه‌ی بازی در جام ملت‌های آسیا و البته پیشرفت در تیم ملی  دعوت کارلوس کی روش را به درستی پذیرفت و امیدواریم همچنان به تلاش در باشگاه پرتغالی‌اش ادامه بدهد و به زودی دوباره پیراهن شماره یک ماریتیمو را بر تن کند. اتفاقی که به هیچ وجه دور از دسترس او نیست.

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر