فوتبال ایران / شناسه خبر: 97206 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 14:00
|

واکنش برانکو به شایعه‌ی قطع همکاری‌اش با پرسپولیس: بعدا معلوم می‌شود

همان‌طور که من یکسری تعهد به باشگاه دارم، آنها هم در قبال من مسئولیت‌ها و تعهداتی دارند که باید به آنها عمل کنند. حالا بعداً خواهیم دید چه می‌شود.

واکنش برانکو به شایعه‌ی قطع همکاری‌اش با پرسپولیس: بعدا معلوم می‌شود

 

نگاه‌مان اگر فقط به درون زمین باشد، مشکلی در پرسپولیس نمی‌یابیم. این تیم که با خریدهای نیم‌فصل خودِ به صدر رسیده و همچنان جدی‌ترین مدعی لیگ برتر به حساب می‌آید، از پنج بازی اخیرش چهار پیروزی و یک تساوی به دست آورده و در لیگ قهرمانان هم یکی از شانس‌های صعود به مرحله‌ی یک‌هشتم به حساب می‌آید.

بیرونِ زمین اما اگر قرار بود لیگ برتری‌ها را به صف کنند، پرسپولیس حتی به نیمه‌ی جدول هم نمی‌رسید. دلیلش واضح است. سرمربی این تیم نزدیک به یک سال است حقوق نگرفته و در فاصله‌ی کمتر از یک ماه مانده به پایان فصل، نیمی از قراردادهایشان را طلبکارند. اتفاقی که به خودِ خود برای زمین زدن یک تیم کفایت می‌کند اما پرسپولیسی‌ها خودشان بهتر از هر کسی می‌دانند که اگر هنوز سرپا هستند و مدعی قهرمانی، دلیلش برانکو ایوانکوویچ است.

مردی که اتفاقا برای دفاع از خودش، دستیارانش و بازیکنانش به جلسه‌ی صبح امروز هیات مدیره رفت و بعد از تمرین، درباره‌ی این جلسه گفت: «وقت خیلی کم و کوتاه بود چون من بیشتر نمی‌وانستم بمانم و باید به تمرین می‌آمدم. در این جلسه در مورد مسائل مالی باشگاه صحبت کردیم اما همان‌طور که خودتان می‌دانید، شرایط پرسپولیس اصلا خوب نیست. از طرفی باشگاه از بازیکنان می‌خواهد که صبور باشند تا آنها بتوانند در فرصت کوتاه، مشکل را حل کنند.»

گفته بودند برانکو در نخستین نامه‌ به باشگاه خواهان پرداخت مطالبات خود شده و نامه‌ی دومش تهدیدآمیز بوده. نامه‌ی سوم را هم قطع همکاری او با باشگاه تلقی کردند. موضوعی که البته آقای سرمربی حاضر به تاییدش نیست: «وکیل من وظیفه‌اش را انجام داده چون همان‌طور که من یکسری تعهد به باشگاه دارم، آنها هم در قبال من مسئولیت‌ها و تعهداتی دارند که باید به آنها عمل کنند. حالا بعداً خواهیم دید چه می‌شود.»

در ابتدای هم‌نشینی با مدیران باشگاه، سرمربی پرسپولیس یک انگشتر از جعفر کاشانی هدیه گرفت که به نظر می‌رسید برای دلجویی است و ایوانکوویچ درباره‌اش می‌گفت: «بابت انگشتر قشنگی که آقای کاشانی به من داد، تشکر می‌کنم. یک انگشتر نقره که نگین فیروزه دارد.»

برانکو و شاگردانش حالا در نزدیکیِ هت‌تریک قهرمانی لیگ برتر ایستاده‌اند اما در چهره‌هایشان اثری از شادابی نیست. اتفاقی که شاید به مشکلات مالی آنها بی‌ربط نباشد و آقای سرمربی این‌طور توجیهش کرد: «من همیشه می‌خندم. مشکلی نیست. به لحاظ ورزشی این اتفاق طبیعی است چون هر تیمی می‌خواهد قهرمان کشور را ببرد. بازیکنان تیم‌های مختلف برخلاف ما همیشه قبل و بعد از بازی ما استراحت می‌کنند اما این روش هم برای ما خوب است چون در این فشردگی روز به روز بهتر می‌شویم و پیشرفت می‌کنیم. الان صدرنشین هستیم و چهار بازی دیگر داریم که هر چهار بازی هم برای ماندن یا نماندن است.»

مرد کروات سپس به بازی برگشت پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان اشاره کرد و اینکه آنها بعد از اخراج فوساتی، با سرمربی جدید به استقبال قرمزها می‌آیند: «تغییر مربی گاهی وقت‌ها بسیار خوب است و گاهی خوب نیست. معمولاً وقتی مربی عوض می‌شود تیم‌ها در یکی دو بازی اول خیلی خوب هستند چون انگیزه‌ها جدید است و مربی جدید سعی می‌کند خودش را به بازیکنان نشان بدهد. بازیکنان هم می‌خواهند خودشان را ثابت کنند و این کار ما را سخت‌تر خواهد کرد.»

سرمربی پرسپولیس در ادامه شرایط مصدومان تیمش را این‌طور توضیح داد: «به غیر از بودیمیر که آماده نیست و مقابل پیکان ضربه خورد، یک مقدار هم با احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا مشکل داریم که البته آنها به بازی با الاهلی می‌رسند و مشکلی نیست.»

این آخرین پرسشی بود که خبرنگاران پیش‌روی برانکو گذاشتند و او را که به مصاحبه‌های مفصل‌تر و پر از چالش عادت کرده بود، غافلگیر کردند. به طوری که وقتی فهمید دیگر پرسشی برای پاسخ دادن نیست، خندید و گفت: «فقط همین؟! من از دیشب خودم را آماده سؤالات زیاد شما کرده بودم.» جالب‌تر، برداشت خبرنگاران از این صحبت برانکو ایوانکوویچ بود که فکر می‌کردند ناگفته‌های زیادی را برای گفتن آماده کرده بوده. برای همین تأکید کردند که اگر صحبتی باقی مانده، بگوید اما پروفسور با زیرکی پاسخ داد: «نه، صحبتی نیست. داشتم شوخی می‌کردم.»

 

11 – 670

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر