پرسپولیس / شناسه خبر: 97204 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 13:30
|

نتیجه‌ی جلسه فوق‌العاده‌ی هیات مدیره پرسپولیس با برانکو: مهلت گرفتند

مهم‌ترین اتفاق وقتی رخ داد که مدیران پرسپولیس از برانکو ایوانکوویچ مهلت گرفتند و از او خواستند تهدیدش درباره‌ی نامه‌نگاری با فیفا را عملی نکند و آقای سرمربی هم پذیرفت.

نتیجه‌ی جلسه هیات مدیره با برانکو: مهلت گرفتند

 

تا وقتی برانکو سکوت کرده بود، باشگاه هم عین خیالش نبود اما حالا که سرمربی هم بازیکنان هم مثل سرمربی معترض شده‌، مدیران پرسپولیس نگرانی‌شان را نمی‌توانند پنهان کنند. آنها خوب می‌دانند که اگر مرد کروات بخاطر بدحسابی‌های باشگاه برود، از پس هواداران او برنمی‌آیند و جلسه‌ی پنجشنبه‌ی هیات مدیره هم برای همین بود. جلسه‌ای که البته مثل جلسات قبلی پول‌ساز نبود اما آقای مدیرعامل درباره‌اش می‌گفت: «پشت سر هم جلسه برگزار می‌کنیم که این جلسات برای حل مشکلات اقتصادی و پرداخت طلب برانکو است. البته اینکه می‌گویند برانکو نامه‌ی سومش را برای فسخ قرارداد به باشگاه می‌فرستد، درست نیست چرا که او فقط یک‌ بار از باشگاه طلب پول کرده. ما هم قدردان زحمات ایشان، کادر فنی و بازیکنان تیم هستیم و برای برطرف کردن مشکلات مالی تلاش می‌کنیم.»

 

حال و روز پرسپولیس را از ناراحتی بازیکنانش در فولادشهر می‌شد درک کرد. بازیکنانی که بعد از تساوی برابر ذوب‌آهن یکی یکی از جلوی میکروفن‌ها رد شدند و هیچکدام‌شان حوصله‌ی مصاحبه نداشتند. تنها نوراللهی بود که چند دقیقه‌ای با خبرنگاران حاضر در میکسدزون هم‌کلام شد اما او هم بجای بازی، از مشکلات مالی حرف زد. گلایه‌های او بحق بود البته. لیگ برتر بیست و چند روز دیگر به پایان می‌رسد و پرسپولیسی‌ها هنوز نیمی از قراردادهایشان را نگرفته‌اند. آنها بعد از پنج پیروزی پیاپی مقابل سپیدرود، استقلال، پیکان، الاهلی و سایپا و تساوی در خانه‌ی ذوب‌آهن چشم‌انتظار خوش‌قولی مدیران باشگاه نشسته‌اند و دست‌شان هم به جایی بند نیست.

نه فقط بازیکنان در فاصله‌ی ۴ بازی مانده تا پایان فصل فقط ۵۰ درصد از مطالبات‌شان را گرفته‌اند، بلکه برانکو ایوانکویچ هم ۹۰۰ هزار دلار از باشگاه طلب دارد و بیش از یازده ماه است که حقوق نگرفته. خلاصه باشگاه کار را بجایی رساند که کاسه صبر برانکو لبریز شود و برای دریافت طلبش نامه بنویسد. حال آنکه پرسپویلس در همین شرایط و با این بی‌پولی، جدی‌ترین مدعی لیگ برتر است و تا هت‌تریک قهرمانی فاصله‌ی چندانی ندارد.

لبخند قرمزها وقتی به تلخی گرایید که باشگاه استقلال بعد از پیروزی آبی‌ها برابر سپاهان مدعی شد قرارداد پاتوسی را همزمان با پرداخت مبلغ رضایتنامه‌اش تمدید خواهد کرد. پاداش 500 میلیونی بازیکنان استقلال بابت پیروزی برابر الهلال هم هیزم تازه‌ای بود که بر آتش خشم پرسپولیسی‌ها ریخته شد. پرسپولیس و استقلال هر دو زیرمجموعه‌ی وزارت ورزش هستند و حامی‌ مالی‌شان مشترک اما رقیب آبی‌پوش نه تنها معوقات بازیکنان و مربیانش را پرداخت کرده، بلکه خریدهای گرانی هم در زمستان داشت. این در حالی است که پرسپولیسی‌ها هنوز حتی پول قراردادشان را هم نگرفته‌اند، چه برسد به پاداش صدرنشینی و پیروزی‌های اخیر در لیگ برتر و لیگ قهرمانان.

برای همین بود که دو روز مانده به بازی با ذوب‌آهن، قرمزپوشان با انتشار یک پست مشترک در اینستاگرام به وضعیت مالی باشگاه اعتراض کردند و بعد از این بازی هم با گفتن «خسته نیستیم، ناراحتیم»، با عصبانیت میکسدزون ورزشگاه فولادشهر را ترک کردند. رفتاری که یکی از مدیران پرسپولیس این‌طور به آن واکنش نشان داد: «ما درحال رایزنی هستیم. سررسید پرداخت قسط‌های اسپانسر که برسد، همه این مشکلات حل می‌شوند ولی گیرمان تا آن موقع است. نمی‌دانیم وضعیت‌ تیم رقیب چطور است ولی ما نه دنبال وام بودیم و نه پول قرص کردیم چون نمی‌خواستیم برای باشگاه بدهی ایجاد کنیم.»

تا وقتی برانکو سکوت کرده بود، باشگاه هم آسوده‌خاطر بود اما حالا که سرمربی هم مثل بازیکنانش معترض شده‌اند، نگرانی‌اش را نمی‌تواند پنهان کند. مدیران پرسپولیس خوب می‌دانند که اگر مرد کروات بخاطر بدحسابی‌های باشگاه برود، از پس هواداران برنمی‌آیند و جلسه‌ی پنجشنبه‌ی هیات مدیره هم برای همین بود. جلسه‌ای که البته مثل جلسات قبلی پول‌ساز نبود اما آقای مدیرعامل درباره‌اش می‌گفت: «پشت سر هم جلسه برگزار می‌کنیم که این جلسات برای حل مشکلات اقتصادی و پرداخت طلب برانکو است. البته اینکه می‌گویند برانکو نامه‌ی سومش را برای فسخ قرارداد به باشگاه می‌فرستد، درست نیست چرا که او فقط یک‌ بار از باشگاه طلب پول کرده. ما هم قدردان زحمات ایشان، کادر فنی و بازیکنان تیم هستیم و برای برطرف کردن مشکلات مالی تلاش می‌کنیم.»

جلسه‌ی بعدی امروز صبح (جمعه) برگزار شد. جلسه‌ای با حضور برانکو ایوانکوویچ که قرار بود نماینده‌ی اسپانسر هم در آن حضور پیدا کند اما نیامد. با این حال، حاضران درباره‌ی مسائل مالی به صحبت نشستند و برانکو هم از مشکلات مالی خودش، دستیارانش و بازیکنانش گفت. در ادامه، هیات مدیره راه‌های مختلف برای پرداخت بدهی‌هایش به اعضای تیم را واکاوی کرد و همچنین مبلغ دقیق مطالبات معوقه‌ی برانکو بررسی شد.

مهم‌ترین اتفاق اما وقتی رخ داد که مدیران پرسپولیس از برانکو ایوانکوویچ مهلت گرفتند و از او خواستند تهدیدش درباره‌ی نامه‌نگاری با فیفا را عملی نکند. آقای سرمربی هم البته پذیرفت و بعد از دریافت هدیه‌ی جعفر کاشانی که یک انگشتر فیروزه بود و همین‌طور انداختن عکس یادگاری با اعضای هیات مدیره، گفت: «جلسه خوبی برگزار شد. باید از تلاش و توجه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تشکر کنم. از هواداران هم می‌خواهم که نگران نباشند چون همه ما از کار کردن در پرسپولیس لذت می‌بریم.»

پروفسور اما خودش بهتر از هر کسی می‌داند که بدقولی دوباره‌ی باشگاه، چه اتفاقات تلخی را برای پرسپولیس رقم خواهد زد. البته بیشتر بازیکنان این تیم قرارداد دارند و کسی هم نگران رفتن‌شان نیست اما در مورد برانکو همه چیز فرق می‌کند. هواداران و حتی بازیکنان پرسپولیس خوب می‌دانند که جدایی آقای سرمربی چقدر این تیم را به عقب می‌برد. برای همین است که طاقت از کف داده‌اند و مدام اعتراض می‌کنند. هر چند اعتراض‌های آنها هم مثل جلسات مدیران باشگاه، تا امروز کارساز نبوده اما شاید در روزهای پیش‌رو اتفاقات تازه و امیدوارکننده‌ای بیفتد.

 

11 – یک

 

captcha
تازه ها
بیشتر