ورزش ایران / شناسه خبر: 97199 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 13:21
|
شروع رقابت‌های پینگ پنگ قهرمانی جهان از یکشنبه

ایرانی‌ها سرحال و قبراق بعد از تمرین در مجارستان

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان در حالی از یکشنبه (اول اردیبهشت ماه) به میزبانی بوداپست آغاز می‌شود که تیم ملی ایران بعد از چند روزی تمرین در مجارستان، آماده حضور در این رویداد است.

به گفته جمیل لطف الله نسبی، سرمربی تیم ملی تنیس روی میز، هر چهار بازیکن تیم ملی ایران از نظر آمادگی بدنی و روحی در شرایط خیلی خوبی قرار دارند:« آنها آماده حضور در مسابقات هستند. در دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی جهان و در بخش انفرادی، نوشاد و نیما تا جدول ۶۴ نفره پیش رفتند. امیدوارم امسال شاهد عملکرد بهتری از آنها باشیم هرچند که اطمینان دارم پیشروی تا مراحل بالاتر خیلی سخت‌تر است.»

او به تمریناتی که در ملی‌پوشان ایران در مجارستان انجام دادند، اشاره می‌کند و می‌گوید:« بعد از مستقر شدن در بوداپست دو جلسه تمرین در این شهر برگزار کردیم و سپس به محل کمپ تمرینی که به حضور در آن دعوت شده بودیم، رفتیم. این کمپ تمرینی در فاصله ۱۲۰ کیلومتری بوداپست قرار داشت. این شرایط جغرافیایی کمپ و سطح بازیکنانی که در آن حضور داشتند، روی وضعیت جسمانی و روحی ملی پوشان مان تأثیر خیلی خوبی داشت. با انجام این تمرینات در کنار بازیکنانی که هر یک برای مسابقات جهانی آماده می‌شدند، شرایط آمادگی بازیکنان ایران هم بهبود قابل توجهی پیدا کرد. به خصوص که شرایط تغذیه‌ای آنها هم خوب بود و استراحت کافی هم در حین تمرینات فشرده خود داشتند. ملی پوشان طی این مدت تمرکز کافی را روی تمرینات داشتند.» نوشاد و نیما عالمیان، امیرحسین هدایی و میعاد لطفی بازیکنان تیم مردان هستند که با هدایت جمیل لطف الله نسبی در  این مسابقت حضور دارند.

اعزام دختران پینگ پنگ در دقیقه 90

در حالیکه تیم ملی مردان چند روزی است در مجارستان تمرین می‌کند، دختران امروز راهی این کشور می‌شوند تا در رقابت‌های قهرمانی جهان شرکت کنند. برای شرکت در این رقابت‌ها، اعضای تیم ملی تنیس روی میز بانوان، امروز ( شنبه)  تهران را به مقصد بوداپست ترک می‌کنند. ندا شهسواری و مهشید اشتری اعضای تیم اعزامی هستند که این بازیکنان با هدایت ایرانمنش در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند. دختران پینگ پنگ مثل مردان شرایط تمرین در مجارستان، پیش از شروع رقابت‌ها را نداشتند و دقیقا یک روز مانده به شروع رقابت‌ها به محل برگزاری می‌رسند که این نکته قابل تاملی است. اینکه چرا برای دختران فضای تمرین در کمپ مجارستان فراهم نشد اما تیم مردان هشت روز زودتر سفرش را آغاز کرد. درست است که دختران شانسی برای رسیدن به مراحل بالا ندارند اما حضور خوب در رقابت‌هایی در این سطح، می‌تواند به بالا بردن سطح دخترانی که در ماه‌های پیش رو برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کنند، کمک بیشتری کند.

4/250 

 

captcha
تازه ها
بیشتر