فوتبال ایران / شناسه خبر: 97169 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 20:21
|

استقلال یک - ماشین‌سازی صفر/ امتیاز ۵۰ با فرار ۵۰ متری قائدی

استقلال و ماشین سازی در هفته بیست و ششم رقابت های لیگ برتر رخ در رخ هم قرار گرفتند. دیداری که در ورزشگاه آزادی انجام شد.

چهارشنبه، 28/1/1398، هفته بیست و ششم هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت:20:15، تماشاگر:10هزار نفر

استقلال: یک

گل: مهدی قائدی(78)

ماشین سازی: صفر

داور: مهدی سیدعلی

کمک‌ها: سعید قاسمی، حمید سبحانی

اخطار:امید نورافکن، روزبه چشمی(استقلال)، محمد حسین کنعانی زادگان، جای کویتونگو، فرید بهزادی کریمی(ماشین سازی)

اخراج:امید نورافکن(90)

استقلال: سید حسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، خسرو حیدری(46محمددانشگر)، میثم تیموری، علی کریمی، امید نورافکن، آیانداپاتوسی، فرشید اسماعیلی(71مهدی قائدی)، داریوش شجاعیان(62اسماعیل گونسالوس)، گادوین منشا

سرمربی: وینفرد شفر

ماشین سازی: فرناندو دخسوس، محمد حسین کنعانی زادگان، مسیح زاهدی، عزیزمعبودی، فرید بهزادی کریمی(86محسن یوسفی)، رضا خالقی فر، احمدزنده روح، سعید مهری،  سیدمحمد خرم حسینی(66احسان تاییدی)، احمد مهدی زاده، جای کویتونگو(74امید سیدی)

* میثم تیموری و روزبه چشمی بعد از مدت‌ها دوری از ترکیب آبی‌پوشان برای استقلال به صورت ثابت بازی کردند. گادوین منشا نیز در ترکیب اصلی تیم استقلال قرار گرفت تا استقلال نسبت به دو بازی قبل 3 تغییر داشته باشد.

* علاوه بر هواداران استقلال حدود ۵۰ نفر از هواداران تیم فوتبال ماشین‌سازی در گوشه‌ای از استادیوم حضور یافتند  جالب اینکه میان هواداران ماشین سازی پرچم های تراکتورسازی دیده شد.

دقیقه1: درهمان ثانیه های آغازین کویتینونگو مهاجم ماشین سازی با دروازه بان استقلال تک به تک شد و در حالی به نظر می رسد از سوی روزبه چشمی شارژ شده روی زمین افتاد و نتوانست از این فرصت طلایی استفاده کند.

دقیقه2: شوت نورافکن می رفت دروازه ماشین سازی را با خطری جدی مواجه کند امادخسوس دراز کش این موقعیت را مهار کرد.

دقیقه4: سعید مهری درحالی که با دریبل هایش مدافعان استقلال را آزار می داد با روی پای راست توپ را به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که حسینی با واکنشی تماشایی توپ را به سمت دیگری فرستاد که در بازگشت هم بازیکنان ماشین سازی نتوانستند از موقعیت بهره بگیرند.

دقیقه11: ارسال پاتوسی از نقطه کرنر با ضربه سر کریمی همراه شد ودرحالی که توپ با برخورد به زمین تغییر جهت هم داده بود اما در نهایت با فاصله کم از کنار تیر عموی اوت شد.

دقیقه13: ضربه کاشته ای که نزدیک به هجده قدم نصیب استقلال شده بود را پاتوسی با ارسالی ضعیف هدر دارد.

دقیقه14: خسرو حیدری سانتر بی هدفی روی دروازه ماشین سازی داشت که با فاصله کم از کنار دروازه این تیم اوت شد.

دقیقه25: حملات استقلال با ارسال های خسرو به جایی نرسید و درنهایت شوت شجاعیان هم با فاصله کم ازکنار دروازه مهمان به اوت رفت.

دقیقه35: علی کریمی بعد از 10 دقیقه که استقلال هیچ موقعیتی را نساخت و ماشین سازی هم بیشتر به بازی دفاعی متمایل بود با پای چپ دروازه دخسوس را هدف گرفت که شوت او با فاصله نسبتا زیاد از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه36: پاس نورافکن به شجاعیان در موقعیتی خوب می توانست برای استقلال گلی به همراه آورد اما این بازیکن با نواختن ضربه ای نا امید کنند این موقعیت را هم از کف داد.

دقیقه40: شوت خالقی فر از پشت هجده قدم استقلال بعد از زمانی نسبتا طولانی ماشین سازی را در موقعیت هجومی نشان داد اما این ضربه هم خطر آن چنانی ایجاد نکرد.

---

دقیقه44: دفع دخسوس درحالی که به نظر می رسد به دست مدافع این تیم خورد اعتراض هواداران و نیمکت نشین های استقلال را به دنبال داشت اما سید علی، داور این بازی اعتقادی به خطای منجر به پنالتی نداشت.

دقیقه45: درنهایت نیمه اول بدون اینکه گلی به همراه داشته باشد به پایان رسید.

دقیقه46: در ابتدای نیمه دوم خسرو حیدری که نمایش خوبی در نیمه اول نداشت از ترکیب استقلال خارج شد تا دانشگر به جای او به میدان برود. این تعویض باعث شد تا منتظری به پست دفاع راست منتقل شود.

دقیقه48:ارسال پاتوسی بار دیگر استقلال را در موقعت مطلوبی قرار داد اما دخسوس توپ را به سختی مهار کرد.

دقیقه50:درحالی که ماشین سازی با خطایی که نورافکن روی کویتونگو انجام داده بود باید ضربه کاشته را به سمت دروازه استقلال می زد اما دخسوس روی زمین افتاد تا پزشکان برای مداوای او وارد زمین شوند و دقایقی بازی به این سبب متوقف شود.

دقیقه51: اعتراض ها به افتادن دخسوس روی زمین درنهایت باعث شد تا کنعانی زادگان و چشمی از داور کارت زرد بگیرند.

دقیقه53: درنهایت ضربه کاشته به سمت دروازه استقلال شلیک شد که حسینی توپ را دفع کرد.

---

دقیقه54: طی یک انفعال دیگر توپ به خالقی فر رسید که این بازیکن از پشت هجده قدم با ضربه روی پا دروازه استقلال را هدف گرفت که شوت و با فاصله نسبتا کم اوت شد.

دقیقه56: خطای کویتونگو باعث شد تا چشمی دقایقی روی زمین بیفتد و بازی برای این آسیب دیدگی هم دقایقی متوقف شود.

دقیقه62: بهترین موقعیت این بازی نصیب پاتوسی شد که ضربه زمینی این بازیکن را مدافع ماشین سازی با شجاعت از مقابل دخسوس دور کرد تا وارد دروازه مهمان نشود. شوت پاتوسی باعث شدتا مدافع ماشین سازی با آسیب جزیی مواجه شود.

دقیقه68: اسماعیلی توپ را به پاتوسی داد تا شاید دروازه ماشین سازی فرو بریزد اما شوت این بازیکن باز هم راهی به دروازه نداشت.

دقیقه70: پاتوسی باز هم ضربه کاشته دیگری را به سمت دروازه ماشین سازی زد اما این ضربه هم از دقت کافی بی بهره بود.

---

دقیقه71: مهدی قائدی بعد از هفته ها غیبت در ترکیب استقلال جای فرشید اسماعیلی را گرفت تا دوباره در ترکیب آبی ها دیده شود.

دقیقه77: مهری در یکی از معدود حملات تیمش در نیمه دوم با شوتی زمینی دروازه استقلال را تهدید کرد اما شوت او هم بی دقت بود.

دقیقه79: مهدی قائدی سرانجام قفل دروزاه ماشین سازی را شکست و با فرار از پشت مدفعان مهمان و درحالی که دخسوس هم از دروازه بیرون آمده بود توپ را به تور دروازه کوبید تا استقلال مزد برتری اش را بگیرد. این گل را پاتوسی برای قائدی ساخت تا دوباره رد پایش در گل های استقلال مشاهده شود.

دقیقه88: کنعانی زادگان که طی یک ضد حمله ماشین سازی با ضربه سر دروازه استقلال را تهدید کرده بود ثانیه هایی به دلیل مصدومیت روی زمین افتاد و حسینی هم به کمک این بازیکن رفت.

دقیقه90: خطای نورافکن روی مهری باعث شد تا دومین کارت زرد را بگیرد و از زمین بازی اخراج شود.

دقیقه91: بلافاصله ماشین سازی از موقعیتی که به دست آمده بود استفاده کرد اما درنهایت این فرصت هم برای آن ها بی ثمر بود تا دروازه استقلال مصون بماند.

دقیقه92: سعید مهری روی پاس روی به عقبی که نصیبش شده بود با ضربه ای کات دار دروازه استقلال را هدف قرار داد که ضربه او به شکلی نفس گیر برای هوادارن استقلال از کنار تیر عمومی به اوت رفت.

دقیقه94: در نهایت با تک گلی که مهدی قائدی به ثمر رساند استقلال از مهلکه این بازی هم سربلند بیرون آمد و 3 امتیاز دیگر به اندوخته هایش افزود تا فاصله امتیازی اش با صدر جدول کمتر شود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر