فوتبال ایران / شناسه خبر: 97165 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 18:00
|
هیجان به اوج رسید، گل ندیدیم

ذوب آهن صفر - پرسپولیس صفر/ برانکو به سد علیمنصور خورد

پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر قبل از مصاف با دو مدعی دیگر قهرمانی در یک بازی سخت دو امتیاز از دست داد.مسابقه ای که می شد هم در آن برنده باشد هم بازنده.

چهارشنبه 98/1/28، هفته بیست و ششم از هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ساعت:18، تماشاگر: 8 هزار نفر

ذوب آهن صفر

پرسپولیس صفر

داور:اشکان خورشیدی

کمک ها:رضا سخندان - محمد راهی

اخطار:محمد نادری،شجاع خلیل زاده و سیامک نعمتی (پرسپولیس)حمید بوحمدان(ذوب آهن)

بازیکن برتر:مهدی شیری(پرسپولیس)

ذوب آهن:رشید مظاهری، وحید محمدزاده، هادی محمدی( محمد نژادمهدی 81)، حمید بوحمدان، محمدرضا حسینی(مهران درخشان مهر 3+90)، قاسم حدادی‌فر، اوساگونا، محمدزبیر نیک‌نفس( رضا حبیب زاده 57)، حمید ملکی، میلاد فخرالدینی و ارسلان مطهری

سرمربی:علیرضا منصوریان

پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی ، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، بشار رسن( سعید کریمی 86)، مهدی ترابی، سیامک نعمتی و علی علیپور

سرمربی:برانکو ایوانکوویچ

پرسپولیس بعد از 4 برد پیاپی در سال جدید سرانجام مقابل ذوب آهن احیا شده و علی منصوریان متوقف شد تا داستان قهرمانی جذاب تر دنبال شود.

بازی خیلی سریع آغاز شد .بعد از نفوذ ترابی و هوشیاری مدافعان سبزپوش آن سوی زمین خطای سیدجلالی روی نیک نفس یک ضربه ایستگاهی به میزبان داد.ارسال این ایستگاهی با ضربه سر هادی محمدی همراه شد اما بیرانوند هوشیار بود.

دقیقه 5 وقتی خورشیدی برخورد فخرالدینی و ترابی پشت محوطه جریمه میزبان را خطا  تشخیص نداد ذوب آهن با حمله سریع و یک ارسال موقعت گل دوم را ایجاد کرد اما ضربه سر زیبای اوساگونا با دفع توپ عالی بیرانوند همراه شد و یک کرنر به دست آمد.

فشار ذوب آهن همچنان ادامه پیدا کرد  و با یک کرنر و چند رفت و برگشت سیدجلال جلوی توپ خوابید تا بیرانوند دوباره به زحمت نیافتد.

پرسپولیس سرانجام با یک ضربه ایستگاهی از زیر این فشار در آمد اما ضربه نهایی نادری در دقیقه 12 چندان جالب نبود.

برای مدت ده دقیقه بازی با وجود سرعت بالا پرخطا و پربرخوررد دنبال شد هر چند خورشیدی سعی داشت از کارت زردش استفاده نکند.

دقیقه 26 ارسال ایستگاهی خطرناک دیگری ازسوی حسینی ذوبی ها را صاحب موقعیت کرد اما داور خطای محمدی روی سیدجلال را گرفت.

بازی برای لحظاتی طولانی خسته کننده  و بدون موقعیت گل دنبال شد تا اینکه  دقیقه 38 با پاس شیری و حرکت بشار میهمان صاحب موقعیت شد که مدافع ذوب آهن زودتر از نعمتی توپ را زد.

یک دقیقه بعد ذوب آهن با یک ارسال ضربه ایستگاهی و ضربه کرنر خطرساز شد تا نشان دهد از این راه دنبال گلزنی است .

نیمه دوم بدون تغییر و باز هم سریع شروع شد.هنوز یک دقیقه از شروع بازی نگذشته بود که شوت ذوبی ها بیرانوند را مجبور به واکنش کرد و سیدجلال در برگشت توپ اجازه نداد خطری دروازه سرخ ها را تهدید کند.

ده دقیقه ابتدایی نیمه دوم سریع و پرهیجان دنبال شد   و هر حمله پرسپولیس با یک حمله میزبان جواب داده می شد که البته هر دو تیم دنابل استفاده از ارسال ها و ضربات ایستگاهی بودند.

دقیقه 55 یکی از این موقعیت ها با سانتر تیز بشار خلق شد اما علیپور در موقعیتی عالی نتوانست ضربه نهایی را بزند و این شانس مسلم به راحتی از کف سرخ ها رفت.

دو دقیقه بعد ذوب آهن باز هم با حرکت حسینی و ارسال او خطرشاز شد اما قبل از مهاجم نیجریه ای  مدافعان پرسپولیس توپ را زدند.این کرنر با ارسال حسینی و ضربه سر اوگاسونا ممهمترین موقعیت ذوب آهن را ساخت اما بیرانوند توپ را از روی خط دروازه بیرون آورد.

دقیقه 61  و در شرایطی که بازی فوق العاده مهیج پیش می رفت پرسپولیس بعد از چند حرکت ترکیبی صاحب موقعیت شد اما علیپور با وجود چرخش خوب ضربه نهایی را دقیق نزد و باز هم بازی بدون گل ماند.

دقیقه 66 ذوب آهن که با ارسال های حسینی فق العاده خطرناک به نظر می رسید یک بار دیگر با ضربه سر اوساگونا دروازه پرسپولیس را تهدید کرد اما این توپ هم گل نشد.

لحظه ای بعد ارسال خطرناک ترابی که ابتدا با دفع ناقص مظاهر همراه شد پرسپولیسی ها را برای دیدن گل امیدوار کرد اما رشید خودش این توپ را گرفت.

بعد از یک ارسال خطرناک دیگر از سوی ذوب آهن پرسپولیس با توپ دزدی و ضربه محکم نعمتی موقعیت دیگری ساخت اما مظاهری در جای درست ایستاده بود و خبری از گل نشد.

در ده دقیقه پایانی ذوب آهن کاملا عقب رفت و پرسپولیس علاقه بشتری برای برد نشان داد اما خط دفاع میزبان  و ظاهری سدی محکم مقابل حملات پرسپولیس بودند.

دقیقه 89 پرسپولیس با یک ضربه کرنر و ضربه سر نادری می توانست بازی را تمام کند اما این موقعیت گل نشد .

پرسپولیس در وقت های تلف شده شانس گلزنی داشت و پاس به جلوی علیپور هم گل نشد تا در نهایت بازی بدون گل تمام شود سرخ ها با از دست دادن دو امتیاز حساس 55 امتیازی شده و دیگر مدعیان را نزدیکتر به خود ببینند.

captcha
تازه ها
بیشتر