فوتبال ایران / شناسه خبر: 97164 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 17:40
|
ترابیان: می‌گفت اگر قیمت دلار از یورو بیشتر شود باید مابه التفاوتش را بدهید

کی‌روش در تیم ملی به یک نفر لقب «خرس» داده بود

ایشان نمی گذاشت فدراسیون وارد تدارک بازی های دوستانه شود و معلوم نیست چه بیزنسی می کرد. تیم های خنده داری می آورد، تا همه آنها را ببرد.

 

کی روش در تیم ملی به یک نفر لقب «خرس» داده بود

عباس ترابیان در دوران حضور کی روش در فوتبال ایران مدتی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران بود درباه انتخاب سرمربی تیم ملی ، کارلوس کی‌روش و ... صحبت کرده که مهمترین حرف هایش را می خوانید:

*بعید می دانم کلینزمن گزینه باشد. فدراسیون اینقدر عاقل است که مربی ای که دو سال بیکار بوده را انتخاب نکند. مربی وقتی دو سال بیکار بوده، باید فکر کنید چرا دو سال اینگونه بوده.

*هنوز کپی پاسپورت اریسکون را دارم. می خواهم برای شما مثال بزنم یکی از دلایلی که آقای اریکسون را اصلا نپذیرفتیم، این بود که علیرغم سابقه ای که داشت مدتی بیکار بود و ما دیگر وارد نشدیم.

*این اسامی مطرح شده از طرف بعضی ها است به خاطر منافعی که دارند.  بعضی مواقع این اتفاق می افتد و یک عده ای شایعه ای درست می کنند که آن گزینه هایی که می خواهند را در آرامش بررسی کنند.

*یک چیزی که باید خیلی مهم باشد اینکه بلاهایی که کی روش به سر ما آورد، دیگر تکرار نشود. مربی باید بداند کجا می آید و شرایط ما رابداند. ما تمام بایدها و نباید های یک مربی را در قرارداد کی روش لحاظ کرده بودیم ولی هر جا که باید پیاده می کردیم، نکردیم و هر جا که باید او پیاده می کرد چند برابر پیاده کرد.

* یکی از بزرگترین ضررهایی که با کی روش کردیم این بود که نتوانستیم او را مدیریت کنیم. البته در قرارداد ذکر شده بود، در کنار شما باید یک یا دو مربی ایرانی به شکل فنی کارها را مثل خودت جلو ببرند، ولی نتوانستیم برای او جا بیاندازیم. ما باید دقت کنیم مربی ای بیاوریم که از نظر اخلاقی با ما کار کند و از او نترسیم. ما هم به کی روش پول می دادیم و هم از او می ترسیدیم.

* کی روش می گفت برای ایران می میرد و بعد می گفت تغییرات یورو و دلار را من تعیین می کنم. قرارداد کی روش در قسمت دوم به یورو بود؛ می گفت اگر یک زمانی ارزش دلار از یورو بالاتر رفت، میزان تغییر را باید بدهید. من گفتم ببخشید مگر ما در بازار تغییر ایجاد می کنیم، که مابه التفاوت را پرداخت کنیم. این به خاطر تغییرات جهانی است و سرمایه دارها ایجاد می کنند.

*چنین آدمی بود که برای پول سینه می زد و رفتارهای بدی با مربیان ما داشت. ایشان اینقدر وقاحت داشت که برای برخی در تیم ملی لقب گذاشته بود. مثلا یکی را با عنوان خرس صدا می کرد. به نظر من تقصیر خودمان بوده است.

* کی روش این بود که در تمام کارهای اداری ما هم دخالت می کرد. این اصلا قبول نیست. مربی باید کارهای فنی بکند نه اینکه در کارهای اداری دخالت کند و برای کار رسانه ای یک فرد خارجی بیاورد. ما خودمان بچه های بین المللی در سطح رسانه داریم. خودم آقای خسرو والی زاده را به ایشان معرفی کردم. ایشان یکی از اساتید فن است، ولی اینقدر کی‌روش با او برخورد کرد و ایشان هم نمی آید برای پول و دلار هر توهینی را بپذیرد.

*ایشان نمی گذاشت فدراسیون وارد تدارک بازی های دوستانه شود و معلوم نیست چه بیزنسی می کرد. تیم های خنده داری می آورد، تا همه آنها را ببرد. در حالی که زمان قطبی و منصوریان با برزیل و روسیه بازی کردیم و حتی روسیه را در امارات بردیم. به برزیل هم باختیم که طبیعی بود ولی ایشان هیچ وقت با تیم گردن کلفت حاضر نبود بازی کند و خودش همه کارها را می کرد.

*تنها چیزی که ما از کی روش بردیم اینکه با نام بین المللی او به شکلی به تیم ملی شخصیت داد. دوم اینکه خودش تمرین دهنده بود و به خاطر اینکه می خواست حتما موفق شود، بچه های ما را در تیم های دیگر دنیا پیدا می کرد. این‌ها چیزهای خوب بود ولی در مجموع با توجه به پولی که صرف کردیم نتیجه این بود.

*ایشان روی بعضی بازیکنان حساب ویژه ای باز می کرد و بعد هم با کمال بی معرفتی آنها را حذف می کرد. بین همه بازیکنان هم این اتفاق افتاد. بودند کسانی که ایشان به آنها دستور می داد، که بگویید این لباس مزخرف است و وقتی همان کمپانی شخصا 100 هزار دلار به کی روش داد، گفتند همه چیز خوب است. شما بازیکنانی که در این مورد مصاحبه کردند را یادتان است. این بازیکن ها در مورد بعضی آدم ها هم مصاحبه کردند ولی درست در اوج آمادگی کنار گذاشته می شدند.

3-670

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر